Cekani na Kalinu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

Nikomu nic nevnucuju, jen pokud Dmatej napsal že asi brzo vymění kamy za kumho tak mi to přišlo docela divný protože to nemusí být nějakej extra krok k lepšímu. No nevěřím hned tak něčemu co kde někdo napíše ale testy adac považuju celkem za důvěryhodné.
Proste upgrade z kamy na kumho vnímám jako pokus s nejistým výsledkem tedy jinými slovy skoro jako vyhozený prachy za gumy a prezouvání (ty kamy se budou asi blbe prodávat..)

co se tyce ceny... da se obcas sehnat slusna guma za rozumny penize - napodzim jsem koupil 4x GoodYear ultragrip 7 v rozmeru 195/15/65 za cca 1750 když si vezmu že protektory v tomhle rozmeru stojej i kolem 1000 tak myslim neni co resit (no diky zime nezime po snehu najely jen 200km na horach).
Z nekterych exotickych znacek gum se vylecil kamarad ktery když zlikvodoval jednu gumu Toyo tak už další stejnou nikde nemohl sehnat.. jezdil asi měsíc na rezervě a pak to vzdal a koupil 2x barumky :-))
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Jiri píše:no kouknul bych se na testy http://www.adac.de/Tests/Reifentests/So ... ageID=8772 ....
http://www.adac.de/Tests/Reifentests/So ... eID=173977
osobně bych volil asi něco jiného:-)
Víš co je zvláštní? Už delší dobu pozoruju, že výsledky testů německýho ADACU jsou v prudkým rozporu se zkušenostma lidí. Prostě ho neberu jako důvěryhodnej a radši projíždím diskuze.

Jinak ty Kamy co Beruška má už prošly zatěžkávačkou. Jsou to jen univerzály, 175/65, ale včera jsem jel v průtrži mračen 130 km/h naprosto bez problémů. Takže zatím si je nechám. Trošku hučí, jinak se zdají dobrý.

Bridgestone a Continental jsem obě zavrhl kvůli životnosti (opět podle diskuzí). Micheliny jsou pořád trošku ve hře, ale nevim ...
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

tak ty si už pořídil tu Kalinu???
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

radek mb píše:tak ty si už pořídil tu Kalinu???
Nojo, a celej večer píšu recenzi :D
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
RadekP
Příspěvky: 13
Registrován: úte črc 12, 2005 12:20

Příspěvek od RadekP »

jaký model a výbavu kaliny preferujete ? zúčastněte se ankety autovazu

http://www.lada-auto.ru/inquiry.xml
Uživatelský avatar
paves
Příspěvky: 202
Registrován: pon dub 09, 2007 08:14
Bydliště: na vltave
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paves »

RadekP píše:jaký model a výbavu kaliny preferujete ? zúčastněte se ankety autovazu

http://www.lada-auto.ru/inquiry.xml
z nabidky u nas si moc vybirat nemuzu :D ale jinak se mi libi modra metaliza, sedan, s palubnim pocitacem, posilovacem, airbagama a tak :D
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

no nevím. celkem "3 balíčky" výbavy řekl bych že je zajímá jak v které oblasti jsou zákazníci ochotni platit za výbavu.....
Zdejší zastoupení by nic nezkazilo kdby se dokázali tayk pozeptat... otázka je koho. Makrely co chodí nakupovat na konevku to nezajima, .... a ti věrní zančce si koupí Kalinu třeba už jen proto že je to LADA.
Jura Baran
Příspěvky: 131
Registrován: stř čer 29, 2005 11:08

Heuréka

Příspěvek od Jura Baran »

26.06.2007 В июле LADA Kalina появится сразу в трех комплектациях
С июля АВТОВАЗ начнет выпуск автомобилей LADA Kalina сразу в трех комплектациях (стандарт, нома, люкс), вместо одной выпускаемой сейчас (норма). Об этом заявил вице-президент по производству и техническому развитию ООО "ГРУППА АВТОВАЗ" Владислав Капустин в своем интервью вазовской многотиражке "Волжский Автостроитель".
Кроме того, по словам вазовского топ-менеджера с августа "Калины" начнут оснащать еще и новым мотором. В комплектации "Люкс" будет установлен новый 16-ти клапанный двигатель рабочим объемом 1,4 литра. Этот силовой агрегат соответствует всем европейским требованиям.


/ИА LADAONLINE/

Pro ty co nevládnou bukvicema shrnuji nejpodstatnější z obsahu, a to, že od srpna (snad letošního) se budou Kaliny mimo jiné osazovat 16-ti ventilovým motorem o objemu 1,4.
Uživatelský avatar
FOMA
Příspěvky: 2190
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

1,4 16v

Příspěvek od FOMA »

Konečně po dlouhé době čekání alespon trochu pozitivní zpráva ,no a ve verzi lux by mohli být i již tolikrát zde zminované zadní opěrky :P
Štěpán

Re: 1,4 16v

Příspěvek od Štěpán »

FOMA píše:Konečně po dlouhé době čekání alespon trochu pozitivní zpráva ,no a ve verzi lux by mohli být i již tolikrát zde zminované zadní opěrky :P
Co vy furt všichni máte s nějakýma opěrkama. Kdo je pak má sundávat, až budete sklápět zadní opěradlo??? :evil: :D
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Štěpán Getsko píše:Co vy furt všichni máte s nějakýma opěrkama.
Malinko OT: Víš možná až ti opěrka zachrání život jako nám s kamarádem tak změníš názor. :idea: Já jsem tu opěrku promáčknul do tvaru rohlíku,kdyby tam nebyla mám zlomenej vaz a jsem mrtvej jaká to byla rána. A vidíš kde to je, jo? Tak si dávej u toho kruháče bacha.
Takže nový auto bez hlavovejch opěrek (alespoň na 4 sedadlech) bych vůbec nepustil na silnici. :!: :evil:
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

na slovenskych strankach http://www.slovlada.sk je uz v ponuke aj 119ka, normalne sa da objednat, dufam ze ste tu este nepsali :oops:
a uz tam je aj kombik 117ka ale zatial len ako pripravovany model....
Dokonca je tam aj ta Vasa 1,4 16V:-P
Mna osobne oslovi az 1,6 16V pripadne 1,8GTI, to ked budu montovat do 117ky tak letim objednavat :mrgreen:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6562
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Nulašestka píše: auto bez hlavovejch opěrek (alespoň na 4 sedadlech) bych vůbec nepustil na silnici. :!: :evil:
zas ta silna slova. proc nepustil? snad staci, ze si ho ty nekoupis. co si kdo dela se svym krkem je jeho vec, pokud tim neohrozuje ostatni. hadam, ze tim, ze si zlomi vaz nikoho neohrozuje, takze at si jezdi treba hlavou dolu.
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

I Felda z 1997 je má, tak proč ne Kalina z 2007 v tomto měřítku je to trapas.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

No jo škodovka byla v tomhle ohledu dost pokroková, standartně je měl už i první Favorit, zatimco většina západních aut je měla až tak od poloviny devadesátejch let :shock: . Fakt by mě zajímalo co je vedlo ty opěrky tam nedat, zvlášť když už tam daj standartně 2 aibagy, takže nemůže nikdo nic řikat o nedostatečný bezpečnostní výbavě a pokaňhaj si to blbejma opěrkama vzadu, zvlášť když desítková řada je má, je to pro mě fakt nepochopitelný... :)
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelu Kalina“