2101 Oliva

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
clipper
Příspěvky: 34
Registrován: pon kvě 13, 2013 11:55
Bydliště: BRNO

2101 Oliva

Příspěvek od clipper »

Tak, konečně jsem se odhodlal, že sem dám svého žiguláka:)

Přišel jsem k němu jako slepý k houslím:D děda se ho nutně chtěl zbavit a mě ho bylo líto, tak sem jej zachránil před sešrotováním... Vlastně jsem původně ani nevěděl do čeho jdu, ale nakonec jsem rád, že sem ho získal.
Je to pěkný stroj, zatím dobře slouží a dělá mi jen radost:)
Přílohy
Fotku sem si pučil od krokodýla (snad se nebude zlobit)
Fotku sem si pučil od krokodýla (snad se nebude zlobit)
Uživatelský avatar
clipper
Příspěvky: 34
Registrován: pon kvě 13, 2013 11:55
Bydliště: BRNO

Re: 2101 Oliva

Příspěvek od clipper »

a hned se na něco zeptám... Plánuju takovou menší opravu spojky a naskytla se příležitost získat starou/novou lamelu.
Nemám k ní žádné info, vím jen, že ležela dlouho na půdě a měla by pasovat na starou řadu a před uskladněním na půdu byla nová. Tak co si myslíte o jejím použití? Je to v pohodě, bude sedět? Nebo mám rači koupit úplně novou lamelu? Díky za reakce:)
Přílohy
lamela1.JPG
lamela.JPG
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: 2101 Oliva

Příspěvek od Jelen »

Ahoj, pěkný auto ;) lamela vypadá v pohodě, směle jí tam vraž. Nýty by měly být trochu utopené, ale to očividně jsou, kor když je nová. Koukni jen na přítlačák a na setrvák, aby nebyly moc vorajblovaný.
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 2101 Oliva

Příspěvek od mceza »

Když jsem ti řikal, ať auto zveřejníš na fóru hned, to ne. Nejdřív si ho musel trochu potunit o svodidla, co? :D

Ale ještě napíšu to, co jsem říkal na srazu - ač o tom sám mluvíš jako o shnilotině, tak je to pěknej kousek. Vem do ruky Tempo na staré laky a trochu se s kastlí pomiluj. Ta barva je moc krásná a když ji vyleštíš, tak to bude nádhernej žigulík ;)
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: 2101 Oliva

Příspěvek od mayo456 »

jj vyleštiť umyť a máme tu ďalšiu krásnu 01 :)
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7222
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: 2101 Oliva

Příspěvek od valda1971 »

Lamelu použij - určitě vydrží déle, než ty nové repliky ! A jak píše Jelen - zkontroluj ostatní komponenty.
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
clipper
Příspěvky: 34
Registrován: pon kvě 13, 2013 11:55
Bydliště: BRNO

Re: 2101 Oliva

Příspěvek od clipper »

mceza píše:Když jsem ti řikal, ať auto zveřejníš na fóru hned, to ne. Nejdřív si ho musel trochu potunit o svodidla, co? :D

Ale ještě napíšu to, co jsem říkal na srazu - ač o tom sám mluvíš jako o shnilotině, tak je to pěknej kousek. Vem do ruky Tempo na staré laky a trochu se s kastlí pomiluj. Ta barva je moc krásná a když ji vyleštíš, tak to bude nádhernej žigulík ;)

Pomilovat se s kastlí?!:D jo no je to v plánu, ale nejdřív se musím pomilovat se spoustou jiných věcí. Pak až bude všechno v cajku, tak se vrhnu na kastlu.
Uživatelský avatar
clipper
Příspěvky: 34
Registrován: pon kvě 13, 2013 11:55
Bydliště: BRNO

Re: 2101 Oliva

Příspěvek od clipper »

Jelen píše:Ahoj, pěkný auto ;) lamela vypadá v pohodě, směle jí tam vraž. Nýty by měly být trochu utopené, ale to očividně jsou, kor když je nová. Koukni jen na přítlačák a na setrvák, aby nebyly moc vorajblovaný.
Právě... Mám obavy, že tyto komponenty na tom nebudou moc dobře, ale ty seženu asi z druhovýroby.. Hold nemám zatím nasysleno, ale pomalu na tom pracuju:D
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: 2101 Oliva

