Blue Hornet...

Moderátor: Moderátoři

Re: Blue Hornet...

Příspěvekod luboš » ned lis 08, 2015 17:36

Ty silenbloky z nivy jsou vyšší ne? okolik? taky jsem onich přemýšlel.
http://www.lada-vaz.estranky.cz
Vaz 21061 1.7MPI Turbo r.v. 80
Vaz 2106 r.v. 78
Fiat Stilo 1.6 16V
ATV 250
Uživatelský avatar
luboš
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv srp 07, 2008 21:46
Bydliště: Škrdlovice

Re: Blue Hornet...

Příspěvekod Jaykee » ned lis 08, 2015 17:50

luboš píše:Ty silenbloky z nivy jsou vyšší ne? okolik? taky jsem onich přemýšlel.


V nezatíženém stavu jsou vyšší jen o tloušťku plechu, na který je vulkanizovaná guma.
Jestli to nebude dělat neplechu zjistím až zítra, až to projedu.
Lada 2101 Small Blue Hornet, Mercedes Viano Big Blue Hornet...
Uživatelský avatar
Jaykee
 
Příspěvky: 467
Registrován: pon bře 24, 2008 20:00
Bydliště: Praha

Re: Blue Hornet...

Příspěvekod luboš » pon lis 16, 2015 20:14

Tak jak dobrý?
http://www.lada-vaz.estranky.cz
Vaz 21061 1.7MPI Turbo r.v. 80
Vaz 2106 r.v. 78
Fiat Stilo 1.6 16V
ATV 250
Uživatelský avatar
luboš
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv srp 07, 2008 21:46
Bydliště: Škrdlovice

Re: Blue Hornet...

Příspěvekod Jaykee » úte lis 17, 2015 14:45

luboš píše:Tak jak dobrý?


Za mě spokojenost! Předtím jsem měl problém, parohy mi rezonovaly, drnčely o nápravnici. Asi jsem předtím špatně motor usadil, resp. jeden silentblok jsem musel vyměnit, byl utržený. Zkrátka si to "samo" nějak sedlo... :P
Teď jsem to dělal kapku sofistikovaněji, v klidu, ve stodole a ne na ulici.
Lada 2101 Small Blue Hornet, Mercedes Viano Big Blue Hornet...
Uživatelský avatar
Jaykee
 
Příspěvky: 467
Registrován: pon bře 24, 2008 20:00
Bydliště: Praha

Re: Blue Hornet...

Příspěvekod Jaykee » sob bře 19, 2016 20:06

S velkou slávou se vám musím pochlubit!
Minulý víkend jsem se pustit do trochu větší rozborky / sborky, konkrétně jsem rozebral skoro celý motor. Na autě zbyl jen blok s písty. Sundaná hlava, olejová vana, prsa. Do olejové vany jsem zabudoval čidlo na teplotu, takže už jsou v provozu všechny budíky. Překvapilo mě, jak dlouho trvá, než se olej ohřeje!
Hlavní důvod celého servisu byla výměna lišty od napínáku (ani mě nenapadlo, že 1.7 bude mít úplně jiný kus) a podezření na gufera ventilů. Podezření se potvrdilo. Fešáci v servisu, kde mi UNI hlavu zbrousily na kompresní poměr originál 1.7 hlavy, mě kapku nakvasili. Jedno gufero nebylo pořádně nasazené, dalo se sundat rukou a druhé bylo zmačkané. Hlupák jsem neudělal skoro žádné fotky. Spíš se mi ani moc nechtělo, špinavý jsem byl od hlavy k patě, žádné vedro nebylo a času také nic moc.
Neuvěřitelné, jak olej dokázal zaprasit spalovací prostor. Vše jsem očistil, ventily zabrousil, ale jeden výfukový, kokrétně na špatně nasazeném guferu (kde musel olej téct proudem), je načatý. Jsou na něm, i na sedle v hlavě malé vypálené tečky. Snad ještě nějakou chvíli vydrží.
Holt se potvrdilo klasické pravidlo, co si člověk neudělá sám...
Ve výsledku motor jede výrazně lépe (překvapivě :lol: ) a stylový modrý oblak z modrého auta je pryč. Byla to hrozná ostuda, jakmile jsem stál na světlech, nedej Bože v koloně, tak při rozjezdu jsem upřímně litoval šoféry, co jeli za mnou.
V něděli jsem se pustil do skládání, nasazení hlavy, olejové vany s čerpadlem, chladiče a všech věcí okolo mi zabralo cca 9 hodin. Bylo to opravdu v časové křeči, ale nakonec vše dopadlo dobře, nic se dle Murphyho nepokazilo... :D
Teď už zbývá trápení s předními ložisky na kolech (pokud nepočítám hučící převody) a troufnu si říct, že Hornet bude bez zásadního problému.
Je to zkrátka mazel! :love3:
Přílohy
20160313_153519.jpg
Lada 2101 Small Blue Hornet, Mercedes Viano Big Blue Hornet...
Uživatelský avatar
Jaykee
 
Příspěvky: 467
Registrován: pon bře 24, 2008 20:00
Bydliště: Praha

Re: Blue Hornet...

Příspěvekod Majo » sob bře 19, 2016 21:04

to vzdy potesi, ked si nieco das urobit a potom to musis prerobit :lol: ale tak hlavne, ze uz je hotovo :-)
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Předchozí

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron