Přísady do oleje - test

Moderátor: Moderátoři

Máte nějaké zkušenosti s přísadami do oleje??

ano je to dobrá věc používám to
4
13%
použil jsem to a nic jsem nezaznamenal
7
23%
použil jsem to a výkon šel spíš dolů
1
3%
nikdy bych to do motoru nedal
14
45%
Nevím neznám nezajímá mne to
5
16%
 
Celkem hlasů: 31

Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

VaSek píše:
Majo píše:a podla mna su tie prostriedky vyrabane hlavne za ucelom aby sa dotycny zase na niecom nabalili :P :P

S tim souhlasim. Podle me je to neco jako nabozenstvi. Nekteri lide tomu proste veri, ackoli schazi jakokoliv dukaz (z laboratore). Nejmin uskodej ty pripravky, ktery se hned po naliti usadej v olejovym filtru, pripadne si pripravkem jen dolijete 0.5l kurevsky drahyho oleje :)

Zas takhle pesimisticky bych to neviděl, hodně lidí to používá a vychvaluje, např. METALTEC-1 . Osobně s tim nemám zkušenosti, ale až zgenerálkuju motor, tak to tam hodlám nalejt a uvidim sám. Co si sám nevyzkoušim, tomu moc nevěřim. (Víte co se říká malejm dětem: Nešahej na to, je to hajs...)
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Jelen píše:
VaSek píše:
Majo píše:a podla mna su tie prostriedky vyrabane hlavne za ucelom aby sa dotycny zase na niecom nabalili :P :P

S tim souhlasim. Podle me je to neco jako nabozenstvi. Nekteri lide tomu proste veri, ackoli schazi jakokoliv dukaz (z laboratore). Nejmin uskodej ty pripravky, ktery se hned po naliti usadej v olejovym filtru, pripadne si pripravkem jen dolijete 0.5l kurevsky drahyho oleje :)

Zas takhle pesimisticky bych to neviděl, hodně lidí to používá a vychvaluje, např. METALTEC-1 . Osobně s tim nemám zkušenosti, ale až zgenerálkuju motor, tak to tam hodlám nalejt a uvidim sám. Co si sám nevyzkoušim, tomu moc nevěřim. (Víte co se říká malejm dětem: Nešahej na to, je to hajs...)

Do motoru po GO bych to nedával. bez vyzkopušení v nějakým starším motoru
pokud bych viděl byť jen malé zlepšení u motoru staršího tak bych o tom uvažoval.
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
wlken
Příspěvky: 72
Registrován: pon črc 24, 2006 06:35
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wlken »

po přečtení všech těch odkazů jsem dospěl k názoru,že ty přípravky budou asi pěkné svinstvo,chlor,fosfor a síra se chovají velmi agresivně ke kovům a plastům,v těch článcích bylo něco o naleptání a vyleštění válců (což je špatně) a o tvrdnutí gufer (což je taky špatně)..Bohužel to pozoruji na mém novém autě - má najeto 49 tkm, z výfuku se valí dým,kryt rozvodů je úplně zaolejovaný a tlak oleje mi přes 3 nejde... :( čím to asi bude..Snaživý majitel co měl Ladu přede mnou totiž nalil do oleje přípravek Metabond,který dokonce Tatra přímo zakázala přidávat do svých motorů na základě jimi provedených zkoušek!!! to mluví za všechno a nechápu proč někdo lije do motoru který má najeto 30tkm něco podobného.... :evil:
3xVaz 2103(1975,1977,1981), Mazda MX-5 (1997), Peugeot 309 (1993)
Pool

Příspěvek od Pool »

Tak asi odzkouším tenhle přípravek a tablety. Díval jsem se na netu, že je to pěkně drahý, já jsem to dostal zadarmo. Sice na ty přípravky moc nevěřím, ale co už... Spíš věřím té přísadě do oleje, ty tablety bych nejraděj rovnou hodil do koše... :)
Štve mě už jenom to, že třeba píšou: aplikujte současně s novou olejovou náplní. Jak potom poznám rozdíl? :roll:
Přílohy
MPG.jpg
MPG.jpg (20.41 KiB) Zobrazeno 1987 x
rosta
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic

Příspěvek od rosta »

:lol: :lol: :lol: :lol: proč asi zadarmo ? do motoru kromě oleje, benzinu a fridexu nepatří NIC jineho. ty, odborně se říká detergenty, už v sobě olej má.smyslem oleje jen nejen mazat ale také chladit, dotěsnit, a chránit proti korozi.motorový olej je přesně namíchaný koktejl -jakýsi kompromis všech užitných vlastností. 8) kdyby to byla pravda co se o těchto přípravcích píše,tak by to doporučovaly světové automobilky a olejářské společnosti. protože to pravda není- v žádném případě nepoužívat!!!!! obsahují totiž parafín na bázi chloru který sice má špičkové mazací vlastnosti ale zpusobuje korozi.používa se jako řezná kapalina při obrábění kovů. :!: :!: :!:
když jsem byl malý vozili mě ladou a od té doby....
Pool

