alternator nedobija baterku

Moderátor: Moderátoři

Re: alternator nedobija baterku

Příspěvekod radoniva » stř črc 29, 2020 09:13

no tak som vyskusal zmerat medzi D+ a kostrou, ziarovka nesvieti, ziadne volty. je tam evidentne problem medzi ignition relay - poistkou a d+. vyskusal som teda napojit priamo plus z baterky do D+, zmeral, vyskusal so ziarovkou, - OK, svieti. no alternator stale nedobija. ta uz neviem, co to moze byt.
JEEP Cherokee, Subaru Forester, Skoda Superb, Skoda octavia, Skoda 120
radoniva

Příspěvekod Dusan » stř črc 29, 2020 10:15

A ked das ziarovku medzi ten plus z baterky a kablik co ide k alternaroru na uhliky tak svieti?
Dusan

Příspěvekod radoniva » čtv črc 30, 2020 10:29

spravil som nasledujuce merania:

1 - to co si chcel, kablik od uhlikov z alternatora vs PLUS z baterky: 0.25V, ziarovka nesvieti

2 - plus baterka vs D+ pripojeny ORIGINAL hnedy kablik na regleri (vid povodne foto) : 12V.
kablik pripojeny na regulatore ako D+ sa javi byt MINUS. podla schemy, ten by mal ist cez poistku na ignition relay a mal by byt PLUS. no neni. je minus. ziarovka v tomto merani svieti, ked je kablik D+ odpojeny od regulatora a pripojeny na ziarovku ako MINUS

3 - pripojil som PLUS z baterky priamo do regulatora na D+ namiesto toho original hnedeho kabliku. nasledne som meral medzi koncovkou D+ a B-. tu to vyzer byt ok, namerane 12v v spravnej polarite. kablik B- ide spolahlivo na kostru, vidno tiez na fotke na zaciatku tohto vlakna...

4 - meral som volty medzi PRIPOJENOU D+ koncovkou priamo prepojenou na baterku(nahradnym kablom) a odpojenym DF, teda vlastne medzi D+ a uhlikmi alternatora. v jednom smere nic, v druhom smere (cerveny kablik meraku na kablik z uhlikov ) : nameral som 4V pociatocne a pomaly to rastlo az na 6V atd... zrejme kondenzator z alternatora...

dufam, ze z toho vyjdes a daco aj pomoze
radoniva

Příspěvekod Dusan » čtv črc 30, 2020 11:36

Ten kablik DF z regulatora ti nejde na uhliky.... Prepiskni ten kablik co ma ist na uhliky alternatora a jeho druhy koniec co ma ist na DF.

Podla vsetkeho mas zamenene vodice df a d+ na regulatore.

Skus co pisem nizsie.
Naposledy upravil Dusan dne čtv črc 30, 2020 11:43, celkově upraveno 1
Dusan

Příspěvekod Dusan » čtv črc 30, 2020 11:42

radoniva píše:spravil som nasledujuce merania:

2......... je minus. ziarovka v tomto merani svieti, ked je kablik D+ odpojeny od regulatora a pripojeny na ziarovku ako MINUs

Daj merak na baterku, nastartuj a pripoj 21W ziarovku ako si pisal vysie, malo by zacat stupat napatie na baterke pripadne 55w ziarovku, len pozor dlho neskusaj, i ked na volnobehu by to napatir nemalo vyskocit vysoko, cca 13V.
Dusan

Příspěvekod radoniva » čtv črc 30, 2020 14:47

no mne ide kablik DF na kontakt tohto drziaka uhlikov

https://www.automanta.sk/alternator-375

idem to spravit, len mi upresni co ma zostat na regulatore pripojene (B-, DF, D+original alebo D+nahradny kabel priamo z baterky) a co mam odpojit... mam teda nechat priame nahradne prepojenie z PLUS baterky do D+, odpojit ten original kablik a vyskusat ho dat ako MINUS na ziarovku, druhy kontakt ziarovky PLUS tiez z baterky?
radoniva

Příspěvekod Dusan » pát črc 31, 2020 12:09

Plus z baterky, na ziarovku 21w{55w} a z ziarovky kablik priamo na uhliky, mala by ziarovka svietit. Ked nastartujes das merak na baterku a znova tam vlozis tu ziarovku, napatie by malo stupnut na baterke na 13V, skusaj len na volnobehu.
Dusan

Příspěvekod radek mb » pát črc 31, 2020 12:57

Dojeď s tim k autoelektrikáři, to bude zřejmě nejjednodušší a nejrychlejší cesta, jak se dobrat konce.
EAST RUNNER БРИГАДА.
LADA 1117 Kalina 1,4 16V-záložní vůz
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477
radek mb

Příspěvekod radoniva » pát črc 31, 2020 17:11

dal som plus priamo z baterky na ziarovku, kablik z uhlikov som dal ako minus na ziarovku a nic. skusil som to aj opacne, nic. taktiez som medzi tymi dvoma kablikmi nenameral ziadne napatie.

napatie na baterke 12.10 po nastartovani na volnobehu a klesalo za 10 minut az na 12.08, cize evidentne nedobija. ani na chvilu sa nezvysilo. baterka naprazdno 12.50
radoniva

Příspěvekod radoniva » pon srp 03, 2020 12:10

objednal som nove uhliky aj regulator, uvidime, ci to pomoze. nic ine ma uz nenapada. ak nie, tak vymenim alternator.
radoniva

Příspěvekod Dusan » pon srp 03, 2020 19:08

No ocividne tu nieco nesedi. Pripoj plus z baterky na ziarovku a zo zirovky natiahni novy kablik na uhliky altika. Ziarovka. Musi svietiť ani nestartuj.
Dusan

Příspěvekod radoniva » pon srp 03, 2020 20:01

Dusan píše:No ocividne tu nieco nesedi. Pripoj plus z baterky na ziarovku a zo zirovky natiahni novy kablik na uhliky altika. Ziarovka. Musi svietiť ani nestartuj.

zo ziarovky myslis z minus polu ziarovky? 20w ziarovka ma dole kontakt plus a telo je vlastne v kontakte s kostrou, teda minus... uz si niesom isty, jak skusam vsetko mozne a nic
radoniva

Příspěvekod Dusan » pon srp 03, 2020 20:21

Ked to beries takto tak ano z minus polu ziarovky, na uhliky altika.
Dusan

Příspěvekod radoniva » čtv srp 06, 2020 18:08

dal som ziarovku, nesvieti. dal som nove kabliky aj plus, aj ten druhy z uhlikov, svieti. prepipal som drotik DF na uhliky, pipa, pripojil som ho nesvieti.

cize cely problem bol v tom, ze ten drotik raz ide raz nejde. darmo som ho prepipal a isiel, ked sa pripojil uz nesiel. na porazenie. 2x som vymontoval cely alternator kvoli tomu, rozmontoval, zmeral mostik, rotor...

urobil som novy drotik z df na uhliky a uz pekne dobija.

kazdopadne, DUSAN, velka vdaka za trpezlivost. ak budes mat cestu okolo, dojdi, na kavu, na gulas, na domacu...
radoniva

Příspěvekod Dusan » čtv srp 06, 2020 19:14

Hlavne ze si to opravil, aspon budes mat nahradne diely, a nove uhliky v altiku niesu na skodu.

Defam ze ten plus na regulator, mas cez poistku, aby si nevyhorel.
Dusan

PředchozíDalší

Zpět na Elektrická soustava