Pavel V. a ..... no jméno už má. Žíža.

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Mirek999 » ned lis 02, 2008 13:57

Maysner píše:
Pavel V. píše:
Maysner píše:jsou to vyrobci cepu. lemforder a moog. jiny cepy neber

OK nechám si poradit jen kde že se berou??


muzes je sehnat treba na www.mjauto.cz . ochotni lidi. poslou ti to i postou. jen si davej pozor u moogu. nevim co za slepce to tam bali ale obcas v krabici od horniho cepu najdes spodni. uz s tim melo vic lidi tady zkusenost.


Taky jsem koupil MOOGy a mel jsem 3x horni a jednou spodni.Jinak cepy jsou na aute a super.Akorat jsou o neco drazsi,ale urcite se to vyplati.
Uživatelský avatar
Mirek999
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát kvě 16, 2008 23:29
Bydliště: Praha

Příspěvekod Drobek81 » ned lis 02, 2008 14:38

Pavel V. píše:Fšem dkuji za rady a nabídky pomoci, budu to řešit na jaře. Pokud si vzpomínám tak mi předek šel do stran Maličkato kolmo ve směru jízdy tudíž asi něco bude.

Prověř dotažení ložisek, pokud to nepatrně jde do stran, můžou být jen nedotažená ložiska.
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Drobek81
 
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov

Příspěvekod Pavel V. » ned lis 02, 2008 17:01

Drobek81 píše:
Pavel V. píše:Fšem dkuji za rady a nabídky pomoci, budu to řešit na jaře. Pokud si vzpomínám tak mi předek šel do stran Maličkato kolmo ve směru jízdy tudíž asi něco bude.

Prověř dotažení ložisek, pokud to nepatrně jde do stran, můžou být jen nedotažená ložiska.

Díky drobku pohledám tady, jak na to. Dobrý nápad. Věřte že se pořád učím. Ale Žíža je mazel! :wink: :wink:
VAZ 2102 zvaný Žíža
Uživatelský avatar
Pavel V.
 
Příspěvky: 265
Registrován: úte zář 30, 2008 17:53
Bydliště: Loucká u Velvar

Příspěvekod Drobek81 » ned lis 02, 2008 18:59

No heleď, ložiska zjistíš jednoduše, stačí dát prstmezi disk a třebas krat kotouče nebo třmen a zaviklas s kolem. Pokud by byla vůle v ložiskách, bude se hýbat disk vůči pevným částem. Spodní čep se dá zjistit jak psal Hurikánek, případně funguje metoda odšroubování maznice(šroubu) a změření vůle šuplerou. Zkoušel sem to podle knihy kdysi jestli je to tak a opravdu 8)
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Drobek81
 
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov

Příspěvekod Hurikán » ned lis 02, 2008 19:23

Je to přesně tak jak napsal Drobek. Vůle na ložisku je většinou jen malinká a nejlíp se pozná při sundaném kole a vytažených destičkách. Je potom stejná do všech směrů.

Šuplerou se dá změřit míra opotřebení spodního čepu po vyšroubování záslepky na dně čepu (někdy mylně zaměňované s maznicí). Návod viz orázek. Je sice pravdou, že pokud má čep na spodku dírku se záslepkou, dá se místo záslepky namontovat maznička a lisem "namazat", jenže tuk se přes vnitřní plast většinou stejně nedostane na pracovní část čepu.

Jo a ještě jedna věc. Pokud již náhodou nemáš, tak vřele doporučuju pořízení Bible Ladisty - Návod k opravě a údržbě od soudruha Tůmy. :) Najdeš v tom všechno co hledáš a mnoho dalšího navíc. Čas od času se to prodává za pár peněz i zde v bazaru. (třeba zde) :wink:
Přílohy
155.jpg
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Příspěvekod Teepee » pon lis 03, 2008 07:35

Pavel V. píše: ...zkoušel verglovat kolama a a docela mě překvapil bez vůlí...
Sice to nemusí být vždy přímo úměrné, ale nezapomínej, kolik má to auto najeto. A že by po 50 000 km byla třeba generálka přední nápravy :?: :roll:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod Pavel V. » pon lis 03, 2008 09:45

Teepee píše:
Pavel V. píše: ...zkoušel verglovat kolama a a docela mě překvapil bez vůlí...
Sice to nemusí být vždy přímo úměrné, ale nezapomínej, kolik má to auto najeto. A že by po 50 000 km byla třeba generálka přední nápravy :?: :roll:


