ŠKOLA jizdy v terenu - co ANO, co NE.....

Moderátor: Moderátoři

Re: ŠKOLA jizdy v terenu - co ANO, co NE.....

Příspěvekod Henry » stř lis 11, 2020 18:31

Podla Tumu by mala mat Niva 2121 (1,6) prevod v diferencialoch 4,44 standardne v kombinacii s relativne dlhou prevodovkou 2106/2121. Az 21213 a 21214 (1,7) maju standardne prevod 3,9 v kombinacii s kratsou prevodovkou 2105/21213. A potom, 400 € nie je zrovna malo a rozoberat diferencial doma "na kolene"? Kto to potom nastavi bez specialneho dielenskeho vybavenia a celeho sortimentu podloziek roznej hrubky tak, aby tam neboli vole, nehucalo to a nieco to aj vydrzalo? To uz radsej menit diferencial ako celok a cely novy diferencial bude este drahsi. Preto mi ta vymena prevodovky pride ako najjednoduchsie riesenie.
Henry
 
Příspěvky: 623
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: ŠKOLA jizdy v terenu - co ANO, co NE.....

Příspěvekod Ondra1,7mpi » stř lis 11, 2020 22:37

Jo každý si auto staví sám... Nivu s tímto diferenciálem jsem však ještě neviděl...
V porovnání s těžšími auty v terénu bych nivě příliš nekřivdil... Pravdou je že se dá vždycky něco vylepšit...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: ŠKOLA jizdy v terenu - co ANO, co NE.....

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » ned srp 28, 2022 17:30

2 Henry:
kratkou prevodovkou trpi vse za ni, kratkejma diferakama uz zatezujes jen poloosy, nejlepsi by byly reduktory :), ale to zas neni na dalky.

Me se jeden zadni dif podarilo od oka slozit, ze nehucel a nemel velke vule, ale na magnetu se delalo trochu vic jemneho bordelu, mozna by si to sedlo, ale na Asii jsem ho radeji vymenil.
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 866
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: ŠKOLA jizdy v terenu - co ANO, co NE.....

Příspěvekod Henry » ned srp 28, 2022 21:44

Jarda: ja som medzicasom nedavno mal rozobraty cely predny dif kvoli rozsypanym loziskam skrine difu a podarilo sa mi ho zlozit naspat tak, ze nehuci, nema nadmernu volu, konecne raz z neho nic netecie a zatial sa nic nesype. Najvacsi problem boli paradoxne distancne puzdra lozisk na hruske. Volu/predpatie lozisk som odmeral sublerou s mikrociselnikom. 2 velmi dobre videa (jedno s postupom s dielenskymi pripravkami, jedno uplne bez nich):
https://www.youtube.com/watch?v=Le64gYfQDxk
https://www.youtube.com/watch?v=K5V0ExIIXRM
Henry
 
Příspěvky: 623
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Předchozí

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků