vibrace od motoru

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
VaSek
Příspěvky: 227
Registrován: pát čer 04, 2004 11:53
Bydliště: Dvůr Králové
Kontaktovat uživatele:

vibrace od motoru

Příspěvek od VaSek »

Příznaky: Rezonující části interiéru (palubní deska, okno), rozmazaný obraz v zrcátku při určitých otáčkách, chvění karosérie na volnoběh, celkově vysoký hluk v kabině.

Problém se objevil po výměně motoru. Podezříval jsem špatně nasazený setrvačník či nějaký problém se spojkou. Intezita vybrací se však od výměny částečně snížila. Také důkladné prohřátí motoru problém do jisté míry eliminovalo nikoli však řešilo.

Řešení: Výměna nových silentbloků motoru za staré. Auto je jako vyměněné. Volnoběh poznám jen podle oddechující 50tky (a né podle toho že mi sedačka poskakuje pod zadkem :evil: )

Takže pokud někdo pociťujete podobný problém po výměně silentbloků, pošlete ty kurvy co nejrychleji do kopřiv :!:

Uff ty moje už tam leží :lol:
S pozdravem
VaSek (ex Vaz 2107,ex Fiat Bravo GT, Fiat 124 Spider, Fiat Coupé 2.0 16VT, Subaru Outback 3.0 H6)
Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvek od Yellow01 »

Zase se potvrdila známá věc, že nový silentbloky kolem kvalitní gumy jen z velký dálky proletěly.
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

jj u mna sa takto prejavovali silenty z nivy, to su ale cisto gumene spalky bez pruziny, ale mam pocit ze po 12tkm uz si sadli :)
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Uživatelský avatar
VaSek
Příspěvky: 227
Registrován: pát čer 04, 2004 11:53
Bydliště: Dvůr Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VaSek »

Ty moje si po 20tkm sedli do kopřiv :) Ikdyž už to nebyl takovej kostitřas jako po výměně motoru, rozdíl po nahození starých je opravdu markatní.
S pozdravem
VaSek (ex Vaz 2107,ex Fiat Bravo GT, Fiat 124 Spider, Fiat Coupé 2.0 16VT, Subaru Outback 3.0 H6)
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

Já jsem ty nové silentbloky jaksi nestih namontovat.
Připravil jsem si je v dílně, tedy dal jsem dovnitř pružiny, a než jsem s tím došel 10m k autu, tak se jeden roztrhnul! No asi je to tak dobře.Ty staré byly sice po povrchu rozpraskané, ale jinak no poroblem.
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

no ja taky po výměně motoru ( a s nim i silenbloků) pocitil docela slušné vybrace, myslel sem si že je to zlou spojkou...
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

Tak už vím, co vyletí velkým obloukem z manželčineho auta.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Tak to já jsem u 21044 měnil pouze jeden a to na pravé straně, protože ten původní byl nějaký sesedlý ke straně a natržený a motor byl dost nakloněn na stranu a zejména při startu byl dost "v pohybu" :wink: Když jsem ten silentblok vyndal tak jsem zjistil, že z té pružiny uvnitř zbylo pár rozlámaných orezlých kousků kovu :evil:
Tudíž jsem koupil nový silentblok a novou pružinu a je to v pohodě - bez vibrací.
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

ja bych si taky dovolil podotknout že už si ty sileny jakoby sedly... vybrace už nejsou tak hrozné, ale rači ad se auto občas otřepe s motorem, než aby motor v motorovém prostoru jezdil jako po másle... :roll:
Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvek od Yellow01 »

Zajímalo by mě, jaký silentbloky používají Maďaři v rally?
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

Yellow01 píše:Zajímalo by mě, jaký silentbloky používají Maďaři v rally?
bud niva, alebo IFA (co na nich drzi budka vodica, ale u tych treba prevrtavat napravnicu aj uchyt motora), alebo potom nieco uplne ine ;)
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvek od Yellow01 »

Tak nápravnici vrtat nebudu, už jí mám krásně ve žlutým komaxitu. A nivácký silentbloky bych mohl vyzkoušet, ale chce to sehnat starý ruský. Ty nový "gumový" kostitřasy nechci ani vidět. Díky :D
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“