Scotova NIVA

Moderátor: Moderátoři

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod scot » pát srp 27, 2021 19:51

Tak znak vypadá na autě docela dobře. Vytlumil jsem dneska přední dveře byla to docela drbačka, ale mám to hotovo. Hned jsem do kritickým míst nastříkal vosk a zadekloval jsem je. Asi hodinu jsme maturoval na tom, jak umístit pojistný drátek kličky stahování oken. Třikrát jsme ten drátek hledal pod autem, zkoušel jsme všechno možné. Pak jsem zjistil, že se to tam dává předem a klička se jen nacvakne. Doufám, že to tlumení bude mít nějaký efekt, jsou toho tři vrstvy. Při jednom jsme voskem vystříkal prahy. Teklo to i tam kde jsem nečekal rovnou na dlažbu. Žena mě zítra pochválí.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
scot
 
Příspěvky: 351
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod valda1971 » pát srp 27, 2021 20:43

Jo, znak vypadá dobře :wink: Je světlejší od originálu, ale pěkný :)
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7205
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod tajga » pát srp 27, 2021 21:00

minuly rok som vystriekal v horucavach dutiny s Dinitrolom (tiez som to dal poriadne az to vytekalo vsade) a tento rok som otvoril kryt na blatniku a omylom som sa zalepil ako keby som to striekal vcera. Tento roku ux horucavy nebudu tak na buduci rok sa asi obnovi nastrek az bude treba, ale som prekvapeny lepi to uplne vsade vyvzlinalo to dokonale. Musis toho tam dat poriadne az to vytlaci o pol metra vedla
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod FOMA » sob srp 28, 2021 12:01

Nemáš ty přední blinkry s obrysovkama daný nějak blbě? Zdá se mi, že jsou něak předkloněny do předu a měly by být rovně respkt. kolmo, ne :roll:
Lada 21061(1986) 1986-2008(198 000km)
Lada 21113(2001) 2008-nyní
Ford Fusion 1.4 16v 2012-nyní
Lada Vesta SW Cross (Bastion) 2019 -nyní
Lada 21120(2004) (Rozmar) 2023 - nyní

Lada = Levné A Dobré Auto
Uživatelský avatar
FOMA
 
Příspěvky: 2178
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod scot » sob srp 28, 2021 21:50

@Valda je to možné. Ale i tak je ta červená tmavší než ta původní, kterou jsme odstraňoval. Možná byla vybledlá. Nemám s čím v reálu porovnat, monitor zkresluje.
@Tajga příště to vystříkám v létě. Beztak s tím neplánuju jezdit v soli :) Jak psal Ondra, budu potřebovat další Nivu.
@Foma Těžko říct, zkusím se na to podívat. Je to složené jak to bylo rozebrané, viz archivní foto. Jedině, že by původně byly prohozené a vzhůru nohama.
Dneska se mi podařilo olepit půlku auta tlumením. Předpokládal jsem, že to dám dneska celé, ale bylo to pracnější než jsem čekal. Jsou tam dvě vrstvy, na tunelu tři. Snad to bude stát za to.
Obrázek Obrázek
edit: Koukám po fotkách těch světel na webu a přijde mi to na 1600 podobné třeba https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/22/1987_Lada_Niva_1600.jpg
Uživatelský avatar
scot
 
Příspěvky: 351
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod valda1971 » sob srp 28, 2021 22:17

Ten znak posuzuješ dle toho vyšisovaného, originál zdravý je dost tmavý a na sluníčku perletí. Ale toho se repasí nedosáhne :(
Jinak já co dělal repase, či z černého červený, tak jsou od originálu také světlejší :wink:
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7205
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod Henry » ned srp 29, 2021 14:25

Tie obrysovky+smerovky su v tomto divnom uhle normalne, ale tiez som si to vsimol prvykrat, ked som Nivu obzeral zblizka. Treba si uvedomit, ze tie svetla boli povodne urcene na 2103/2106 a na Nivu sa dostali iba akosi mimochodom v ramci unifikacie dielov.

Tu tlmiacu hmotu by som do auta nedaval. Kazde starsie auto je trochu netesne (a Niva tym viac) a zateka don a akakolvek tlmiaca hmota nasava tu vodu a vlhkost a uz to nikdy 100% neuschne, hlavne ked su na tom gumene rohoze. To je dokonaly recept na prezratu podlahu. Ja vzdy prve co robim po kupe auta je to, ze vytrham vsetky tie izolacne materialy na podlahe (na tuneli nie) a doteraz boli zakazdym vlhke. Radsej trochu viac hluku ako podlaha zozrata koroziou.
Henry
 
Příspěvky: 623
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod scot » ned srp 29, 2021 14:36

Ty materialy co jsem tam dal vodu nanasakaji. Mel jem ted nivu mesic na desti s rozebranym vnitrkem, zateklo jen do dveri pres sametky a hned to vyteklo. Stare tlumeni bylo taky suche. Niva bude parkovat v garazi a pojede ven obvykke za pekneho pocasi, takze ja to risknu. Sam jsem zvedavy jestli to tlumeni bude fungovat.
Uživatelský avatar
scot
 
Příspěvky: 351
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod scot » pon zář 06, 2021 19:47

Jak se krati dny casu na Nivu postupne ubyva, tak postupuji pomalejsimi kroky. Nasadil jsem renovovane kola. Byly u toho drobne problemy. Komaxit ma moc tlustou vrstvu a kolo se neveslo na naboj. Musel jem komaxit na te hrane obrousit. Nejsem uplne nadseny z te barvy komaxitu. I kdyz je to RAL9006 je vic seda se trpytkami nez stribrna, ale menit uz to nebudu. Zkousel jsem nasadit nove zasterky, ale nevim, jestli radeji nepolecim ty stare se znakem lady. Jsou takove tuhe, ale libi se mi vice. Nakoupil jsem nove koncovky narazniku. Je na tom videt kolisava kvalita dilu, i kdyz jsou z jednoho eshopu. Dil vlevo je na na prvni pohled druhovyroba, dokonce neni kompletne vylisovana jedna dira na sroub. Dil v pravo vypada, ze je primo z avtovazu. Kvalita srovnatelna s jakymkoliv jinym autem. Kdybych mel jistotu ,ze mi prijde ta super kvalita, koupim to klidne znovu, ale ze ctryr nove zakoupenych koncovek je ta superkvalitni jen jedna. Jeste neco z jineho soudku. Jak hledam nejakou zajimavou Nivu pro tatu, byl jsme dneska projet jednu r.v. 2011. Motoricky dobry, motor byl takovy tichy, provodovka taky nekvilela nejak hrozne, kvalty drzely, ale ta koroze byla hruza. Kvetlo to vsude,kolem oken, kapota, lemy vsech blatniku, treti dvere. Zespodu to bylo jeste horsi. Zadni celo bylo pod urovni narazniku uplne na prach, jeden prah zhrouceny v miste uchytu na zvedak s dirou vevnitr. Dokonce i vicko nadrze bylo rezave. Oprednich nosnicich a podbezich zevnitr si nedelam iluze. Myslim, ze stav karoserie nebyl daleko od Gabaniho Nivy. Nechapu, jak takhle muze vypadat desetilete auto. Zacinam mit pocit, ze koupit do 100 tisic solidni Nivu je skoro zazrak.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
scot
 
Příspěvky: 351
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod Ondra1,7mpi » pon zář 06, 2021 20:27

Čím novější Niva tím rychleji rezne, to je fakt...
Lepší je si počkat, občas se objeví niva z D a není schnila... Stojí do 100... Víc bych za ní nedal...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod scot » pon zář 06, 2021 21:01

Rezne proto, ze kvalita plechu a laku sla tak dolu nebo to kupuji jen firmy a nikdo se o to nestara? Moje princezna byla minulym majitelem na spodku a v podbezich vystrikana asfaltovou hmotou, dutiny poradne prolite voskem. Tak se zachovala docela dobre. Ale na druhou stranu byla rezata vevnitr za listami co drzi tapec. Mam teorii, ze vevnitr kondenzovala voda. Asi nejakou dobu sveho zivota nebyla uplne v suchu. Puvodne jsme myslel, ze vymenim blatniky a budu jezdit. Postupne jsem do toho nejak zabredl, uz se s tim patlam rok :). Cetl jsem, ze v roce 2013 ve fabrice zlepsili antikorozni ochranu, tak uvidime jak budou vypadat desetilete nivy v roce 2025 :)
Uživatelský avatar
scot
 
Příspěvky: 351
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod tajga » pon zář 06, 2021 22:53

Ondra1,7mpi píše:Čím novější Niva tím rychleji rezne, to je fakt...
Lepší je si počkat, občas se objeví niva z D a není schnila... Stojí do 100... Víc bych za ní nedal...


ja som z nemecka kupil po dochodcovi servisovanu za 1300E pred 6 rokmi z Berlina, akurat rok stala tak nejake loziska odisli na kolesach ale potom neviem co sa stalo ceny isli nasobne hore. Aj za hrdzave sroty pytaju strasne peniaze. Bolo take obdobie ze sa toho zbavovali pomaly za odvoz aj ine znacky aut boli lacne a v dobrom stave sa dali kupit a teraz bud malo penazi a je to hnoj alebo vela penazi chcu za vsetko
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod scot » ned zář 12, 2021 15:06

Ta jsem minulý týden doskládal interiér a a budu ho asi zase muset rozebrat. První problém jsou nefunkční brzdové světla. Spínač u brzdy je OK žárovky taky, takže předpokládám, že to bude v kabelu. Druhý problém je trošku větší. V pátek jsem auto natankoval a odjel na chatu. Dneska jsem se vrátil a z Nivy kapal benzín. po odšroubování víčka jsem zjistil, že benzín je až po hrdlo a teče ven. Po nastartování auta z hrdla nádrže zmizel.. Co to může být? Napadá mně nefunkční odvětrávání nádrže, ty hadičky byly docela tuhé. Na autě byly stopy po benzínu kolem nádrže už když jsme ho koupil, ale já měl celý rok prázdnou nádrž, tak se mi nic takového nestalo. Bohužel se auto kolem nádrže bude muset stříknout znovu, ale víc mně štve to rozebrání interiéru.
Obrázek
Uživatelský avatar
scot
 
Příspěvky: 351
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod Cory » ned zář 12, 2021 19:17

Skontroluj poistku č.1.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod scot » ned zář 12, 2021 19:51

Pojistka 1. je OK, menil jsem ji. Na vstupu spinace brzd je 12 voltu a kdyz seslapnu brzdu, tak i na vystupu, takze snimac jsem vyloucil. Jeste se podivam, jestli neco namerim na objimce zarovky, ale musim premostit ten snimac. V jednom cloveku se to brzdove svetlo dela dost blbe :) Zarovky jsem taky kontroloval. Ty brzdove svetla mne netrapi tolik co ta nadrz. Az najdu nejaky cas, tak ten zadni tapec zase rozeberu. Vymenim ty hadice 11 z obrazku. Co mi prijde divne, ze na schematu jim to usti ven, ja to mam jeste zapojene do nejakeho valcoveho bazmeku. Musim to jeste nastudovat, ale zatim jsem ke karburatorove Nive nenasel vic nez to co jsem tu nahral.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
scot
 
Příspěvky: 351
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron