Prodej Lady...mám to zkusit?

Moderátor: Moderátoři

sikec
Příspěvky: 22
Registrován: pon lis 22, 2004 15:26

Prodej Lady...mám to zkusit?

Příspěvek od sikec »

O co jde....: Mám Ladu 21011, měsíc do konce technické, na LPG. Borec mi nabízí (dle toho co říká je buď z Brna nebo Slavkova a dělá profi výkupce žigulíků), že ho koupí za cca 3000 Kč, s tím, že dojede ke mně nechá mi značky a malý TP, velký si odveze i s autem, někdo (asi spřízněný likvidátor na vrakáči) tam zapíše potvrzení o ekologické likvidaci a velký TP mi pošle zpátky, já pak zajdu na magistrát odhlásím, pak na pojišťovnu atd....Nemá někdo s tímto člověkem zkušenost? Mám to risknout, že mi ho pošle zpět? Díky, Petr
Pšenda
Příspěvky: 313
Registrován: úte čer 01, 2004 14:38
Bydliště: Praha

Re: Prodej Lady...mám to zkusit?

Příspěvek od Pšenda »

sikec píše:O co jde....: Mám Ladu 21011, měsíc do konce technické, na LPG. Borec mi nabízí (dle toho co říká je buď z Brna nebo Slavkova a dělá profi výkupce žigulíků), že ho koupí za cca 3000 Kč, s tím, že dojede ke mně nechá mi značky a malý TP, velký si odveze i s autem, někdo (asi spřízněný likvidátor na vrakáči) tam zapíše potvrzení o ekologické likvidaci a velký TP mi pošle zpátky, já pak zajdu na magistrát odhlásím, pak na pojišťovnu atd....Nemá někdo s tímto člověkem zkušenost? Mám to risknout, že mi ho pošle zpět? Díky, Petr
Asi bych si dal pozor a případně to podložil nějakou smlouvou.
Ford Sierra 2.9i V6 Manuál Ghia - 150 koní a jede to šíleně, jak jinak než na LPG
sikec
Příspěvky: 22
Registrován: pon lis 22, 2004 15:26

Příspěvek od sikec »

no jo...ale jakou formu má mít ta smlouva, on se tvářil (do telefonu), že dělá 30 aut týdně - jako to odhlášení - a že akceptuje jakoukoliv smlouvu abych mu věřil...
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4266
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Zkus trvat na tom, že si vemeš den volna a že to s ním všechno vyřídíš osobně, protože papíry nedáš z ruky. Proč by Ti neměl vyhovět, když to myslí poctivě? Jen si bude muset časově sladit toho spřízněného tiskaře dokladů o likvidaci.
Pokud na to nepřístoupí, hoď inzerát sem. :wink:
Bílý LADA a okřídlená spol.
sikec
Příspěvky: 22
Registrován: pon lis 22, 2004 15:26

Příspěvek od sikec »

Hm...no...a koupí to tu někdo za 3000?
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4266
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

No vidíš, taky možnost, zkus to nejdřív hodit sem a uvidiš, třeba toho likvidátora LAD nebudeš potřebovat vůbec.
I když, já 21011 nechci (Modrý LADA mi stačí) a i kdybych chtěl, do Brna abych projel tak 1000-1500 na benzínu (jedním autem tam, dvěma zpátky)...
No prostě uvidíš, i když, vzhledem k tomu že nějaké 21011 v Prodám jsou a není o ně moc zájem bude i o Tvé auto zájem nevelký.
Ale hlavu vzhůru, každá věc má svého kupce. :wink:
Bílý LADA a okřídlená spol.
sikec
Příspěvky: 22
Registrován: pon lis 22, 2004 15:26

Příspěvek od sikec »

Já už tam to auto měl...a nic...raději bych kdyby někdo měl smlouvu, dle které to ošetřit...a střelit mu to na ND
Rafan
Příspěvky: 151
Registrován: stř čer 29, 2005 08:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rafan »

Velky TP n pokud mozno NEDAVAT z ruky ... Mysli li to poctive, prizpusobi se.
sikec
Příspěvky: 22
Registrován: pon lis 22, 2004 15:26

Příspěvek od sikec »

Jasně, nedávat z ruky...ale co když se ve smlouvě zaváže, že mi ho pošle zpět? Smlouva je smlouva ne?
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4266
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

sikec píše:Jasně, nedávat z ruky...ale co když se ve smlouvě zaváže, že mi ho pošle zpět? Smlouva je smlouva ne?
To ano, když jí ale nedodrží a nepošle jej zpět?
Co ti zbyde?
Smlouva, nesplněná, tudíž bys měl asi podat tretní oznámení, nebo bys musel jít tvrdit na Evidenci vozidel, že jsi vozidlo prodal podvodníkovi a že máš smlouvu kterou on nedodržel a tudíž ať to vyřadí? To neudělají, mohl by sis to vymyslet opřou to až o soudní rozhodnutí (myslím si). Smlouva je krásná věc, ale je to jen cár papíru a protože jde o pár tisícikorun, tahat to pak po soudech (nakonec! dneska snad je škoda do 5 000kč považována za přestupek, to by nebylo ani na soud).
Prostě raději bych si papíry ohlídal a z ruky je dal až bude vše druhou stranou naplněno.
A vracíme se na začátek, chtělo by to referenci na toho člověka, zjistit jestli drží slovo nebo je to slibotechna. A nebo to risknout, kdyby s tím někde dál jezdila udělal velkou škodu tak ty máš smlouvu a jsi z obliga.
Nestyď se do smlouvy si vymínit popis každého detailu a blbosti (jako třeba že ti velký TP pošle tak a tak, do tolikátého a tolikátého)
Bílý LADA a okřídlená spol.
sikec
Příspěvky: 22
Registrován: pon lis 22, 2004 15:26

Příspěvek od sikec »

Dobrá...teď jsem mu volal, stačí mu jen kopie velkého TP...vše zůstává jak před tím....teď musím spolehnout už jen na to, zda mi pošle to potvrzní o likvidaci....co ty na to teď? Do toho by si už šel?
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4266
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

sikec píše:Dobrá...teď jsem mu volal, stačí mu jen kopie velkého TP...vše zůstává jak před tím....teď musím spolehnout už jen na to, zda mi pošle to potvrzní o likvidaci....co ty na to teď? Do toho by si už šel?
Pokud Ti zůstane originál, tak do toho bych šel.
S tím, že to do smouvy můžeš napsat:
Kupující se podpisem smlouvy zavazuje, že převzaté vozidlo zruší systémem "Ekologické likvidace autovraku" a prodávajícímu do XY.XY.2006 předá doklad o "Ekologické likvidaci vozidla".

Pokud by Ti nic nedal, ty se smluvou dojdeš na Evidenci vozidel a budeš chtít auto vyřadit protože ho nemáš a smlouva nebyla naplněna a teď se bojíš, aby s tím kupující nevytlačil autobus ze silnice a neměl jsi tak na triku 20 mrtvých...

Ale rozhodni se sám za sebe, nechci, aby když Tě podvede člověk kterého neznám, abys mě vinil, protože jsem Ti řekl, do toho jdi, celkově rady zde jsou neobjektivní, protože situaci posuzujeme jen z toho co jsi nám řekl a třeba se tu bojíme zrady od velmi počestného a poctivého člověka a urážíme ho tím.

A pak mám ještě jeden nápad. Vydej mu auto až když Ti přinese doklad o ekologické likvidaci. Jestli ho stejně likvidovat ve skutečnosti nebude, tak to pro něj taky nebude problém.
Ale vím, už jsi s ním domluvil něco a když na něj zase něco vymyslíš, pošle Tě možná už do háje. ( i když pokud opravdu akceptuje jakoukoli smlouvu, tak by to měl vzít)
Ale já nejsem právník, já jsem v tomhle jen opatrnej občan a tak nedávej jen na mé rady, někdo jiný by Ti možná dávno řekl ať do toho jdeš a nebojíš se.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

jak je na tom kastle té tvé 011??.
sikec
Příspěvky: 22
Registrován: pon lis 22, 2004 15:26

Příspěvek od sikec »

Nic moc...ale však se podívej ne? www.webpark.cz/21011
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

sikec píše:no jo...ale jakou formu má mít ta smlouva, on se tvářil (do telefonu), že dělá 30 aut týdně - jako to odhlášení - a že akceptuje jakoukoliv smlouvu abych mu věřil...
Jestli to je ten borec ze Syrovic tak věř tomu že dělají fakt 30 aut tejdně. resp dělají tak4-5 aut denně po-so....a ve Slavkově je to něco podobnýho.. Zeptej se Drobka
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“