čepy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
VaSek
Příspěvky: 227
Registrován: pát čer 04, 2004 11:53
Bydliště: Dvůr Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VaSek »

Prodava je myslim Auto Stangl, katalog zde. Cena je kolem 300,-
S pozdravem
VaSek (ex Vaz 2107,ex Fiat Bravo GT, Fiat 124 Spider, Fiat Coupé 2.0 16VT, Subaru Outback 3.0 H6)
Richard Novotný
Příspěvky: 107
Registrován: čtv úno 09, 2006 13:55
Bydliště: Mirošov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richard Novotný »

Díky za informaci.Budu si do knížky muset udělat poznánku o čepech,protože až je příště budu měnit,nebudu si pamatovat ze kterých vybrat.Zatím mám dva adepty:LMI od Elitu a teď MOOG od Štangla.Díky za informaci.
LADA 2107 5q LPG "Vasil"
Dobi
Příspěvky: 127
Registrován: ned led 01, 2006 18:39
Bydliště: Sezimovo Ústí

Příspěvek od Dobi »

Už je to chvíle od poslední diskuze o čepech, ale nedá mi to podělit se o zkušenost.Vyměnil jsem kulové čepy a nestačil jsem se divit. Nějaké bez označení původu z Phy Krče, cca po 150,- Kulový čepy za kulový! Takový rány, co se ozývají ze spodních při propérování, se jen tak neslyší. Lidi se otáčejí, co se děje. Teď mám MOOGy od Štangla z Jindřichova Hradce. ( komplet se všemi maticemi i šrouby do ramen, cena všech 4 do 1300,- Kč ) Byli velmi pohotoví a ochotní, mohu pro místní doporučit. Doufám, že i kvalita čepů bude na stejné úrovni. Má někdo s MOOGy zkušenosti? Teď mě čeká dálší výměna a ty původní půjdou do kelu.
Uživatelský avatar
dusin
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv srp 26, 2004 17:42
Bydliště: Libomyšl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dusin »

Takti nevim.S novými díly je to trochu problém.Mám na autě to,s čím sem to koupil.Od té doby sem najel cca 40000 km a kuláky mám stále původní a nic se z nich neozývá.Auto bylo před tím generálkované na ukrajině! a za celou dobu odešel pouze jeden pomocný čep řízení :) .Jinak auto moc nešetřim(100 po polní cestě není problém a bejvá to poměrně často :mrgreen: )
2103 - красное октябрь
21061 - экспедиционной машине/էքսպեդիցիոն մեքենա/საექსპედიციო მანქანა
2101 - Lahváček (Echt veterán 1975)
Richard Novotný
Příspěvky: 107
Registrován: čtv úno 09, 2006 13:55
Bydliště: Mirošov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richard Novotný »

Po třiceti tisících jsem kontroloval čepy.Bělorus "palec šarovoj" bez vůle (překvapení),jen prachovka se rozpadla.Tu jsem vyměnil,naplnil vazelínou a namontoval zpět.Daší čep-Fenox-opět bez vůle,subjektivně v nepatrně lepší kondici než Bělorus-šel více ztuha a pod neporušenou prachovkou vypadal zachovaleji.Oba čepy byly horní a měl jsem je úplně vymontované z auta.Spodní mám oba Fenoxy a zdají se také bez vůle,jen jeden má prasklou prachovku(Bělorus jí měl rozpadlou).Ty spodní jsem z auta nevyndaval,jen jsem zkoušel vůli při vyndaných horních.
LADA 2107 5q LPG "Vasil"
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Dobi píše:Má někdo s MOOGy zkušenosti?
jj, od jistých dob, kdy se mi spodní nový čep roztrhl...
Nedám na MOOGy dopustit, maximální spokojenost! Najezdím dost kiláků a zatím sebemenší problém s čepama...
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

