aero minor II

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

aero minor II

Příspěvek od ger007 »

zdar decka

mam takovu otazku, mam moznost za pomerne dobru sumu kupit a doviest viac menej vrak Aero Minor II z roku 1951 ktory je tak z 90% kompeltny, karoeseria neni nikde skrz (teda z vrchu) motor OK dokonca by mal vrcat. stav vid foto, otazka je co si o tom myslite ci to ma zmysel kupit a davat dokopy
Přílohy
Fotografia0156.jpg
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Štěpán

Re: aero minor II

Příspěvek od Štěpán »

ger007 píše: otazka je co si o tom myslite?


Máš málo vraku? :roll:

Nic ve zlém. :wink:
Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvek od Yellow01 »

Pokud nemáš s renovacemi veteránů zkušenosti, tak to nedáš pravděpodobně dohromady. U takovýhle aut, kde se už nedá koupit žádnej náhradní díl se musí všechno buď nechat renovovat u specializovaný firmy nebo nechat na zakázku vyrobit nové a ceny takovýchto dílů jsou fakt vysoký. Renovace auta v takovýmhle stavu je otázka minimálně 200-300 tisíc korun s tím, že si většinu věcí uděláš sám. Tohle není žigul, takovýhle auta potřebujou buď profi renovaci nebo se do toho nepouštět vůbec.
Jen pro příklad: můj strejda má Škodovku z 30. let s 6-válcem a odešel mu motor na klice. Vybavení na takovej motor měli až někde u Domažlic a vylezlo to přes 80 tisíc a to má známýho motoráře, kterej mu to rozebral a udělá mu vyúhlování ojnic a kompletní zpětnou montáž.

A ještě další otázka je, co od toho čekáš? Pokud bys to auto chtěl pro sebe pro radost, tak by ses asi neptal, jestli to má smysl a udělal bys to. Ale pokud myslíš, že to dáš dokupy a pak na tom zbohatneš, tak rovnou zapomeň. Na renovaci veterána může vydělat jedině firma, která je schopna si udělat drtivou většinu prací sama, tj. co si udělá karosařinu, lakování, renovaci rámu, podvozku i motoru a na zakázku si nechá třeba jen čalounit interier.
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ger007 »

jako nesiel by som do toho s tym ze to za rok opravim a predam a zarobim na to milion korun to vobec, zvacsa viem ze na takychto autach zbohatnut neda

s renovaciami veteranov nemam absolutne ziadne skusenosti, nikdo vsak nepovedal ze to budem robit uplne sam a ze do toho nechcem dat ani korunu, videl by som to tak ze by som to doma postavil pod pristresok pomaly rozobral setril dolare co by sa dalo spravil by som sam, neni som uplne lavy (dufam) minimalne vybavenie mam a ani sam by som na tom nebol, ujo k tomu ponuka co sa mechanickych dielov asi vsetko, kamos ma u nas karosarku firmu delaju vselijake vacsinou mensie diely.

avsak som tak na 99% rozohodnuty ze si to kupim :lol:

JO a vrakov neni nikdy dost :twisted:
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Tak kdyby to byl levnej kauf a měl bych to kde uskladnit, ideálně za sníženýho poločasu rozpadu, tak bych to tam uskladnil, šetřil ty dolary a nakonec to po pár letech, až bych zjistil, že se k tomu asi nedostanu, prodal někomu, kdo by s tim fakt chtěl něco udělat :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ger007 »

jako je tam dobra cena priam vyborna, momentalne je rozostavany altanok na vraky 10x 7 m ktory bude v lete dobudovany, do neakych robnych veci by sa clovek vedel pustit hned.
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

No, když ty takhle, tak já teda napíšu. Mám podobnou příležitot na poměrně podobnou raritku, což je teda dost relativní pojem, ale nikam nespěchám. To auto ti nikam neuteče, a dokud nejsi zajištěnej a nevíš dne ani hodiny, je to riziko že to nejen neuděláš, ale ještě to zprdolíš. Dej tomu rok na rozmyšlenou, představ si kam to dáš a jak na tom provedeš ty práce a s jakým výsledkem. Já to mám buď na komplet rekonstrukci což je holá blbost, nebo opravu, kde se prostě nebude měnit origo díl, ale sprostě vyvařovat a flikovat. kulturně je to dost nízko, ale jak za normální peníze v rámci jednoho lidskýho života udělat auto? Rozpočet mám hrubé minimum 100 000,- bez interiéru, bez mechanických prací, pouze na karoserii. Rám, motor, převody, nápravy, a miliarda serepetiček okolo jsem nezapočítal s vidinou vlastních zdrojů - až vystřízlivím, vlastní zdroje škrtnu a k původní částce připočtu dalších 100 000,- a bude to.
Časovej odhad vyšel na nějaké roky... Jednak kvůli penězům, jednak kvůli práci. A teď může přijít na řadu život: Svatba, děti, stěhování, bydlení, tybrďo, na tohle je potřeba plat větší než malej, děsím se času, kdy nebudu mít vlastní zdroje a rezervy.

Je to ale krutě závislý na tom, jak kdo chce žít. Jsou lidi, který daj do rekontrukce bytu 300 000 a není to nikde poznat. Jsou lidi, kteří to udělaj za 50 000, nezadluží se, nikde nesplácí a nefňukaj po sklokeramické desce, sušičce, plazmovce a podobných kravinách, stačí jim obyč sporák, desetiletá linka a místo plovoučky položej koberec :)

Sorry za zdánlivý OT. Blahopřeju k dalšímu vraku pro radost.
P.S. jestli je to fakt kompletní, nechybí na tom dnes už nesehnatelné věci a je to dobře rozhýbatelný, je to moc dobře! nemuselo by tomu tak moc chybět co se týká shánění věcí po všech čertech...

Laďuša, tvůj názor je geniální 8)
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvek od Yellow01 »

Hlavně nezapomeň na to, že to není Lada se 1700 motorem, tohle je auto, s kterým si moc nezajezdíš. Motor slabej, jízdní vlastnosti hrozný, tyhle auta jsou na to, jet s nima 60 km/h a kochat se. Jenže to by mě za chvíli přestalo bavit. A zas tolik příležitostí, kdy se koná třeba nějakej podnik v rámci Autoklubu a dá se to auto využít, není.
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ger007 »

ale ja netvrdim ze s tym chcem jazdit zavody na silnici alebo nieco podobne proste auto ked je v sobotu popoludnii pekne vybrat umyt nalestit hodinu a pol sa povozit a ides dom, inac jazdne vlastnosti nebudu tak katastroficke, pohon na predok, motor pred prednou napravou :-D.

Martas ty si to zobral pekne pesimisticky nevidis svoju buducnost ani trocha ruzovo ??
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Veverka

Příspěvek od Veverka »

Až to budu moct přechovávat někde kde to neuhnije,tak si také koupím "ještě to jede" něco z 60-70 let(volha,š100,kulatec,ural),postarám se aby to bylo mechanicky v pořádku,karoserii (nedokonalý/opravovaný lak,drobné nepřesnosti) nechám v podstatě na pokoji.Některé veteránisty sice z této nedokonalosti pochopitelně možná omyje,nicméně náročnost na prostředky bude hádám několikanásobně menší než v případě generálních oprav kar.,nebudu se o auto toliko bát,bude schopno provozu a radost udělá také.
Lepší než aby auto shnilo někde potichu v kopřivách či v hutích.
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

ger007 píše:proste auto ked je v sobotu popoludnii pekne vybrat umyt nalestit hodinu a pol sa povozit a ides dom

Pokud bys do toho šel, tak na to můžeš na 5, ale spíš 10 let zapomenout. Pochybuju, že by se ti to povedlo zrenovovat dřív. Zeptej se Luďka, kolik ho vyšla renovace žigula. On to tu snad i napsal. A to bylo to auto zachovalé a seženeš na to všechno. Já bych do toho nešel. Leda bys věděl o věkom, kdo to na 100% vezme od tebe za víc, než za kolik to koupíš ty.
►Stodolní II◄
Expedice Estonia 2010 :hrob:
Iniciátor všeho zlého! Bacha na mě!
Život je tak rozmanitý. Každej den mě nasere někdo jinej.

Octavia combi 1,9tdi
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1998 až 5.3.2012 prodáno
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1996 - 19.2.2012 až 20.2.2012 prodáno
Vaz 2107 1,5 AXTEC, LPG r.v.1995 - 3.6.2008 až 3.6.2008 :hrob:
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ger007 »

na kseft to brat nechcem na to sa mozem vysrat, bud to zoberem a zapocnem s GO za rok, za dva, moje deti, nikdy ? :-D neviem v konecnom dosledku to nepyta jest ked to bude pod strechou schovane. ale ked sa to podari bude to urcite stat za to

Ako to ze generalka bude stat moc penez je mi jasne, uz som velky viem ze auto stoji peniaze.
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4714
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

ger007 píše:JO a vrakov neni nikdy dost

Nějaký vraky mám na zahradě, tak se přijeď podívat, třeba Tě učarujou a budeš je chtít taky ode mě vykoupit :mrgreen:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

ger007 píše:na kseft to brat nechcem na to sa mozem vysrat, bud to zoberem a zapocnem s GO za rok, za dva, moje deti, nikdy ? :-D neviem v konecnom dosledku to nepyta jest ked to bude pod strechou schovane. ale ked sa to podari bude to urcite stat za to

Ako to ze generalka bude stat moc penez je mi jasne, uz som velky viem ze auto stoji peniaze.


No právě o to jde, jednak tempo prací a druhak tempo pumpování peněz. Jakmile se zadrhne práce, množej se ti pěníze, to je ještě dobře, ale čekáš. Jakmile se zadrhnou peníze, je zle a čekáš tuplem. Budoucnost nevidím negativně, ale asi to chce trošku zhodnotit předem.
podstatná výhoda pro tebe je v tom, že jde o domácí značku, takže případné shánění věcí se omezuje na pár set km okruh. Být to cizí potvora, je to zřejmě větší problém.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Sid »

Ak to máš kde odložiť aby to úplne nezhnilo a máš na to tak kúp. Prinajhoršom to po čase predáš niekomu inému. Nieje čo stratiť len získať.
Odpovědět

Zpět na „Volné klábosení - všechny ostatní značky“