Lupání při rozjezdu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pajas
Příspěvky: 144
Registrován: čtv kvě 04, 2006 10:18
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Lupání při rozjezdu

Příspěvek od Pajas »

Občas se mi při rozjezdu (pouze při jedničce) 2x až 3x ozve takové tlumené lupnutí, těžko říct odkud to může vycházet, možná od převodovky ale možná taky úplně odjinud. Zvuk bych popsal asi jako kdyby někdo zespodu bouchnul do podlahy kladivem. Nezávisí to na rychlosti rozjezdu (na síle kterou musí přenést kardan), ani na zatížení automobilu, ani na teplotě a vlhkosti a zvuky se ozývají jen někdy, není to pravidelné. Napadlo mě jestli to nedělají tlumiče (jak se při rozjezdu nadzvedává předek auta), ale tlumiče jinak téměř žádné zvuky nevydávají a jsou celkem OK. Nenapadá někoho co by to mohlo být? Mohl by to dělat třeba silentblok motoru nebo převodovky?
LADA 2106:
1978 - 1996 majitelem můj děda
1996 - 2006 majitelem můj táta
2006 - 2009 majitelem já

Čest její památce...
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

me takto mlatil pri rozjezdech(ale pravda jen prudkych) vyfuk. ani nevim o co. mozna o napravu. po vymene zadnich vytahanych pruzin to prestalo :roll:
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Acibuk
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Příspěvek od Acibuk »

kardan (cvaknutí), silentblok převodovky (bouchnutí) výfuk o převodovku, výfuk o kastli vzadu v koleni, pokud máš maďara, tak o zadní podčelo atd
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Uživatelský avatar
Pajas
Příspěvky: 144
Registrován: čtv kvě 04, 2006 10:18
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajas »

No výfuk by to dělat neměl, to by bouchalo rychleji, tohle bouchnutí se ozve jen asi 3x a mezi bouchnutíma je vždy tak 2 vteřiny pauza. Ten zvuk je jakoby někde docházelo k pnutí materiálu, jak bych poznal špatný silentblok převodovky?
LADA 2106:
1978 - 1996 majitelem můj děda
1996 - 2006 majitelem můj táta
2006 - 2009 majitelem já

Čest její památce...
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Koukni na kardanku a její spojení s převodovkou, jak psal Acibuk.
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Může to být způsobeno i vůlí v některém z čepů, "svisláků" u předních kol. Já mám jeden horní čep s mírnou vůlí a cvaknutí se ozve pokaždé, když se rozjedu po předchozím couvání, někdy cvakne i několikrát při jízdě dopředu, většinou krátce po rozjezdu do rychlosti cca 20- 30 km/h a hlavně při zatočených kolech.

Kdyby to nebylo čepem, tak to bude nejspíše ten kardan... Promazat drážkový spoj, zkontrolovat stav silentbloku spojujícího převodovku s kardanem, zkontrolovat vůle v kloubech a dotažení spojů (ale pokud se nedělalo nikdy nic s karadanem, tak dotažení bude dobré...). To nejlepší nakonec: V jakém stavu máš ložisko kardanu a jeho pryžové uložení? Pokud guma bude prasklá, nebo příliš vyvěšená, může to tam mlátit taky.
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Pajas
Příspěvky: 144
Registrován: čtv kvě 04, 2006 10:18
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajas »

Kardan byl asi před rokem na výměně křížků... V jakém stavu je ložisko nevím opravdu nevím. A drážkový spoj se asi nikdy nepromazával :oops:
LADA 2106:
1978 - 1996 majitelem můj děda
1996 - 2006 majitelem můj táta
2006 - 2009 majitelem já

Čest její památce...
Cory
Příspěvky: 11573
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Příspěvek od Cory »

Mne robilo to iste a co to bolo, to doteraz neviem :? .Lahol som pod auto, vsetko poobzeral a od tej doby sa to neobjavilo. Napadlo ma,ci by to nemohli byt tie vodiace tyce zadnej napravy, ale to by sa ozyvalo asi stale.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Tyče by to dělat neměly, protože u sebe jsem je měl hodně vymlácené a až na to, že si zadní náprava dělala co chtěla, nic nebylo slyšet a poznat.

Já mám křížky měněné taky, vč. toho středového ložiska kardanu s gumou. Bohužel domazat drážkový spoj se zapomnělo. :oops: První kilometry po této generálce kardan vydával strašlivé zvuky, drnčel, křupal... potom si to sedlo a vše v pořádku.
Cvaknutí kardanu se u mě ozývá taky, ale jen při rozjezdu, nebo přidání plynu po předchozím brzdění motorem v nízké rychlosti, ale cvakne jen jednou- přisuzuji to právě tomu nepromazanému drážkovému spoji.
V tom horším případě asi odešel jeden z nových křížků, jeden mám originál Lada, druhý od jakési anglické firmy, tak jsem zvědavý, který to bude...
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Acibuk
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Příspěvek od Acibuk »

Mě to cvaká v kardanu, to je takovej zvuk, jako když přepneš z lpg na benzín. Vadnej silentblok převodovky jsem poznal tak, že ta guma byla asi jako žvýkačka, úplně měkká. Při rozjezdu to tak 2x - 3x bouchlo. Ještě zkontroluj spunu výfuku u převodovky, já ji někde vytratil a občas bochl výfuk o převodovku.
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Uživatelský avatar
Pajas
Příspěvky: 144
Registrován: čtv kvě 04, 2006 10:18
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajas »

kouknu na ten silentblok převodovky a uvidím, ale zatím to nespěchá, lupnutí už se nezvalo takových 100km. Jakoby vědělo že o něm tady píšu..... :P :lol:
LADA 2106:
1978 - 1996 majitelem můj děda
1996 - 2006 majitelem můj táta
2006 - 2009 majitelem já

Čest její památce...
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“