Richard Novotný píše:Po třiceti tisících jsem kontroloval čepy.Bělorus "palec šarovoj" bez vůle (překvapení),jen prachovka se rozpadla.Tu jsem vyměnil,naplnil vazelínou a namontoval zpět.Daší čep-Fenox-opět bez vůle,subjektivně v nepatrně lepší kondici než Bělorus-šel více ztuha a pod neporušenou prachovkou vypadal zachovaleji.Oba čepy byly horní a měl jsem je úplně vymontované z auta.Spodní mám oba Fenoxy a zdají se také bez vůle,jen jeden má prasklou prachovku(Bělorus jí měl rozpadlou).Ty spodní jsem z auta nevyndaval,jen jsem zkoušel vůli při vyndaných horních.
tieto capy som dal na auto, po 27tkm:
Obrázek
Obrázek

na prvej fotke uz je vymontovany a na druhej pomocou velkeho kladiva poskladany dohromady...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

chlapci, vy ste odvazni. Ja tie "zelenokrabicove" capy vyhadzujem po 10tkm, max 15, to uz su vzdy totalne vylogane, kadejak to gumy dere a bojim sa, ze sa prizabijem. Z pozorovania som zistil, ze tieto capy zacinaju byt nebezpecne hned ako prestanu vrzgat :mrgreen:
Ked som isiel na geosku do BA, mal som ich tam ani nie 5000km a poslal ma s tym do riti, ze mi ani geometriu nema vyznam robit na takych hovnach. Odvtedy kupujem nejake spanielske, zatial bez problemu.
Na Nive, originalne capy s fabriky po 18tkm maju volu asi ako 35rocne sunty z 2102jky co som dovliekol :roll:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
VaSek
Příspěvky: 227
Registrován: pát čer 04, 2004 11:53
Bydliště: Dvůr Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VaSek »

Ja to nejak nechapu. Kdyz jsou znamy bezne dostupne cepy v cene 300-400, ktere se jeste nikomu nevysraly, proc se tu porad experimentuje s "belorusama" a "v zelene krabicce" a "v modre krabicce" Moogy mam pres 30tkm vcetne narocnych cest po Rumunsku a Ukrajine a cepy nejevi znamky opotrebeni. A kdyz jsem je porizoval tak uz mi je nekdo z fora s Nivou doporucoval jako proverene.
S pozdravem
VaSek (ex Vaz 2107,ex Fiat Bravo GT, Fiat 124 Spider, Fiat Coupé 2.0 16VT, Subaru Outback 3.0 H6)
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

VaSek píše:a to nejak nechapu. Kdyz jsou znamy bezne dostupne cepy v cene 300-400, ktere se jeste nikomu nevysraly, proc se tu porad experimentuje s "belorusama" a "v zelene krabicce" a "v modre krabicce" Moogy mam pres 30tkm vcetne narocnych cest po Rumunsku a Ukrajine a cepy nejevi znamky opotrebeni. A kdyz jsem je porizoval tak uz mi je nekdo z fora s Nivou doporucoval jako proverene.
Tak... 8)
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Ty Moogy bych si klidně koupil, ale kdo a kde to prodává? :shock:
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Auto Štangl, jinak zkus na netu vyhledat...
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Moc jich skladem nemají a zdá se, že za chvíli dojde k jejich luxaci lačnými koupěchtivci z Ladaklubu, měl bych si pospíšit s jejich koupí. :lol:
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Nulašestka píše:Ty Moogy bych si klidně koupil, ale kdo a kde to prodává? :shock:
Zkusil bych nějaký dobrý obchůdek s náhradníma dílama pro vícero modernějších aut. Já pro modernější auta dost nakupuju v MJauto Brno a mají tam i MOOGy. www.mjauto.cz - online katalog.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Majo píše:chlapci, vy ste odvazni. Ja tie "zelenokrabicove" capy vyhadzujem po 10tkm, max 15, to uz su vzdy totalne vylogane, kadejak to gumy dere a bojim sa, ze sa prizabijem. Z pozorovania som zistil, ze tieto capy zacinaju byt nebezpecne hned ako prestanu vrzgat :mrgreen:
Tak tak. Tyto já na auto už ani nedávám. Je to škoda času a práce. Ale hlavně jsou nebezpečné. Použil jsem je jen jednou a asi po necelých 10 tkm mně jeden spodní upadl. :evil: Naštěstí to bylo při dobržďování na málo frekventované křižovatce. Stát se mě to den předtím, když sem jel 140, tak nevím nevím. :roll:


Ale stejně nechápu, proč se to tady zase takhle sáhodlouze řeší. Je jasné, že většina čepů jsou shity a ty které jsou dobré už skoro každý z nás zná. A kdo to neví, tak ať se podívá trošku do historie. Všechno se zde už probíralo. Takhle to tady můžeme probírat každý měsíc znovu.

Další topic se stejným tématem je zde
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“