Poruchy

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod tavri » pát pro 14, 2007 21:39

Utahoval jste někdo řízení? Prý je na to nějaký speciální klíč.
Ключ регул-ки рул.рейки ВАЗ-2108,09 67.7812-9537
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod karels22 » úte pro 25, 2007 21:45

Jiri píše:Me se zase ztraci chladici kapalina:-( tedy jen kdyz jedu v kolone a zapina se vetrak... jak se to natlakuje tak pomalu mizi.. jenze nikde nic neni videt, do oleje to nejde.. fakt nevim:-((
Mě se to taky ztracelo dolejval sem 1dc/měs, potom jsem zjistil,že když je motor natlakovanej a zmáčknu tu tlustou hadici k chladiči tak začne malinko stříkat hadička od ohřevu škrtící klapky. voda se vcucne do toho protihlukovýho svinstva, takže to není nikde vidět.
karels22
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte pro 25, 2007 21:26
Bydliště: Kladno

Příspěvekod plavec » stř pro 26, 2007 08:28

karels22 píše:
Jiri píše:Me se zase ztraci chladici kapalina:-( tedy jen kdyz jedu v kolone a zapina se vetrak... jak se to natlakuje tak pomalu mizi.. jenze nikde nic neni videt, do oleje to nejde.. fakt nevim:-((
Mě se to taky ztracelo dolejval sem 1dc/měs, potom jsem zjistil,že když je motor natlakovanej a zmáčknu tu tlustou hadici k chladiči tak začne malinko stříkat hadička od ohřevu škrtící klapky. voda se vcucne do toho protihlukovýho svinstva, takže to není nikde vidět.


Decka za měsíc nic není to já dolívám za den.Chce to jako první koupit normální hadice- ty proplétaný, ty ruský vyházet a dát tam ty naše.To dělám teď já.

Chci se zeptat, pozoroval tady někdo kam teče voda setřená z čelního škla?V tom plastu pod ním je díra ale kam to vede?Neteče to náhodou nějakou tajnou cestou před chladič? třeba nárazníkem.Se mi zdá že mám ten chladič zepředu trochu mokrý. Ví někdo cenu novýho chladiče?Ptám se proto aby to se mnou zase neseklo, protože u Lady se dá čekat ledacos.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod Čahoun » stř pro 26, 2007 09:01

Cena chladiče je asi 4400Kč,ale je úplně stejnej ze samary,má i číslo 2108-xxxxxxx,a ten seženeš o hodně levnějc jako druhovýrobu(ACI,AutoKelly apod.)
Today...tomorrow.....TOGLIATTI!!!
Čahoun
 
Příspěvky: 75
Registrován: pát led 12, 2007 00:45
Bydliště: Praha 4-Braník

Příspěvekod plavec » stř pro 26, 2007 09:08

Tak dík čahoune, když jsem sháněl tu vodní pumpu, tak na mě tak divně koukal, že jí jako nemá a tak mu povídám, hledejte to jako na samaru je to stejný, určitě.Ale jestli ne, a nebude to pasovat, povídá mi. Zkrátka někteří pořád nevědí že 111ka je vylepšená samara.Já to taky dlouho nevěděl.

Nejsřív zkusím tu vodní pumpu, když to tím nebude tak to těsnění pod hlavou, popř. chladič.Tak mě napadá, chladič se dá vyndat a zkusit ho natlakovat a číhat jestli neutíká? To by za to taky stálo.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod plavec » stř pro 26, 2007 09:14

Měl by někdo chladič z tý samary na půjčení a vyzkoušení? Přeci jen koupit něco za 4400Kč a pak přijít na to že to tím nebylo ...... to by bylo nemilé. :roll:

Jo a jak blbě jde vyměnit?Mě se zdá, že je tam strašně málo místa.A dole se asi bude muset vyndat ten krycí plech pod motorem, protože zespod jsem nenašel žádný šroub ani silentblok.Nad nárazníkem bude lepší když bude mřížka mezi světlama venku, to je vše co jsem zatim zjistil.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod JmJ » stř pro 26, 2007 15:26

Drobne netesnosti chladice zatesni nejaky pripravek co se nasype do chladici soustavy a motor se pak necha ohrat az do momentu, kdy spina ventilator a je to. Mi kapal chladic tak, ze uz se pod autem na parkovisti udelala louzicka a tohle pomohlo. Ta vec stala snad 100 korun (+-) a uzil sem ji mene jak polovinu. Mozna by stacilo i min, jen sem napoprve nenechal motor dost ohrat a tedy to nezafungovalo. Jestli se bude chtit, zjistim, jak se to presne menuje.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvekod plavec » stř pro 26, 2007 18:25

JmJ, díky za tip. Ten přípravek znám, maj ho v každých autodílech, ale údajně to zalemcá díru dobře, jenže je to dočasný a nakonec stejně musíš ten chladič buď opravit nebo vyměnit, alespoň tak jsem to slyšel já od všech co s tím mají zkušenosti.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod tavri » stř pro 26, 2007 18:46

Říká se, že stejnou službu udělá hořčice. Jak se později ukázalo, netěsnost byla ve vodní pumpě, kterou jsem nechal vyměnit hned druhý den co jsem tam dal Fridex. G48 je krásně modrozelená a ukáže kudy si dere cestu ven.
http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... 8ice#40152
Samozřejmě opravu pomocí hořčice nedoporučuji.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod plavec » stř pro 26, 2007 18:50

Takže koukám, že ani tak neodcházely chladiče, jako vodní pumpy. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod Křečík Barbuška » stř pro 26, 2007 18:54

On ten okamžik výměny chladiče může být tím "opravovačem" odložen klidně o 5-6 let.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod tavri » stř pro 26, 2007 18:55

Chci říct, dal bych tam ten Fridex G48, butylka 4l cca za 500 a sledoval, kudy mizí ven. Lepší než demontovat chladič, něco zbytečně sponkovat atd.
Teda nevím jak tobě, ale mně teď docela mrznou prsty, když se snažím něco udělat :-D
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod plavec » stř pro 26, 2007 19:03

Tavri, to mě taky mrznou prsty a těch sprostých slov kolem mě kvůli tomu lítá. Fridex G48 tam mám toho jsem tam nalil takový dva nebo tři 4 litrovvý kanystry jenom za tu dobu co to auto mám. tj. od konce srpna 2007.Asi jo , asi to tam prsknu a uvidím.Když je to ale v hadici, tak ten přípravek nefunguje a teče to vesele dál.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod JmJ » stř pro 26, 2007 19:19

plavec píše:JmJ, díky za tip. Ten přípravek znám, maj ho v každých autodílech, ale údajně to zalemcá díru dobře, jenže je to dočasný a nakonec stejně musíš ten chladič buď opravit nebo vyměnit, alespoň tak jsem to slyšel já od všech co s tím mají zkušenosti.


me z tama sice viditelne kapalo, ale zadny velky unik to nebyl, za 5 mesicu sem skrze ten unik ani nic nedoleval. Na takovouto netesnost ta vec pomohla a zatim (cca 1 mesic) drzi. O tom, ze to pomuze nejakemu vetsimu uniku bych si iluze nedelal. Resp. bych na to 100% nespolehal :-)
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvekod plavec » ned led 06, 2008 21:23

Chtěl bych tu veřejně poděkovat Čahouhnovi za výměnu vodní pumpy, za jeho čas a ochotu přijet a vůbec za pěkný odpoledne a pokec. Díky. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků