navigace LADA Vesta Cross

2DIN autorádio od výrobce, MMS s Windows CE, alternativní MMS s Androidem

Moderátor: Moderátoři

navigace LADA Vesta Cross

Příspěvekod Vojda » pon pro 09, 2019 21:48

Dobrý den. Může mi někdo poradit jak je to s multimediálním systémem (MMS) u Vesty? Hlasová navigace mi funguje pouze při samostatném použití navigace nebo při poslechu hudby z audia. Pokud poslouchám rádio, hlasové pokyny navigace neposkytuje. Tak to snad být nemá. A co se týká telefonního adresáře, ten je načten zcela chaoticky nikoli abecedně, takže orientace v něm je téměř nemožná. A nikde nenabízí vyhledávání kontaktů. Ani to snad není dobře. Má někdo z vás nějakou zkušenost s tímto MMS?
Díky za radu.
Vojda
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon pro 09, 2019 21:36

Re: navigace LADA Vesta Cross

Příspěvekod Georgius » pon pro 09, 2019 22:19

Vítej na fóru, na mms je speciání sekce, příspěvek jsem ti přesunul. Já jsem MMS vyměnil za Android a ty windowsy si už moc nepamatuju, takže vyčkej na reakce ostatních.
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4005
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: navigace LADA Vesta Cross

Příspěvekod Jajo » stř pro 11, 2019 12:38

Takže, čo sa týka toho telefonného zoznamu, tak ten je na tom MMC jedna veľká tragédia už od začiatku výroby Vesty. Presne tak to funguje ako píšeš. Niekde som čítal,že by to malo ukladať kontakty podľa azbuky, ale keby to tak bolo, tak by sme mali aspoň kontakty s rovnakým písmenom pri sebe... Skúšal som už všeličo a nič nepomohlo. Jedine sa dá vytvoriť vlastný adresár "obľúbených kontaktov", proste tie ktoré vytáčaš často... A dokonca toto MMC aj pri prichádzajúcom hovore blbne, buď neukáže vôbec meno alebo ho dosť často skomolí... Ak to rádio chceš používať na časté telefonovanie, tak buď ho vymeň za androidové, alebo si budeš musieť dať mobil do držiaku a vytáčať na mobile...
A čo sa týka navigácie, tak mne funguje hlasové navigovanie aj keď počúvam rádio, a potom aj naopak, že keď mám navigáciu tak hrá buď rádio, alebo média. Skús popozerať nastavenia aj rádia aj navigácie, či tam náhodou niečo nie je zlé nastavené. Resp. počúvaj rádio, keď máš na displeji navigáciu. Resp. ešte skús aktualizovať navigáciu, príp. si tam skús dať to alternatívne menu. Celý postup máš aj tu na fóre, aj v LadaWiki. :D
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: navigace LADA Vesta Cross

Příspěvekod Libi71 » pon pro 16, 2019 10:57

Navigácia určite poskytuje hlasové povely aj ked počúvaš rádio. Pravdepodobne máš hlasitosť navigácie na nízkej úrovni. Dá sa ovládať tlačidlami na volante, ale pozor. Ak navigácia práve nedáva povely tak ovládaš rádio. Ovládať hlasitosť navigácie dokážeš len v tom momente ak hlási povel.
Včera som si to pre istotu overil a je to tak.
Lada Vesta LUX sedan (červená), moja od 12/2017 (vyr. 9/2017 (mod. 2018)), prevodovka Renault JH3
LADA Bohorodička - Nebeská matka Väčšiny Svetlých Bohov Veľkej Rasy, Ochrankyňa národov Veľkej Rassénie, Bohyňa Krásy a Ľúbosti
VESTA - Nebeská Bohyňa Ochrankyňa Prastarej Múdrosti Vyšších Bohov, Bohyňa Jari a Ľúbosti, Ochrankyňa Obnovujúceho sa Sveta
Uživatelský avatar
Libi71
 
Příspěvky: 88
Registrován: ned pro 10, 2017 12:01
Bydliště: Modra


Zpět na Magnitola (rádio/MMS)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků