JAK SE KRADOU AUTA

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7219
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: JAK SE KRADOU AUTA

Příspěvek od valda1971 »

To - plavec = zas tolik "zašité" to nemám, pro mne je to v kabině volně dostupné, ale jinak neviditelné
To - tomass = měření signálu to nemá (jen 3 diodky udávající určitý stav), čidla náklonu a otřesu jsou myslím nezávislá, i se nastavují samostatně. Kolo bych si neodcizil, to jsem si minule vyzkoušel při výměně. Třetí "čidlo" reaguje na změnu napětí (Start, odpojení baterie....). Já to provozuji v režimu stabilního napájení zásuvky tak vnitřní baterie je jen záloha, druhá možnost je v případě vypínatelné zásuvky při vypnutí zapalování, tam se dá nastavit čas automatiky provozu (já aktivuji/deaktivuji prozváněním - aktivaci EMA potvrdí zpětným prozváněním - opět nastavitelné). V případě vypínatelné zásuvky je ovšem čas činnosti omezen vnitřní baterií - cca 2 dny.
Samozřejmě, když někde není signál..... nebo přijde profík tušící zařízení s rušičkou signálu.... = dle hesla, co jeden člověk vymyslí, druhý dojde na to, jak to obejít/vyrušit....
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
tomass
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: JAK SE KRADOU AUTA

Příspěvek od tomass »

Měření GSM signálu může být teoreticky někde v tom adminu přes aplikaci, případně jestli nemá někde výpis stavů, kde by se objevila ztráta signálu. Pokud ani to, tak bych dal vedle mobil (stejný operátor, nebo simka přímo ze zabezpečení a důkladně bych prozkoušel signál na něm). Není nic horšího myslet si, že je všude dobrý signál a až to opravdu někdy bude mět volat o pomoc, tak nebude mít čím.

Pak bych ještě pořešil fixaci v zásuvce. Mám takovou nedobrou zkušennost s nabíječkou přes zásuvku v době, kdy je auto absolutně v klidu a bez pohybu natož, když je tam zapojeno něco trvale a hopsá to i s autem pořád za jízdy. Ono to určitě nevyskočí, třeba se konektor téměř nepohne, přechoďák je v zapalovači vždycky nevyzpytatelný. Přeci jen zapalovač byl původně určen ke krátkodobému použití a podle toho to i tak vypadá. To že je zásuvka nově koupená vůbec nerozhoduje. A pokud to máš v Ladě, myslíš, že někoho napadně jít k Ladě s GSM rušičkou, pokud vizuelně neuvidí, že je uvnitř GSM zabezpečení ? :D Myslím, že Lada jako značka už je asi mimo obzor zlodějů. Menšina s ní už většinou nejezdí, Ti chtějí lepší auta. Občané zemí původu také mají jiná auta. Není zas tolik Lad, aby se vyplatilo krást a prodávat na díly, díly jsou obtížně prodejné pro nízkou cenu a malé rozšíření. Prostě zabezpečení v Ladě je z nostalgie a pro klid. Útok se dá v současné době čekat zcela dost vyjímečně, nebo náhodně, pokud není člověk v centru národnostních nepokojů.
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7219
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: JAK SE KRADOU AUTA

Příspěvek od valda1971 »

"Myslím, že Lada jako značka už je asi mimo obzor zlodějů"
- v tom a dalších řádcích máš zajisté velkou pravdu, vč.té nostalgie a "klid v duši" :wink:
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: JAK SE KRADOU AUTA

Příspěvek od Laďuša »

A proto, když zmizelo i několik Žigulíků z fóra (a to je tu jenom nepatrnej zlomek registrovaných Lad v zemi), tak tady vznikla zvláštní sekce pro ukradený auta...
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: JAK SE KRADOU AUTA

Příspěvek od Jelen »

tomass píše:Není zas tolik Lad, aby se vyplatilo krást a prodávat na díly, díly jsou obtížně prodejné pro nízkou cenu a malé rozšíření. Prostě zabezpečení v Ladě je z nostalgie a pro klid.
Laďuša píše:A proto, když zmizelo i několik Žigulíků z fóra (a to je tu jenom nepatrnej zlomek registrovaných Lad v zemi), tak tady vznikla zvláštní sekce pro ukradený auta...
Asi to ti zloději kradli z nostalgie, nebo aby zbavili klidu majitele. :mrgreen:
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: JAK SE KRADOU AUTA

Příspěvek od zelvotron »

valda1971 píše:já aktivuji/deaktivuji prozváněním - aktivaci EMA potvrdí zpětným prozváněním
No tak to je opravdu hodně praktické zařízení :rolleyes: :mrgreen:
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
tomass
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: JAK SE KRADOU AUTA

Příspěvek od tomass »

Zelvotrone, nepochybně bude prozvaneni z autorizovaného čísla. :D
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: JAK SE KRADOU AUTA

Příspěvek od zelvotron »

O to nejde, jen jsem si představil, jak při každým příchodu do auta a odchodu z něj musím prozvánět nějaký číslo...
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7219
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: JAK SE KRADOU AUTA

Příspěvek od valda1971 »

Tak si můžeš udělat zásuvku přes spínačku (bez proudu při vypnutém zapalování) a aktivuje/deaktivuje se sama. Ta možnost tam je také. Pak to má ještě třetí možnost, tu si z hlavy nepamatuji. Viz dříve odkaz, kde je i návod.
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
tomass
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: JAK SE KRADOU AUTA

Příspěvek od tomass »

Zelvotrone, je to "daň" - úspora za levné a poměrně šikovné zařízení. Je to jen časový nedostatek pro obsluhu. Kdo ušetřil na jednoduchosti a montáži běžného el. zabezpečení, tak mu to třeba nebude vadit. Jinak se tímto způsobem bezplatně ovládá třeba zapnutí spotřebiče i u profesionálního alarmu. Verze jak popisuje Valda1971 (zásuvka bez proudu) musí zákonitě vyvolat poplach při vstupu do vozu, tedy odeslat SMS. Pokud nevyvolá, tak by ten systém byl naprosto k ničemu. Sice to nehlídá dveře, ale přitom, když se vezme za kliku a dveře se otevřou, pak nasednu by to mělo vyvolat druhý poplach. V případě, že nevyvolá, tak na přístup do vozu pouze na cihlu je to drahá legrace...... Je tam ale taky to omezení asi 2 dny (zřejmě v naprosto ideálním případě a asi stěží v zimě) verze u zásuvky bez proudu, jak se psalo výše, než dojde záložní aku. Pro sichr by to bylo použitelné jen ve voze (verze zásuvka bez proudu), s kterým se jezdí denně a nebude se přístroj extrémně často přihlašovat do sítě, tedy na dobrém signálu. Odběr to má jako běžný alarm s problematikou kterou jsem nedávno popisoval jinde. Zdravý akumulátor bez vyjetí auta ustojí v zimě maximálně 2-3 týdny, aby se dalo ještě vyjet (Lada s aku alespoň 55 Ah). U jiných se to musí vyzkoušet, protože mít v autě 40 Ah a čekat, že za 3 týdny nastartuju je docela utopie s loterií dohromady.
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7219
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: JAK SE KRADOU AUTA

Příspěvek od valda1971 »

U varianty se zásuvkou bez napětí se do určité doby (opět nastavitelné) musí zapnout zapalování. Odchozí čas je opět nastavitelný. Ale už kvůli výdrži se mi tato varianta z více důvodů nezamlouvala, volil jsem radši prozvonění.
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“