Ozvučení auta Vaz

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3740
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

xcerno12 píše:
Tomáš píše:nebudu ti dělat buliky občas to přeskakuje..hlavně na kolejích šalina výmolech pak taky až jedeš rychleji než 100km/h...jinak to de občas to udělá pěknej Remix..já mám 8x má odskoušený že nej cd sou origo a pak pálený nejlíp 4x max 8x..ale říkám de to
Toho jsem se bal. Tak asi zustanu u druhy varianty a tou je nejakej levnej starsi discman s anitishockem. I kdyz ta CD-ROMka by se mi libila vic, pac jde pekne na pevno zabudovat a sladit. No co, discmana soupnu pod sedadlo a je to :D
No já to momentálně budu řešit nákupem přehrávače MP3 vč USB disku. připojit se to dá přez tu vstupní kazetu. jen to člověk nezapojí na palubní napájení. :? Ale to se dá přežít. :wink:
Jinak mám v autě momentálně Sony XR 3750 autorádio s kazeťákem k tomu nějaký haluzový repro 4 ks dvě na platě a dvě vepředu pod palubkou.Výkonově a kvalitativně bych to přirovnal k reprákům co se dávaly k volkmenům.... Hraje to tak že se to dá poslouchat. To je asi vše.
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

Majo píše:mimochodom, ako presne zapajate tu CD-Romku? Zaujima ma hlavne ako stabilizujete napatie 12V a tiez ako riesite 5V vstup napatia. Mne totiz jedna odisla pri zvyseni napatia na vstupe 12V - nezvladla 15 :oops:
zn. som elektrosamouk :lol:
vydrž do Bechyně ukážu ti to takhle se to blbě vysvětluje...nic složitýho to není
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3740
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Právě jsem se stal majitelem nového autorádia a v nehbližší době (jakmile seženu schéma zapojení) ho osadím do auta. Příští týden bych chtěl začít shánět repro. Ale zpět k autorádijku. Jedná se o Panasonic CQ-DFX683N Mosfet 4x50W zvládá přehrávat CD, CD RW, MP3, WMA. Má výstup na zesilovač i na changer. Problém je že nemám schéma zapojení a tahle potvůrka nemá ISO konektor.
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

Pátrač píše:Právě jsem se stal majitelem nového autorádia a v nehbližší době (jakmile seženu schéma zapojení) ho osadím do auta. Příští týden bych chtěl začít shánět repro. Ale zpět k autorádijku. Jedná se o Panasonic CQ-DFX683N Mosfet 4x50W zvládá přehrávat CD, CD RW, MP3, WMA. Má výstup na zesilovač i na changer. Problém je že nemám schéma zapojení a tahle potvůrka nemá ISO konektor.
no dá se to proměřit...ani na obalu rádia nic není...
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3740
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Tomáš píše:
Pátrač píše:Právě jsem se stal majitelem nového autorádia a v nehbližší době (jakmile seženu schéma zapojení) ho osadím do auta. Příští týden bych chtěl začít shánět repro. Ale zpět k autorádijku. Jedná se o Panasonic CQ-DFX683N Mosfet 4x50W zvládá přehrávat CD, CD RW, MP3, WMA. Má výstup na zesilovač i na changer. Problém je že nemám schéma zapojení a tahle potvůrka nemá ISO konektor.
no dá se to proměřit...ani na obalu rádia nic není...
Ani na obalu nic není.. :( Včera jsem se stavil do takový malý firmičky kde dělají Panasonic do auta. Mají tam přechodku panasonic Iso konektor i s odrušovací cívkou, plus k tomu připojení antény a nějaký šroubky. je to přímo set. Stojí ale 700 kč.... :shock:
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

Pátrač píše:
Tomáš píše:
Pátrač píše:Právě jsem se stal majitelem nového autorádia a v nehbližší době (jakmile seženu schéma zapojení) ho osadím do auta. Příští týden bych chtěl začít shánět repro. Ale zpět k autorádijku. Jedná se o Panasonic CQ-DFX683N Mosfet 4x50W zvládá přehrávat CD, CD RW, MP3, WMA. Má výstup na zesilovač i na changer. Problém je že nemám schéma zapojení a tahle potvůrka nemá ISO konektor.
no dá se to proměřit...ani na obalu rádia nic není...
Ani na obalu nic není.. :( Včera jsem se stavil do takový malý firmičky kde dělají Panasonic do auta. Mají tam přechodku panasonic Iso konektor i s odrušovací cívkou, plus k tomu připojení antény a nějaký šroubky. je to přímo set. Stojí ale 700 kč.... :shock:
700kč ...kak to je nářez....no koukal jsem do katalogu....červenej drát bývá +...pak fialovej paměť +...černej -....no pak je to různý....buď zelenej + pření repra...nebo hnědej + přední repra...bílej bývá - celkem by mělo být na repra 8 drátů....pak bývá šedej na vysunutí antény...nebo taky na anténu.....zeptám se ti kamoša děla v servisu Panasonic třeba něco..vymyslí
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

tak jsem s ním teď volal....zapojí ti to na ISO konektor...tak jestli chceš ozvi se
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3740
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Tomáš píše:tak jsem s ním teď volal....zapojí ti to na ISO konektor...tak jestli chceš ozvi se
No to jako určitě. Zapojím si to i sám. To není problém. Barvy drátu to jako taky vím. Problém je že na tom rádiu mám prostě 16 jumprů nebo jak to nazvat a nevím na který co zapojit nemá to žádný barevný označení. Potřeboval bych zkrátka najít schéma zapojení tohodle rádia a připojím si to i sám. Ale uvidím. možná budu mít štěstí, protože teĎ jsems e bavil s jedním chlapíkem co to z auta vydělával a možná to k tomu rádiu má a nějak na to " zapoměl" to k tomu dát. Takže zapojení budu řešit až zejtra nebo po víkendu. KAždopádně by se šikl manuálek kterej taky nemám.
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3740
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Autorádio už je v autě.S originálním kabelem kterej jsem dostal dodatečně grátis. Hraje to ne 100a 1 ale alepoň 1000 a 1 prostě super. Ale stejně asi začnu shánět nějaký lepší repro. Nejspíš magnaty. No ale řeším teĎ jednu zajímavou věc. Asi budu muset nějak doladit něco stran proudu, protože při propadu pod 1000 ot a nebo naopak nástupu z 800 na vyšší hranici mi právě při těch 1000 ot/min přeskočí CD nebo resp prostě tak na 1/4 vteřiny vypadne. Rádio to nedělá jen CD a není to cd. ale problém bude asi s napájením. Trošku mne poslední dobou zlobí alťas, (jiné téma) ale už to vypadá že to bude dobrý. ale stejně mi to takhle hopsá. Máte někdo páru co s tím???áiapropós nějakej malej zesilovač by se u někoho doma za obstojný penízky nenašel???? a co ty repráčky???
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman »

Neviem kam mas zapojene napajanie toho radia, ale v kazdom pripade by som natiahol plus priamo od baterky, samozrejme cez poistku a pouzil slusny drot so slusnym prierezom, aspon 2,5mm2
Roman
Pool

Příspěvek od Pool »

Pátrač píše:Asi budu muset nějak doladit něco stran proudu, protože při propadu pod 1000 ot a nebo naopak nástupu z 800 na vyšší hranici mi právě při těch 1000 ot/min přeskočí CD nebo resp prostě tak na 1/4 vteřiny vypadne. Rádio to nedělá jen CD a není to cd. ale problém bude asi s napájením. Trošku mne poslední dobou zlobí alťas, (jiné téma) ale už to vypadá že to bude dobrý. ale stejně mi to takhle hopsá.
Možná by to spravil kondenzátor 2200mF nebo 4700mF připojený na vstup napájení, který by podržel napětí a dodával proud při onom chvilkovém poklesu. 1/4 vteřiny se dá špatně změřit obyčejným multimetrem, tak se jenom domnívám, že je to tím. :? Ale může to tím být....
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3740
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Roman píše:Neviem kam mas zapojene napajanie toho radia, ale v kazdom pripade by som natiahol plus priamo od baterky, samozrejme cez poistku a pouzil slusny drot so slusnym prierezom, aspon 2,5mm2
Tak to bohužel nevím ani já :(
No já uvidím co to udělá jak pojedu z práce. Možná to bylo jen tím že alternátor nějak zlobí. nebo zlobil. Teď se zdá že si sedly uhlíky a že by to mělo být dobrý. Pokud mi už nebude svítit kontrolka tak je jasný že uhlíky a alťas je dobrej a že ten pokles je asi kvůli blbýmu přípojnýmu místu napájení autorádia. Kam je to ale zapojený nevím. Napojil jsem to na původní isokonektor po starým rádiu přez tu origo přechodku. Na ní ( na klabelech) je nějkej jeden nebo dva bazmeky ( odpor, kondenzátor, cívka) nevím tomuhle nerozumím. Chtěl bych aby se mi na to někdo podíval kdo tomu rozumí, protože bych to chtěl zapojit tak aby se mi autorádio zaplo po otočení klíčkem.Je to sice blbý, že pak si ho bez klíčku nezapneš ale na druhou stranu si zase nevymlátíš baterku zapnutým autorádiem, který zapomeneš vypnout.
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
VaSek
Příspěvky: 227
Registrován: pát čer 04, 2004 11:53
Bydliště: Dvůr Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VaSek »

Pool píše:Možná by to spravil kondenzátor 2200mF nebo 4700mF připojený na vstup napájení, který by podržel napětí a dodával proud při onom chvilkovém poklesu. 1/4 vteřiny se dá špatně změřit obyčejným multimetrem, tak se jenom domnívám, že je to tím. :? Ale může to tím být....
No jestli mF ma byt milifarad tak potes, sice uz se takova baga delaji ale patrne by cena za kondenzator 4.7F dosahla ceny celeho auta :) Resenim je jak pise Roman dotazeni "+" primo z baterky a dukladne ukostreni. Ta civecka a kondik jak popisuje patrac je odruseni. Jestli mas nejake kvalitnejsi radio, tak je to zbytecne, filtrace se provadi uz v nem.
S pozdravem
VaSek (ex Vaz 2107,ex Fiat Bravo GT, Fiat 124 Spider, Fiat Coupé 2.0 16VT, Subaru Outback 3.0 H6)
Pool

Příspěvek od Pool »

Měl jsem na mysli micro :wink: To víš, nějak už z té školy zapomínám... Mimochodem kondík 1F/6V jsem viděl na vlastné okuláry. Jeden chlap ho používal na jízdním kole.
Naposledy upravil(a) Pool dne čtv čer 16, 2005 20:39, celkem upraveno 1 x.
xcerno12
Příspěvky: 31
Registrován: čtv lis 11, 2004 15:22
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xcerno12 »

Pool píše:Doufám že nejsi dement a pochopil jsi, že se jedná o micro :wink: Mimochodem kondík 1F/6V jsem viděl na vlastné okuláry. Jeden chlap ho používal na jízdním kole.
Tak to chtelo asi napsat uF...pro nas dementy :D
Odpovědět

Zpět na „Zajímavé úpravy a vylepšení“