Fábie.

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Líbí se vám nová Fabka?

Anketa končí za pon pro 29, 2014 17:48

Ano
6
55%
Ne
5
45%
 
Celkem hlasů: 11

Veverka

Příspěvek od Veverka »

1.6 55kw ve Felicii jede a dost,sice je to "tupý" motor,ale jedeš vždy za 7 litrů.

O té dodání 1,4 do touru si myslím že to je snaha snížit jeho základní cenu za každou tak aby odlákala lidi od 1.4 méganu/dáčie nebo 1.2 thálie.
Kupovat to nemusíš,kdo skoro nejezdí ale potřebuje málokdy auto nemusí přeplácet za dražší vymoženosti.

Nový VAZy jsou mě proto celkem sympatický-levný,prostorný,lehký ale s větším motorem.
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Tady to je zajmavý. :D
Já pracuju ve škodovce ve vývojí a vím toho mnohem míň než vy. :mrgreen:
Veverka

Příspěvek od Veverka »

:oops: jen hádám,pravda Renault gruppe začal s cenama tlačit na pilu.
Jan Vaníček
Příspěvky: 1107
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Příspěvek od Jan Vaníček »

Octavia Tour I se vyráběla až do přelomu listopadu/prosince - všude psali, že zkončila v létě, ale to nebyla pravda. Oni totiž nesměli dříve než na přelomu prosinec/leden stěhovat výrobu Roomstra z Kvasin do Vrchlabí (původně to mělo být již o dovolené) a aby tam nebyla díra dělali Tour I dál.
Jinak není to jen Renault kdo tlačí ceny. Za cenu Touru II jsem schopen koupit např. nové Berlingo/Partner. Sice to nemá image, ale užitné vlastnosti jsou jinde (přechod z Octávie mám za sebou).
Jinak ty možnosti dieselu jsou u současné Oct. celkem omezené. Očekával bych alespoň 3 možnosti výkonu a ne 1,6/77kW a 2,0/103 kW.
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Tak za cenu Touru se dá (a vždycky dalo) sehnat ledasco. Třeba zrovna ten rencek generation, jako samozřejmě není to škodovka ( :mrgreen: ), ale zas to má aspoň centrál s DO, el okna, klimatizaci a je to novej model s použitelným motorem v základu. Byť "druhá jakost".
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Veverka

Příspěvek od Veverka »

Vždyt oktavie má 3 možnosti(+125kw 2.0tdi)
Jenže ten rencek je jen auto,tour kombi je echt škodovka,i s htp to klidně poslouží na stavbu baráku nebo jako pojízdné stavebniny :lol: .A rencek má taky v základu 1.4 ne?
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3466
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Marťas »

Štěpán píše:Tady to je zajmavý. :D
Já pracuju ve škodovce ve vývojí a vím toho mnohem míň než vy. :mrgreen:
Pod lampou je největší tma :mrgreen:
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

at skodovka stoji kolik chce, cesi ji budou porad kupovat :P
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Maysner píše:at skodovka stoji kolik chce, cesi ji budou porad kupovat :P
Tak tak!

Důkazem je i tohle vlákno. Tolik stránek popsaných jen o výtvorech Škodovky a skupiny Lidovůz obecně, jakoby neexistovalo nic jiného. Přitom je plno dalších a v mnoha ohledech třeba i lepších možností nákupu nového auta, ale většina stále není schopná, nebo ochotná, překročit vlastní stín. :roll:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Sid »

Nemali nič iného a ani nič iného nepotrebujú. Sú verní svojej značke. Mať škodovku má jednu obrovskú výhodu pomaly vyvážiteľnú zlatom. Všade to vedia opraviť a všade je na to kvantum súčiastok.
Ja takisto. Mám svoju značku Lada a stačí mi to. Pre mňa je to najlepšie auto a nezaujíma ma nič iné. Obzriem si aj iné staré autá, ale Lada je Lada.
Niektorí ľudia zmýšľajú takto. :wink:
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3466
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Marťas »

Dneska už ti ale všude škodovku opraví naprosto stejně jako Opela, Peugeota, VW a podobně. Jako taková výhoda mi to dnes už nepřijde.
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Veverka píše:Vždyt oktavie má 3 možnosti(+125kw 2.0tdi)
Jenže ten rencek je jen auto,tour kombi je echt škodovka,i s htp to klidně poslouží na stavbu baráku nebo jako pojízdné stavebniny :lol: .A rencek má taky v základu 1.4 ne?
1,6 16v 74 kW ;) za 260 jo a málem bych zapomněl 6 bagů a 5 hvězdiček, tour jen 4 hvězdy a 2 bagy.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Tommel
Příspěvky: 3265
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommel »

Marťas píše:Dneska už ti ale všude škodovku opraví naprosto stejně jako Opela, Peugeota, VW a podobně. Jako taková výhoda mi to dnes už nepřijde
dneska v každem servisu maji skoro diagnostiku na Škoda, VW, Seat, Audi ! Je to skoro zaklad :lol:
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6559
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Tommel píše:
Marťas píše:Dneska už ti ale všude škodovku opraví naprosto stejně jako Opela, Peugeota, VW a podobně. Jako taková výhoda mi to dnes už nepřijde
dneska v každem servisu maji skoro diagnostiku na Škoda, VW, Seat, Audi ! Je to skoro zaklad :lol:
jenze ono nejde o diagnostiku. jde o to, ze mechanici to auto osobne znaji. ne o to, ze umi provest na tom aute diagnosti, umi na nej sehnat dily, ale pri vymene volantu rozeberou motor, protoze vlastne nevi, jak presne se ten volant meni.

a na to, aby se vymenily rozvody, vodni pumpa, chladic, altik, spravily se brzdy, vymenily filtry atd. diagnostiku netreba a u skodovek tohle umi 90% "garazniku", takze treba lidi z dediny nemusi vozit auto do autorizovanych servisu, ale soupnou to sousedovi.

nic si nenamlouvejme, tohle jsou velke vyhody. k cemu mi je levny renault, kdyz na vymenu zarovky musim radeji do servisu, kde me servou, ze co sem si to dovolil, menit si zarovku v levem prednim svetle sam a ze jestli sem tam neco ohnul, tak si zaplatim cele svetlo a bla bla bla, kdyz muzu mit skodovkou, kterou strcim frantovi do stodoly, franta uz vymenil tech zarovek mrte, vi jak na to, vymeni, sbali 100 Kc primo do kapsy a je hotovo.

kdybych nemel dikly ladaklubu (drobkovi), tak rychly prisutp k rozlicnym dilu a pomocnym rukam, asi bych z VAZu byl ponekud mene nadsen. spolehlivost auta dela i rychlost a dostupnost servisu. nevadi ze se obcas neco priposere, ale musim mit moznost to rychle a pokud mozno levne resit.
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

A myslíš, že i u nás neexistují neoficiální servisy co se specializujou třeba na francouzský auta? Ono navíc je to vždycky jenom auto a Frantovi z údržby je jedno jestli to má na kapotě <> nebo okřídlenou slepici, prostě se v tom pohrabe a je to :mrgreen: Samozřejmě produkty MB a potažmo díky tomu celýho VW sou tu zažitý víc, to je jasný, ale zase bych z toho hned nedělal kovbojku, že rencek je technika z jiný planety, to je tu teď bohužel spíš Lada.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Odpovědět

Zpět na „Volné klábosení - všechny ostatní značky“