Příspěvek od Jelen »

Pokud spojka vyloženě nedře, tak komponenty budou o.k. I mírný poškození není úplná tragédie, já sestavoval spojku na svým autě na rychlo a musel jsem tam dát zvlněnej přítlačák a funguje bezvadně. Asi se rychleji sjede, ale s mým nájezdem tím autem, se asi nesjede nikdy.
Uživatelský avatar
clipper
Příspěvky: 34
Registrován: pon kvě 13, 2013 11:55
Bydliště: BRNO

Re: 2101 Oliva

Příspěvek od clipper »

Jelen píše:Pokud spojka vyloženě nedře, tak komponenty budou o.k. I mírný poškození není úplná tragédie, já sestavoval spojku na svým autě na rychlo a musel jsem tam dát zvlněnej přítlačák a funguje bezvadně. Asi se rychleji sjede, ale s mým nájezdem tím autem, se asi nesjede nikdy.
Nevim jestli přímo dře, ale při sešlápnutým plynu hučí a kňučí jak prase. Pracovní váleček spojky mám nadoraz, takže je fakt otázka jak to bude vypadat... Minimálně ložisko musím koupit.
Jinak sem docela v šoku jaký sou rozdíly mezi cenama dílů... Například ten přítlačák v lada-dílech stojí 735 kč a v MJautu začíná na 1800 kč:O
A jelikož se v tom zas tak nevyznám, tak v tom trochu tápu... To je ten přítlačák tak dobrej, když je 2 a půl krát dražší?:D Nebo je to jen cena za značku a ten noname přítlačák stačí? Možná se ptám blbě, ale vážně mi z toho de hlava kolem...
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: 2101 Oliva

Příspěvek od Laďuša »

clipper píše:...
ale vážně mi z toho de hlava kolem...
Jako v pátek? :lol:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
clipper
Příspěvky: 34
Registrován: pon kvě 13, 2013 11:55
Bydliště: BRNO

Re: 2101 Oliva

Příspěvek od clipper »

Laďuša píše:
clipper píše:...
ale vážně mi z toho de hlava kolem...
Jako v pátek? :lol:

:rolleyes: :lol: jooo jako v pátek:D
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 2101 Oliva

Příspěvek od mceza »

Jsi z Brna, tak ti poradím: Členové ladaklubu mají pěknou slevu v Solexu na úvozu ;)
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10518
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: 2101 Oliva

Příspěvek od Luděk Musil »

mceza píše:Jsi z Brna, tak ti poradím: Členové ladaklubu mají pěknou slevu v Solexu na úvozu ;)
Jasně :idea: ... akorát mi štve, že momentálně lamelu pro 1,7 nepotřebuju :P .
Pokud je to skutečný obrázek té lamely, tak je originálně určena pro 1,6. Což ale u spojky málokdo dodržuje, navíc si ani nevzpomínám, resp. delší dobu nemám potřebu, lamely pro "slabší" kubaturu.
Lamely se vyrábí v trojím provedení. Jedno je určeno pro 1,2 , 1,3 a 1,5 - má 6 stejných slabších pružin, další je pro 1,6, které má 3 slabší a 3 silnější pružiny, a dále je lamela pro 1,7, která má stejné pružiny jako 1,6 , ale na činné ploše má šikmé pruhy. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 2101 Oliva

Příspěvek od Vašátor »

Lamela pro 1.6 jde bez problému použít i na 2101. Musí se ovšem dát velký pozor na setrvačník, aby nebyl vyběhaný - případná drážka "ohne" lamelu a spojka pak nevypne. Kdyby jsi chtěl, setrvák ti můžu na brusce srovnat.
Nevím co to mají v MJAuto za speciální přítlačák, ale celou spojkovou sadu od Luku dokážu sehnat za 2000kč (pokud bude skladem) :wink: . Každopádně bych tam šoupnul tu lamelu co máš, skontroloval ostatní komponenty, vyměnil spojkové ložisko a tradá :-).

P.S. Prvně se leští, pak opravuje :mrgreen:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“