Bazmek

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Honza
Příspěvky: 62
Registrován: stř kvě 26, 2004 12:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Bazmek

Příspěvek od Honza »

Mám tu jeden zajímavý artefakt. Kdo pozná o co jde a k čemu je to dobré?

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Originální obal:

Obrázek
Obrázek
a to už jsem Vám napověděl dost, ne? :)
Honza
Pšenda
Příspěvky: 313
Registrován: úte čer 01, 2004 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pšenda »

Já to vím, je to na víření benzínu a tudíž na úsporu paliva.
Otázkou je jestli to vůbec funguje v praxi. :?
Ford Sierra 2.9i V6 Manuál Ghia - 150 koní a jede to šíleně, jak jinak než na LPG
goodji
Příspěvky: 15
Registrován: stř čer 02, 2004 06:17

Příspěvek od goodji »

Kdysi dávno, něco podobného zkoušel výzkumák motorových vozidel na Š120 a výsledek: nepodařilo se prokázat jakýkoliv vliv na výkon ani spotřebu. Pár let před výzkumákem to zkoušel časopis Svět Motorů na Š100 a dospěl ke stejnému výsledku.
Marek
Příspěvky: 5271
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Taky bych tomu moc nevěřil. Podle mě nejlepší věcí pro pořádné víření směsi je pořádný průvan!!! Nic jiného tomu nepomůže. :lol:
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

zazil som to na dacii 1300, poskakali sme asi 500m a potom sme to zase vybrali...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
xcerno12
Příspěvky: 31
Registrován: čtv lis 11, 2004 15:22
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xcerno12 »

Ja si vozim na palivove hadici jiny vynalez. Je to magnet, ktery se skripne na hadici a mel by tomu vireni take prispet. No, mam to tam spis jen z psychologickeho hlediska :D
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

xcerno12 píše:Ja si vozim na palivove hadici jiny vynalez. Je to magnet, ktery se skripne na hadici a mel by tomu vireni take prispet. No, mam to tam spis jen z psychologickeho hlediska :D

Jestli myslis fuelmax, tak ten tam mam taky. Kdysi jsem ho koupil v poblouzneni smyslu a ted ho preci nevyhodim, kdyz stal takovy prachy, i kdyz asi spotrebu nesnizuje. Ale kdo vi, tam, kde ostatnim spotreba stoupa (v rychlostech kolem 150-160), mne klesa :D :idea: :?: :idea: . W.
Uživatelský avatar
Pato
Příspěvky: 88
Registrován: sob bře 19, 2005 22:46
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Pato »

Skusali sme volakedy vselico aj dvojvrtulu do karbecu aj neodymiove magnety (este dneska sa mi doma povaluje hrba rozobratych HDD) vysledok neviem posudit. Asi je to naozaj psychologicke.
BTW ruske vynalezy: co vravite na mečta super (alebo tak nejak) - vodicka do baterky, 30% viac energie, dlhsia zivotnost, blablabla...
Ak to rozpusta sulfidy tak by sa s tym dala zachranit starsia baterka (a relativne stupne kapacita - vrati sa "na povodne" hodnoty) a nova baterka by mala dlhsie vydrzat...
Mam taku masinku "homemade" trafo 24V z trafokontrolky jedna usmernovacia dioda 2W ziarovka ako poistka odpor a kontrolka dohromady. Princip - pulzne nabijanie, "otriasa" sulfid z clankov. Asi to funguje, raz som na to pripojil jednu strasne staru baterku a po tyzdni bol elektrolyt ako mlieko - mozno stacilo vyliat vyplachnut a dat novy :lol: ale to sme uz neskusali.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman »

Ja som si niekedy pred sto rokmi tiez zacvicil s baterkou. Vtedy bol vykrik mody nejaky desulfator, clovek musel bateku nabit, vybit, vyliat, vyplachnut destilkou, nabit s destilkou, naliat desulfator, nabit, vybit, vyplachnut,naliat kyselinu, nabit,vybit,nabit a vyhodit. Baterke to sice nepomohlo, ale ja som mal bicepsy ako Rambo :lol:
Roman
goodji
Příspěvky: 15
Registrován: stř čer 02, 2004 06:17

Příspěvek od goodji »

Pato píše:co vravite na mečta super (alebo tak nejak) - vodicka do baterky, 30% viac energie, dlhsia zivotnost, blablabla...
Ak to rozpusta sulfidy tak by sa s tym dala zachranit starsia baterka (a relativne stupne kapacita - vrati sa "na povodne" hodnoty) a nova baterka by mala dlhsie vydrzat...


Mečta je přípravek, kterým se dá odcházející baterce prodloužit život o cca 3 měsíce. Je to produkt "studené války". Bylo to původně vyvíjeno pro ponorky. U nás se vyráběl přípravek AmperPlus (je to v podstatě to samé jako Mečta)
Odpovědět

Zpět na „Zajímavé úpravy a vylepšení“