Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Moderátor: Moderátoři

Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Příspěvekod Henry » stř črc 21, 2021 21:32

Mohli by sa prosim tupritomni Nivari vyjadrit k (ne)moznosti lozkovej upravy prednych original sedadiel na Nive? Ma to fungovat tak, ze najprv sa sedadlo posunie nadoraz dopredu po kolajnickach a potom sa uplne sklopi operadlo dozadu a predne sedadlo/jeho operadlo sa dostane do jednej roviny so zadnou lavicou. Pre nazornost ilustracny obrazok ako to vyzera v 2101, ale v sedanoch to funguje aj s original sedadlami 210x s (oddelenymi) hlavovymi opierkami, ktore pochopitelne treba docasne dat prec. Zaujimaju ma aj stare sedadla z 1600 aj novsie z 1700 SPI, aby som vedel, ktore mam zhanat. Dakujem!
Přílohy
Lozkova uprava.jpg
Lozkova uprava
Henry

Re: Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Příspěvekod scot » pon črc 26, 2021 20:14

Sedadla ze 1600 určitě rozložit na 180 stupňů jdou. Nevím ale, jak se sundává hlavová opěrka. Mám je teď mimo auto, nemůžu vyzkoušet jak to tam fyzicky vleze po rozložení.
Obrázek
scot

Re: Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Příspěvekod Henry » pon črc 26, 2021 21:11

Dakujem za info! Zatial z mojich skusenosti je to skor vo vacsine (aj starsich) aut tak, ze predne operadlo by aj sklopit dozadu islo dostatocne, ale operadlu zavadzia zadna lavica, cize akoby je nedostatocna vzdialenost medzi prednym a zadnym sedadlom, ktora sa uz neda viac zvacsit posunutim predneho sedadla dopredu (doraz kolajniciek) a potom sa predne operadlo a zadna lavica prekryvaju, cize uz na tom nejde lezat v jednej rovine. Co je dost skoda, tato lozkova uprava sa postupne z aut uplne vytratila.
Henry

Zpět na Karoserie a ostatní