Poruchy

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Tak bohužel, včera jsem to kuchnul a prasknul jeden z těch unašečů táhel, asi únava materiálu. Vůbec netuším, co s tím budu dělat. :?
Dodge Avenger 2.0 VVT
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

TAvri : uprimnou soustrast
no bud se vydat do servisu a nebo.. najit neblizsiho vesnickeho kovare at to svari...
proste humus a nekvalitni material argument typu "to je zavada ktera se stava jedno za 1000let" nejak neobstoji
a na to ze to auto neni ani 10 let stary je tam pod tim krytem docela rezavo...
ted koukam na tu fotku.. jak je pohaneny ted druhy sterac? normalně tam byva paraleni klika ale tady to vypada na nejakelj prevod se hrideli...
uz tusim proc mi ty sterace prelitavaji pres predni sloupek:-) v tom prevodu budou vule ..vsude tam budou vule:-(
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Jiri: Taky jsem na to chvilku koukal... Ta tlustá tyč je jen držák. Na místech kde jsou přišroubovány stěrače, jsou zespodu takový otočný vehementy. Jeden z nich je teď ulomený. Pracuje to na principu vačky. Veškerý převod je uskutečňován přes ty táhla. Hlavně je pracný to celý rozebrat, je tam nejméně 30 šroubů, hlavně ty 3 plasty musí ven, expanzní nádobku vyklonit a celý konglomerát i s motorkem vyjmout ven.
Servis mi nepomůže, beztak tu žádný není. Zamontovat to zvládne každej, ale s tím ulomením nevím, možná kus železa, ohnout, vyvrtat, natemovat...
Teď jsem volal na Koněvovku, dováží se to jako komplet i s motorkem za 2380,- Kč To je hrozný číslo, to asi nedám... :(
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 1122
Registrován: ned led 15, 2006 19:58
Bydliště: Hajnice u trutnova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel »

tavri píše:Jiri: Taky jsem na to chvilku koukal... Ta tlustá tyč je jen držák. Na místech kde jsou přišroubovány stěrače, jsou zespodu takový otočný vehementy. Jeden z nich je teď ulomený. Pracuje to na principu vačky. Veškerý převod je uskutečňován přes ty táhla. Hlavně je pracný to celý rozebrat, je tam nejméně 30 šroubů, hlavně ty 3 plasty musí ven, expanzní nádobku vyklonit a celý konglomerát i s motorkem vyjmout ven.
Servis mi nepomůže, beztak tu žádný není. Zamontovat to zvládne každej, ale s tím ulomením nevím, možná kus železa, ohnout, vyvrtat, natemovat...
Teď jsem volal na Koněvovku, dováží se to jako komplet i s motorkem za 2380,- Kč To je hrozný číslo, to asi nedám... :(
nestačilo by to svařit? podle mně to nebude problém
Marcel 2107
LADA 2107 - Laděnka
Největší abstinent z LKCS :)
http://marcel2107.rajce.idnes.cz/Ladka/#album
Silnice, mé přechodné bydliště
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

vždyť to píšu - najít vesnického kováře ať to svaří:-) a když ne tak ať to udělá z pásoviny.
no rozebrat a sebrat v servisu to bude tak za 1000:-) takže cca 3500?
Mein Gott... každý tohle auto který se prodá do EU je pomsta za Stalingrad :snipe:
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

No asi to tak dopadne, dám tam zpátky aspoň ty plasty, počkám až přestane pršet a hurá ke kováři. 8) S tím svárem si nejsem jistej, je to zrovna u čepu.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 1122
Registrován: ned led 15, 2006 19:58
Bydliště: Hajnice u trutnova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel »

toho bych se nebál jestli namáš kde to zavařit tak dej vědět zeptám se kdy by to bracha moch za kápnout a můžeš přijet s trutnova je to sem kousek
Marcel 2107
LADA 2107 - Laděnka
Největší abstinent z LKCS :)
http://marcel2107.rajce.idnes.cz/Ladka/#album
Silnice, mé přechodné bydliště
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Marcel: díky za nabídku, ale ještě se nejprve zeptám známých šikulů. Tady je ještě detail toho místa prasknutí.
Foto po očištění dílu, připraveno na svaření.
Naposledy upravil(a) tavri dne pon dub 03, 2006 08:16, celkem upraveno 1 x.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 1122
Registrován: ned led 15, 2006 19:58
Bydliště: Hajnice u trutnova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel »

jde to stoho sundat kdyžto je normálně vsobě? (mislím než to praklo)
Marcel 2107
LADA 2107 - Laděnka
Největší abstinent z LKCS :)
http://marcel2107.rajce.idnes.cz/Ladka/#album
Silnice, mé přechodné bydliště
rudo.
Příspěvky: 397
Registrován: pát úno 17, 2006 19:10
Bydliště: Prešov

Příspěvek od rudo. »

Ahojte všetci, Jiří nedá mi to, ale nechápem prečo si to už dávno nepredal ak to vnímaš ako pomstu za Stalingrad. Ak nie som v živote s niečím spokojný, tak to zmením.
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

Rudo: no existují i jiné priority než nákup auta a zdalo se mi že prodej autaku ktery ma malo najeto a je skoro novy je docela prodelecna akce, Uzitna hodnota mi pripadala vetsi.
Neboj chystám se že letos lada pujde z domu:-)
Dost dlouho jsem měl trpělivost a veril jsem že se to casem vychyta a z lady se stane normalni spolehlive auto.
a s tou pomstou za Stalingrad jsem to myslel v nadsazce...doufam ze se obyvatele toho mesta neurazili:-)
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Marcel: Znovu jsem se na to díval, čep šel vysunout a očividně to teď půjde v pohodě zavařit. 8)
Dodge Avenger 2.0 VVT
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Takhle mám proveden "OVAR" páčky spojky. Taky to prasklo v místě oslabení otvorem a původním svarem. Po provedení "ovaru" je to už víc jak 40000km v pohodě... Takže jde-li to opravit a zároveň vylepšit, je to výrazně lepší, než za drahé peníze kupovat další polotovar. :-)
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 1122
Registrován: ned led 15, 2006 19:58
Bydliště: Hajnice u trutnova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel »

tavri píše:Marcel: Znovu jsem se na to díval, čep šel vysunout a očividně to teď půjde v pohodě zavařit. 8)
dyt to říkam zavařit a jeto :wink:
Marcel 2107
LADA 2107 - Laděnka
Největší abstinent z LKCS :)
http://marcel2107.rajce.idnes.cz/Ladka/#album
Silnice, mé přechodné bydliště
rudo.
Příspěvky: 397
Registrován: pát úno 17, 2006 19:10
Bydliště: Prešov

Příspěvek od rudo. »

Zdravím všetkých, mne ne náda čitáť, mne náda jézďiť. :lol: Ináč sa mi podarilo veľmi ľahko opraviť všetko čo som chcel a v podstate bez nákladov. To auto je super raketa a dokonca je na ňom ešte priestor na tuning za na dnešnú dobu smiešne peniaze.
Zamčeno

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“