Pojistkovka 2105 na nozove pojistky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6512
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Pojistkovka 2105 na nozove pojistky

Příspěvek od JmJ »

Toz po letech sem zas delal nejaky experiment, tak se podelim o mezivysledky :-)

To bylo tenkrat, jeste pred valkou, kdy sem si pres Fomu priobjednal pojistkovku 2105 s nozovymi pojistkami. Tusil sem, ze to se starou pojistkovkou nebude zamenne jen tak jedna za druhou a taky ze ne.

Pojistkovky z karbecovych verzi 2104, ktere mam, maji podle vseho posledni cislo katalogoveho cisla -01. Pojistkovka na nozovky ma tusim -22 nebo - 23 (nemam to ted u sebe).

Co je na prvni pohled jine je, ze v pojistkovce je misto rele na sterace svetel rele oznacene jako "starter", rele na klakson je osazene (stara verze ma jen propojku) a naopak rele na saharu ma propojku misto relatka.

No, nahodil sem to a vysledek je tento:

a) bezne veci jsou funkcni, jde nastartovat (ted uplne nevim, jeslti sel zadni sterac)
b) nejde dobijeni, voltmetr ale ukazuje spravne udaje
c) nejdou sterace na svetla, ani kdyz do patricne patice dam rele z puvodni skrinky (kdyz rele osadim, sterace trvale jedou, mozna je potreba jine rele).
d) nejde klakson, ani kdyz osadim propojku z puvodni skrinky
e) nejde sahara ani kdyz se osadi rele misto propojky

Vic jsem to nezkoumal, predpokladam, ze vse by snad mohlo byt lidsky resitelne.

Netusite, jestli ta pojistkovka patri do verzi se vstrikem nebo je to jeste jina varianta elektriky? Vim, ze 2107 resp. 21044 maji jinak udelane buzeni alternatoru. Taky vim, ze nektere modely maji klakson reseny jinak, pres rele. U tehle veci je tedy asi kde hledat. Netusim ale, jak jinak by mela byt resena sahara (mozna jen zapojena na jine piny?) a pak samozrejme extra vec budou sterace na svetla, ktere ta nova pojistkovka mozna vubec "neumi".


Delal sem jen takovy pokus, takze nejde o nic kritickeho.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Cory
Příspěvky: 11572
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Pojistkovka 2105 na nozove pojistky

Příspěvek od Cory »

Je to poistkovka pre vstrek, je trosku ina. Ale da sa to prerobit, uz som ro robil. Z hlavy neviem, ale upravoval som presne tie veci, ktore popisujes. On je rozdiel este aj v tom, ze poistkovka 05 a 07 je zapojena inak, napriklad v 05ke spina klakson kostra a namiesto rele je prepojka, kdezto na 07ke spinas kostrou rele, ktore naklakson privadza plus. Sahara je u vstriku riesena cez RJ motora, cize spina ju vodic z RJ, teda od kabiny a nie spinac na chladici atd..
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6512
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Pojistkovka 2105 na nozove pojistky

Příspěvek od JmJ »

Jo vlastne, 1.7i ma vrtuli na jine rele u RJ. To mi nedoslo.

Zatim to vidim tak, ze tu pojistkovku prenecham tem v mem okoli, kterym by sedela bez uprav a radsi zkusim vymenit konecne ten ozon za solex ;-)
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Odpovědět

Zpět na „Elektrická soustava“