Furt to topí - 2103

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Jirka 2103
Příspěvky: 102
Registrován: ned zář 10, 2006 08:06
Bydliště: Plzeň-Bory
Kontaktovat uživatele:

Furt to topí - 2103

Příspěvek od Jirka 2103 »

Zdravim
měl bych takový malý problém - naše lada 2103 rok 1975 neustále topí :shock: což v těchto vedrech není zrovna příjemné :? Vykoumal jsem, že kohout u výměníku topení nejde zavřít do zcela uzavřené polohy - a to ani ručně po sundání lanka z jeho tahové páčky. Dá se ten kohout opravit nebo je třeba sehnat nový?
Dík
Škoda Rapid 130 1987

Škoda a Lada mohou být přátele... :wink:
Uživatelský avatar
Marek89
Příspěvky: 1817
Registrován: úte úno 20, 2007 17:45
Bydliště: Čaňa, KE - Okolie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek89 »

povedal by som ze kupit novy
Lada 2105

Vaz náš, ktorý si vyvarený
roztoč sa opäť kolesa tvoje,
buď jazda Tvoja na všetkých diaľniciach
a cestach, odpusť nám naše úpravy ako
i my odpúštame Tvoje neduhy a neuved nás
do pokušenia prejsť na inú značku a zbav
nás všetkých protivných techinkov STK.
NATURAL!
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

ale bacha na to co kupis, aby sa ti nestalo ze po 2 mesiacoch od vymeny bude mat spolujazdec chladiace medium na nohach :(
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9382
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Tak tak ... pozor na kvalitu. Nejlépe sehnat novej z dob ČSSR, to byla ještě kvalita.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Stanley__001x
Příspěvky: 370
Registrován: čtv pro 21, 2006 20:26
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Stanley__001x »

Souhlasím s váma ja když ho mněnil tak jsem ze 3 dva reklamoval protože tekly, a ještě si dej pozor jestli budeš vyndavat výměník topení na opatrnost, ja ho vyndal a dal zpátky asi 10x protože u těch vývodů popraskal a nešel zaletovat- 1500 Kč v řiti :cry: Ale zase kdo z vás umí vyndat výměník připojit kadice a lanko kohoutu do 3 minut :roll: ???
1 x 2104 rv 86
1x 2107 rv 90
4x trabi ( 2x s tp)
1x DKW Sonderklasse 1001
1x Tatra 57 sport
1x Zetor 50 Super
a 4x různé moto
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9382
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Malá otázečka ... proč jsi vůbec výměník vytahoval?? :D Vzdyť je to naprosto zbytečné :D :D
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Dawid
Příspěvky: 118
Registrován: ned dub 30, 2006 13:53
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dawid »

Vašátor píše:Malá otázečka ... proč jsi vůbec výměník vytahoval?? :D Vzdyť je to naprosto zbytečné :D :D
Kvuli treninku - jak by to jinak stihal do 3 minut? :))
Uživatelský avatar
Stanley__001x
Příspěvky: 370
Registrován: čtv pro 21, 2006 20:26
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Stanley__001x »

Njn ja strašně chtěl aby mi auto stálo 14dní něž přišel výměník. On totiž po připojení nového kohoutu začal chcát... Asi jak jsem ho dotahoval (kohout) nebo newim, tak proto jsem nabádal k opatrnosti.
1 x 2104 rv 86
1x 2107 rv 90
4x trabi ( 2x s tp)
1x DKW Sonderklasse 1001
1x Tatra 57 sport
1x Zetor 50 Super
a 4x různé moto
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Vašátor píše:Malá otázečka ... proč jsi vůbec výměník vytahoval?? :D Vzdyť je to naprosto zbytečné :D :D
Při své první výměně kohoutu (žluté) jsem jej z neznalosti vytáhl také :lol: , nicméně, až tak zbytečné to nebylo neb v tom bydlelo listí, jehličí, dokonce i šnečí ulita se našla, načež topení v autě přešlo do jiné dimenze, měknoucí boty atd. . Takže, když už se v tom člověk vrtá a má rozhozenou půlku, tak se to myslím vyplatí udělat pořádně. K těm kohoutům, prodávají se nové ruské, vzhledově odpovídajícím starým, ty jsou kvalitativně slabší, neb po dvou letech služby mi začíná trošku sáknout. Pak se dělají asi ruské keramické značky Luzar a ty se mi zdají vzhledově celkem v pohodě, na podzim jej budu osazovat a oproti loňskému podzimu provedu při výměně i "zbytečnou" demontáž výměníku, ale je pravdou, že je to činnost vyčerpávající nejen fyzicky, ale i duševně a to tak, že moc.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Koko Loko píše:
Vašátor píše:Malá otázečka ... proč jsi vůbec výměník vytahoval?? :D Vzdyť je to naprosto zbytečné :D :D
Při své první výměně kohoutu (žluté) jsem jej z neznalosti vytáhl také :lol: , nicméně, až tak zbytečné to nebylo neb v tom bydlelo listí, jehličí, dokonce i šnečí ulita se našla, načež topení v autě přešlo do jiné dimenze, měknoucí boty atd. . Takže, když už se v tom člověk vrtá a má rozhozenou půlku, tak se to myslím vyplatí udělat pořádně. K těm kohoutům, prodávají se nové ruské, vzhledově odpovídajícím starým, ty jsou kvalitativně slabší, neb po dvou letech služby mi začíná trošku sáknout. Pak se dělají asi ruské keramické značky Luzar a ty se mi zdají vzhledově celkem v pohodě, na podzim jej budu osazovat a oproti loňskému podzimu provedu při výměně i "zbytečnou" demontáž výměníku, ale je pravdou, že je to činnost vyčerpávající nejen fyzicky, ale i duševně a to tak, že moc.

No, ale když budeš trénovat, zvládneš to za 3 minuty! :P
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Laďuša píše:No, ale když budeš trénovat, zvládneš to za 3 minuty!
Vtipálku, jestlipak jsi si už zkontroloval kohútik na tvém novém voze, nedělají se na něm krápníčky, nedrhne, co? :lol:
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Koko Loko píše:
Laďuša píše:No, ale když budeš trénovat, zvládneš to za 3 minuty!
Vtipálku, jestlipak jsi si už zkontroloval kohútik na tvém novém voze, nedělají se na něm krápníčky, nedrhne, co? :lol:
:P i ty jeden rejpale, že tě vrátim ten disk, co?? :P
Dokud člověk nejde k doktoru, je zdravej, a totéž bych řek že platí i u žíga ;) takže copa se do toho budu hrabat
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Laďuša píše: i ty jeden rejpale, že tě vrátim ten disk, co??
Dokud člověk nejde k doktoru, je zdravej, a totéž bych řek že platí i u žíga takže copa se do toho budu hrabat
Tys rejpl první :lol: . Jestli ten disk ještě jednou uvidím tak to bude má smrt, takže si ho pěkně schovej a nezlob, co se týče té teorie s doktorem, máš samozřejmě pravdu nicméně dělat výměnu kohoutu v prosinci na parkovišti v hlubokém mrazu" Fuj, já to zažil a snad již nikdy více. Mášli garáž můžeš být v klidu, pokud garáž není tak se musí v létě makat, aby se v zimě mohlo lenošit v teple.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Koko Loko píše:
Laďuša píše: i ty jeden rejpale, že tě vrátim ten disk, co??
Dokud člověk nejde k doktoru, je zdravej, a totéž bych řek že platí i u žíga takže copa se do toho budu hrabat
Tys rejpl první :lol: . Jestli ten disk ještě jednou uvidím tak to bude má smrt, takže si ho pěkně schovej a nezlob, co se týče té teorie s doktorem, máš samozřejmě pravdu nicméně dělat výměnu kohoutu v prosinci na parkovišti v hlubokém mrazu" Fuj, já to zažil a snad již nikdy více. Mášli garáž můžeš být v klidu, pokud garáž není tak se musí v létě makat, aby se v zimě mohlo lenošit v teple.
no...mít fotku toho disku, už by tu byla :P ....no v raních zimach mi to topí, v teple fouká studený.....voda neobjevena...takže ;)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Laďuša píše:... no v raních zimach mi to topí, v teple fouká studený.....voda neobjevena...takže
Ideální stav, šikovnej, už mlčím :P .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“