Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišťáka

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9341
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišť

Příspěvek od Vašátor »

Člověk, který na dálnici jede 160-190km/h bude nadávat i na mne, když s Corsou začnu předjíždět ve 120ti km/h kamion. Nadáváme na ostatní, ve většině případů by bylo ovšem mnohem lepší si sáhnout prvně do svého svědomí. (Alberte, píši obecně :wink: )
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišť

Příspěvek od Laďuša »

Tim před provoz jsem myslel, že tě nevjedou před kapotu a že nemusíš jít na brzdy. Že je pak auta dojedou, to je vcelku normální, ale ty 4 minuty jsou až dost nadsazený. A s tou plynulostí by jsi taky nemusel zacházet až tak do extrému, když určitě dobře víš, jak jsem to myslel. ;) A předpisově či lehce nad limitem se dá ject úplně v pohodě a eště dokážeš strávit většinu času v levým pruhu, to už si zase hledáš ňákou výmluvu pro ospravedlnění si ježdění jako prase před sebou samým :)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišť

Příspěvek od Hurikán »

Vašku, ono záleží na tom, v jaký okamžik s tou Corsou začneš ten kamion předjíždět. Když do levého pruhu přejedeš 25m přede mnou, tak budu určitě nadávat. To se spolehni. :lol: Ale to jistě nebude tvůj případ. Když tak ale uděláš s dostatečným předstihem, tak mě to vůbec vadit nebude. Já si jsem vědom toho, že jedu výrazně víc, takže o to větší věnuju pozornost takovýmhle situacím a když vidím, že se v dálce někdo chystá předjíždět, klidně uberu, příp i lehce přibrzdím.

Naopak když jedu nějakýmslabým autem (třeba starým žigulem) tak se naopak větší část času dívám do zrcátka, protože dění za mnou je důležitější, než vpředu. Když v zrcátku vidím blížící se auto, tak rozhodně nepředjíždím, ani když jedu třeba i přes 130 km/h.

Takže všechno je to jenom o zkušenostech, předvídání a troše ohleduplnosti. Tohle všechno ale musí být na všech stranách. :!: :idea:

EDIT:

Jo Laďušo, u nás se snažím ospravedlnit svou (dle tebe) prasečí jízdu, abych potom v Německu, kde je neomezená rychlost jezdil 120-150. Tohle je trochu mimo. Když je u nás tankodrom, tak to jinak s tvrdým sportovním podvozkem nejde!
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Cory
Příspěvky: 11573
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišť

Příspěvek od Cory »

Ja jazdim vyhradne predpisovo a napriklad pri ceste do Bratislavy (300km cesta 1. triedy, 200km dialnica), co je cez 500km sa dostanem o 10-15min neskor ako ten, kto prekracuje rychlosti a stale niekoho dobieha a potom je nuteny brzdit - nehovorim o dialnici. Co sa tyka dialnice, skusenosti zo Slovenska mam take, ze ked idem Priorou 130 tachometrovych, tak naozaj idem 130km/h aj podla GPS a obieham skoro kazde jedno auto, ktore ide predomnou. Takze neviem ci je to tym, ze iny kraj-iny mrav alebo cim to je. A nakoniec, mam pocit, ze u nas je na dialnici zakazane obiehat kamion kamionom.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišť

Příspěvek od Laďuša »

No vida, Alberte, když to napíšeš takhle, tak to zní o moc líp :) Jo, až na tu poznámku na mě, která přibyla. S jakým sporťákem že to jezdíš, že to nedokážeš zvládnout na těch pár úsekach, kde to drobet víc drncá? I 140 bohatě stačí na to, aby jsi se většinu času moh držet v levým.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišť

Příspěvek od radek mb »

Souhlasím s Laďusou a i s Vaškem. Já jezdím po dálnici osobakem max 120, čili kousek.pod limitem max povolené rychlosti. Když dojedu kamion, tak problém není samotný kamion, ale auta jedoucí v levém pruhu 140-150, mezi které protlačit se, aniž bych někoho výrazně nezpomalil, se nedá. Nemluvě o tom, že.už musím zrychlovat z pouhých 90. Takže to napíšu naprosto natvrdo, ale jezdit po dálnici 150 a víc je zhovadilost.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišť

Příspěvek od Hurikán »

Laďušo, asi jsem to špatně napsal. Myslel jsem to tak, že v souvislosti s mou nižší rychlostí v Německu tvůj argument neobstojí. ;)

A na naší dálnici bohužel nejde jen o pár úseků. Tedy jde. Těch pár drobných úseků je dobrých. Ten zbytek je za trest a ne za peníze!!!

Sierra XR4i, podvozek Cossworth, snížený o 100 mm. 8)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9341
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišť

Příspěvek od Vašátor »

Souhlasím s Radkem. Rychle jedoucí auta jsou pro ty motorově slabé velkým problémem. Situace, kdy sleduji všechen provoz, dojíždím kamion rychlostí 120, 130km/h a v dáli za sebou vidím rychle jedoucí auto, mne akorát donutí zpomalit a nepředjíždět. Jenže když s Corsou 1.0 zpomalím na jízdu rychle jedoucího kamionu 90km/h , jsem v prd*li, protože mne hned začnou předjíždět ostatní auta jedoucí předpisově. A když se náhodou v dnešním silném provozu objeví nějaká díra, tak než s litrovým motorem zrychlím na 120km/h, trvá to. V ten moment předjíždím kamion šnečím tempem, dojíždí mne rychle jedoucí, předpisy porušující vozidlo, načež mne ve většině případu vybliká. A co mám jako dělat??? V momentě, kdy většina řidičů jede okolo 140km/h, nemám problém. Ale 160-190km/h je v provozu prasečina. Na noční prázdné dálnici neřeknu, ale kolik okamžiků té prázdné dálnice je...
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6514
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišť

Příspěvek od JmJ »

Vy to furt honite z extremu do extremu ;-)

Jezdim celkem casto vyskov - brno a to je treba ve vsedni den rano/v podvecer docela narez. Z km do vyskova se da za volantem doslova spat, od vyskova ale zacne slusny naval. Ovsem vami popisovane jevy se prilis casto nevyskytuji. Jednak silnice dalnice z vyskova do brna je z vleke casti opravena, takze neni nutne se cpat do leveho (nekde je levy horsi jak pravy ;-) ) a pokud uz se nekde do leveho musi (u vyskova smerem na km), tak v drtive vetsine pripadu staci jet budikovych 140 - 150. Zadnych 160 a vys neni rozhodne nutnych. V dobach, kdy dalnice nebyla tolik poopravovana, tak sem jezdival oktavkou treba km - humpolec a podobne a vzdy jsem spokojene jel v levem pruhu 145 km/h na tempomat a 95% aut jsem predjizdel a jen obcas jsem se musel schovat. Tak nas tu Alberte nedes se 190 (tajfun je tajfun, je mi to jasne ;-). Na dalnici je dobre drzet priblizne podobnou rychlost jako vetsina, pak je s jizdou nejmene startosti. U nas je to vetsinou tech 140. Krecovite se drzet svych 120 nebo se snazit to prorazit ve 190, to vetsinou nema moc vyznam.

Pokud to provoz dovoli, tak jezdim neco pres 120 a spim u toho, ale pokud se stane, ze mam predjizdet jine auto a ze zadu se nekdo blizi, tak zrychlim a predjizdeni provedu rozume rychle. Ne jak nekteri idioti, co se i v osobakach mijeji 5 minut. Pokud v rozumne vzdalenosti predemnou zahaji kamiony predjizdeni, pak proste dam nohu z plynu, nelepim se na ne, necham jim rozumny cas. Pokud jim to trva dlouho, prijedu blize a nemam problem drzet klakson treba tech 5 minut. Ze je jim to jedno, to je mozne, ale rozhodne jim musi byt jasne, ze z toho ostatni nejsou nadseni.

A vubec, podte si na 2 hodky zajezdit do Tel Avivu, to nebudete vedet, jestli plakat nebo se smat :-)
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišť

Příspěvek od Hurikán »

VAšku, je to prostě o úhlu pohledu. Ale hlavně o té oboustranné ohleduplnosti, jak jsem o ní psal už výše. Ano, na našich dálnicích jezdím výrazně rychleji. Nikdy ale nevyblikávám slabá auta, která předjíždí kamion. Za prvé nejsem metrosexuál s tunu vážícím egem a za druhé to velmi dobře znám právě i z pohledu toho ve slabém autě a za třetí vím, že právo v tomto případě (zcela výjimečně) není na mé straně.

Ti, co na to chtějí znát názor třetí nezaujaté osoby, se mohou zeptat třeba Luďka Musila, který se mnou takto párkrát jel. :idea:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6514
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišť

Příspěvek od JmJ »

Hurikán píše:Je to prostě o úhlu pohledu. Ale hlavně o té oboustranné ohleduplnosti, jak jsem o ní psal už výše. Ano, na našich dálnicích jezdím výrazně rychleji. Nikdy ale nevyblikávám slabá auta, která předjíždí kamion. Za prvé nejsem metrosexuál s tunu vážícím egem a za druhé to velmi dobře znám právě i z pohledu toho ve slabém autě a za třetí vím, že právo v tomto případě (zcela výjimečně) není na mé straně.

Ti, co na to chtějí znát názor třetí nezaujaté osoby, se mohou zeptat třeba Luďka Musila, který se mnou takto párkrát jel. :idea:
Tak. Muzu jet jako prase nebo se plouzit jako lemra, ale musim si toho byt vedom a podle toho se chovat a nesrat tim ostatni.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišť

Příspěvek od Hurikán »

Naprostý souhlas!

Honzo, já nikde netvrdil, že jezdím TRVALE 190. Nejčasteji je to kolem těch 150-160. Když je ale potřeba, tak klidně i víc. Daleko radši výrazně přidám, rychle z daného místa zmizím a ostatní si potom můžou předjíždět třeba 110. Já mezitím postupně ubírám zase na těch 150-160.

A je fakt, že na to má asi značný vliv i tvrdý sportovní podvozek, který naši valchu netlumí, ale přesně kopíruje. V plavném měkkém kočáru, který řidiči zprostředkovává jen zlomek informací o povrchu silnice, bych asi jel třeba jinak.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišť

Příspěvek od radek mb »

Situaci kolem předjíždění posuzuji hlavně podle D10 neboli po staru R10, to jest Praha-Mladá Boleslav a dále na Turnov. Provoz je tam opravdu extrémní, a to nemluvím o pátku odpoledne směrem z Prahy ven a naopak v neděli odpoledne do Prahy. Myslím, že tři pruhy by bylo akorát.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
corsair
Příspěvky: 563
Registrován: pon říj 27, 2014 10:22
Bydliště: TVRDOŠÍN

Re: Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišť

Příspěvek od corsair »

No... S jednym byvalim kolegom som sa na tuto temu bavil, on mi tvrdil ze ked ho predbieha druhy kamion neubere ani ň - vsak ani on by mi neubral. Ja myslim ze ked uz ide predbiehat stlacim na tempomate minus (stiahnem z 85 na 84kmh) a ked je predomnou zas dam plus a idem zas 85 nic hrozne sa nedeje.
Ušetrime korunu, nech to stojí milión.
Sme bohatý, že si kupujeme lacné veci...
Jedine Madit M8AD
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9341
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišť

Příspěvek od Vašátor »

No, pravda je taková, že když jsem viděl Albertův "snížený" podvozek díky únavě pružin, kdy jsou závity pružin omlácené o sebe, nedivím se, že cítí každou nerovnost a musí letět jak s větrem o závod :mrgreen: .
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“