Příspěvek od Pool »

Tableta byla vhozena a zatím se držím na spotřebě 7.0 l / 100 Tři lidi na palubě + naložený auto. Co vy na to?
Snažil jsem se jet kolem 90 nepřekračovat 100, do kopců jsem to musel několikrát prošlápnout až na podlahu...
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

keby som neprekracoval 90-100 dostanem sa na 7 aj s Nivou, ale to by som fakt musel byt na nejakych tabletach :weedman:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11032
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Pool píše:Tableta byla vhozena a zatím se držím na spotřebě 7.0 l / 100 Tři lidi na palubě + naložený auto. Co vy na to?
Snažil jsem se jet kolem 90 nepřekračovat 100, do kopců jsem to musel několikrát prošlápnout až na podlahu...
Kdysi dávno ještě než jsem začal jezdit na sračku jménem LPG jsem jezdil naložený dálky těsně pod 7l, místy tak do 130 Km/hod, ale je pravdou, že s Ozónem. Ty jsi jel dálku či město, jaký jsi tam měl karb? Tabletky jsem dostal na "zkoušku" a nepozoroval jsem žádnou změnu.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Lada_BV
Příspěvky: 203
Registrován: pon led 01, 2007 10:10
Bydliště: okres Břeclav, ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lada_BV »

Pool píše:Můj tatík mi to pořád doporučoval, až mi to nakonec koupil jako dárek k vánocům. Tak jsem to tam nalil, ale měl jsem pocit že "...neděláš dobře Jaromíre..." :) . Je to na snížení tření motorových částí a vymezení vůlí, od EKOLUBE. Ta náplň vypadala jako chemoprén a v duchu jsem si říkal, proč to liju do tak krásně čistého oleje...? :wink: Nutno podotknout, že po nalití se motor ztišil a ševelil jako švýcary. Bezprostředně po nalití se změnilo složení výfukových plynů na štiplavej smrad! a na emisích bych myslím letěl zavřenýma dveřma. Ale po pár dnech tohleto zmizelo a už to vonělo klasicky žigulácky :twisted: . Jestli se to projevilo blahodárně na výkon motoru si netroufám posoudit :?


Ano ano také jsem nalil "ECOLUBE" do motoru - tenkrát ještě do Fiatu 125p 1300 ccm ze začátku super tišší motor, lepší starty atd. během 15.000 km se to dostalo do fáze, kdy to vyházelo do sání 1,5l oleje za 15 km jízdy a motor byl totálně hotový. Toť vše k "ECOLUBE"
Dále přísady na snížení spotřeby oleje motorem jsou dle mého názoru pouze k tomu, aby byl olej hustší a tudíž tolik nemizel. Promiňte, ale můj názor je, radši dám do Lady olej 10W40 a vyměním jej častěj, než jakékoliv přísady do oleje.
majitel dvou Lad
1. 21053 původně systém AXTEC :Hangman: :violent1: nyní WEBER a 1700 ccm :hello1: a od 31.12.2009 ohořelá :angryfire: od 10/2010 zase opravená, ale zázrak už to není...
Dne 14.12.2013 umřela
2. 21073 1700i
a z jiného soudku
3. Daewoo Tico
4. Hyundai Accent 1,5 CRDi

5. Hyundai Tucson
6. Hyundai I10
rosta
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic

Příspěvek od rosta »

já jezdím na dálku tak za 7,8 litru LPG a to mám 2105 motor niva 1600 loni jsem jel s rodinou do zoo Plzen tankoval plnou LPG v Chlumci nad cidlinou a v Plzni pred zoo mezi pulkou a třičtvrtě nádrže a to nebyla žádná couračka furt kolem 90-110
když jsem byl malý vozili mě ladou a od té doby....
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11032
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

rosta píše:já jezdím na dálku tak za 7,8 litru LPG
Moje zbožné přání, já za 10.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Pool

Příspěvek od Pool »

Koko Loko píše:Ty jsi jel dálku či město, jaký jsi tam měl karb? Tabletky jsem dostal na "zkoušku" a nepozoroval jsem žádnou změnu.

V podstatě dvě jízdy, dálku 214 + včera 27 město. Mám tam klasiku mechanickej weber, trysky 140, 130 ...
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6510
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Majo píše:keby som neprekracoval 90-100 dostanem sa na 7 aj s Nivou, ale to by som fakt musel byt na nejakych tabletach :weedman:

:lol: :lol: :lol: pockej a ty zadny nezeres? ja mel za to, ze ty 3 lady v rodine a linux k tomu musi byt nutne nasledek nejake dusevni nerovnovahy nebo drog :P
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
tonda
Příspěvky: 70
Registrován: čtv lis 30, 2006 18:14
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od tonda »

Do ruského auta - ruské aditivum.
www.autoresurs.cz/co-je-resurs.html
Odpovědět

Zpět na „Zajímavé úpravy a vylepšení“