Tahle by nebyla kilometry, ale roky. Což je rozdíl dosti podstatný. Ač se pán o autíčko staral a to velmi pečlivě tak po zkušenostech s jinými starými vozy vím že prach a vazelína k sobě dobře lnou a po 34-řech letech jest to brusná pasta kvalit nevídaných. Tož tak bych to viděl já. No a hlavně potřebuji informace a tak se ptám určitě mne čeká i zadní náprava hučí teskně potvora :evil:
Mimochodem Teepee nejsi od Dobřichovic?? Spousta indícií tomu našeptává. Moje Mamča má ve Všenorech chtu :wink: :wink:
VAZ 2102 zvaný Žíža
Uživatelský avatar
Pavel V.
 
Příspěvky: 265
Registrován: úte zář 30, 2008 17:53
Bydliště: Loucká u Velvar

Příspěvekod Teepee » pon lis 03, 2008 10:05

To sice brusná pasta jest, ale ne pod prachovkami kloubů. Jsou-li prachovky v pořádku, pak je to o kilometrech a těch to tak moc nemá. Teď ještě, jak moc je mazání v kloubech vyschlé... Rada Nema jest, hustý převodový olej injekční jehlou pod prachovku.
Od Dobřichovic jsem, hned vedle, ale ne na tu stranu co máte chatu. :wink:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod Pavel V. » pon lis 03, 2008 13:38

Teepee píše:To sice brusná pasta jest, ale ne pod prachovkami kloubů. Jsou-li prachovky v pořádku, pak je to o kilometrech a těch to tak moc nemá. Teď ještě, jak moc je mazání v kloubech vyschlé... Rada Nema jest, hustý převodový olej injekční jehlou pod prachovku.
Od Dobřichovic jsem, hned vedle, ale ne na tu stranu co máte chatu. :wink:


OK dobrá rada, vyzkouším voleje mám haffffóó´ :P
VAZ 2102 zvaný Žíža
Uživatelský avatar
Pavel V.
 
Příspěvky: 265
Registrován: úte zář 30, 2008 17:53
Bydliště: Loucká u Velvar

Příspěvekod Pavel V. » ned pro 21, 2008 19:58

Pročež slunka zimní laškování probralo i mne Medvěda brtníka za zimních depresí s přemíry žrádla, chlastu a zlobících dětí, rozšlapal jsem a válečkem do finální podoby upravil montérky někdy v listopádu za pračku narvané a jal se Vazidlo z garage vystrkovati. Bylo to nádherné zasejc po hnátách šmír si natírat a vyjetej volej čuchat (všimli jste si že ruský stroje mají takovou zvláštní vůni i po letech neměnnou) a kohout topení z vazidla jal se rváti. Kurvahošitojevojebjakosfiňa pyčo :!: :!: Kde byli soudruzi konstruktéři Timur,Chabibulin, Rusakov když italské topení pro sibiř jal se ruský děník na kovadlině upravovat, kam zmizela ladnost a jednoduchost a blbovzdornost pověstná u ruských vozů??? Nad míru mého chápání není krátká cesta hadic s topicím médiem (to aby neochladlo cestou do kabiny) ani průměr trubky a její masivnost, ale to že od hadice k topení je PĚT poskurvených šroubů tak blbě že si lámete ruku i tam kde je normálně kloub!
No hadice spojené motexem :roll: , motex evidentně za posledních třicet let nikdo nějak neposouval neobtěžoval a tak mě možnost krásně zoxidovat a zarůst do teplých hadic. Díky Pípakově radě abych si to z venčí udělal jsem se obrnil trpělivostí a za pomocí kleští šroubováku a nezbytné krve (mazadlo, rozpouštědlo, nešikovný maso musí pryč :?: )šli hadice dolů obě :twisted: . Tolik práce v motorovém prostoru prima i olej sem zkouknul tedy zjistil že mám motor naplněn něčím co má hustotu ropy před zpracováním, smrdí to jako dehet a bez řádného prohřátí motoru se to láme :P , ale je to po rysku takže nač panikařit. V kabině Vazidla to bylo leháro, doslova a do písmene si tam musíte lehnout a rozebírat Vazidlo tak dlouho než spatříte kohout topení respektive šrouby která jej u topení drží...... 8) Začněte tím že si dejte pod kolena nějakou katron von papir aby ste si kolínka nezastudili, po té sejměte čtyři šrouby držící kaslík u spolujezdce, pak zkuste systémem nejdelší hrana napřed, aneb ježek v kleci kaslík vyjmout. Já nevím jak vám, ale mě na těle kohoutu laškovně zablištěli paprsky slunce , aby mi ukázali kde že se leskne kapička z kohoutu pravidelně kapající :lol: Pak už to jde ráz na ráz povolíte klíčem č.10 dopručuji golu malou s nástavcem dvě matky u kohoutu a jednu u držáčku trubek zajišťující tu správ rozteč vývodu směrem ku motoru (orig. Dvigáťel). No a kohout je venku, pak zjistíte kolik jěště vody v topení zůstalo a také to že voda v topení je ledově studená máte li s v ní ráchat lokty. Vyjmětě starý kohout na světlo boží a s chutí ho mrsknětě na dno sudu s kovovým odpadem, zgustnětě si na tom hodu, aby jste kohoutu dali za vyučenou že tekl :wink: Dojdětě do domu pro nový keramický od Andreje z Moskvy a otevřete krabičku, už jste do ní čuměli asi stokrát tudíž máte vědět že tam Není těsnění a že jjediné těsnění zůstalo na kohoutu který jste mrskli do sudu plného haraburdí. Za nevysychajícího proudu nadávek za které se nestydí ani dlaždiči ani holky jež živí jejich tělo vysypete sud a narocháte kohout s těsněním, to že se říznete o zbytky aluminiového plechu a pod nehet si vrazíte šedesátku hřebík snad ani podotýkat nemusím :lol: . Pak už je to brnkačka, vyjmete těsnění otřete naimplantujete na kohout a snažíte se nasadit z5. Ale ouha! Keramický kohout je větší a nevejde se o několik milimetrů mezi trubky topení :lol: :lol: Takže ven a pilníkem obrousit milimetr či dva hliníku, zkontrolovat těsnění a našroubovat matky utáhnout s citem, nandat v motorovém prostoru hadice nasadit nové pásky a :evil: čert by vás vzal samozřejmn máte místo 18-25 malé a na hadice nevhodné opovržlivě se podíváte na motexy zalité krví a zatlačíte auto do Garage. Pokračování tudíž zítra!
VAZ 2102 zvaný Žíža
Uživatelský avatar
Pavel V.
 
Příspěvky: 265
Registrován: úte zář 30, 2008 17:53
Bydliště: Loucká u Velvar

Příspěvekod Nemo » ned pro 21, 2008 20:10

Jéžiš, to je mord! No, chce to asi nahromadit nějaké zkušenosti.
Třetí, či čtvrtá rozborka/zborka ti už určitě půjde bez bolesti a bez krve. :P
[size=85]Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Uživatelský avatar
Nemo
 
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvekod Jelen » ned pro 21, 2008 20:12

Pavel V., a to tam má 01(02) nejlepší přístup ze všech aut. Mě to čeká taky, až balík od Andreje přijde. I když už jsem to jednou dělal, tak jsem neshledal takovejch potíží jako Ty, no když jsem to četl, hotovej Pat a Mat :-D
Takovej blbej dotaz: tys to všechno poctivě nefotil? :evil: :twisted:

P.S.: To je asi proto, že sis nepřečetl ještě ladabibli a nepřijel sis pro ni ;)
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvekod Hurikán » ned pro 21, 2008 20:16

:lol: :lol: Nádherně napsáno. :thumbleft:

Úplně to celé vidím před očima. Je to opravdu ze života. Před dvěma měsíci jsem taky měnil. Ale ne na 02, kde je to krásně přístupné. Měnil jsem na 05. Tam je to teprve zážitek. Zvlášť když se jeden rozhodne, že nebude demontovat slabomyslný vzduchovod k bočnímu výdechu. :) Ale i tak to šlo docela slušně. Už sem to dělal asi 3x nebo 4x, takže mě to ani moc nepřijde. Poprvé to byl ale fakt horor, při kterém jsem dopadl asi ještě hůř než Ty.

Každopádně ses dostal do dalšího levelu údržby vazidla. :D Můžu tě uklidnit, že po tomhle už zvládneš všechno. :wink:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jelen » ned pro 21, 2008 20:23

No když jsem dělal poprvé kohout topení, tak to nebylo strašný, je tam daleko víc super věcí na údržbu, takže Tě můžu rozrušit, zas všechno nezvládneš :-D a bude hůř :-D
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvekod Michal Pokorný » ned pro 21, 2008 20:37

Jelen píše:takže Tě můžu rozrušit, zas všechno nezvládneš a bude hůř

........ tak tak, ježků v kleci je ve VAZech jak naseto :P
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
 
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků