Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišťáka

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišť

Příspěvek od Luděk Musil »

Marťas píše:K těm nebezpečným značkám bych přidal ještě B a T :P :mrgreen:
Hele - Marťas - bacha ... začínáš šlapat po moc tenkým ledě :idea: :lol: . Voni majetelé "téčkových" značek bývají prudší povahy a dokážou velmi rychle zřídit fasádu :idea: :lol: . L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišť

Příspěvek od Hurikán »

:lol: :thumbleft:

Jinak Martasi bacha. Nektera Becka mohou znacne prekvapit. Pamatuju, ze kdyz jsem byl s nulapetkou naposled v Praglu v patecni odpoledni spicce a parkrat si zatroubil, protoze se nekteri na muj vkus moc loudali, tak to zpusobilo docela znacne pozdvizeni. :lol: Toz at nejsi nekdy tez prekvapeny. ;) :P :D
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišť

Příspěvek od Petr HC »

Spousta nesmyslných SPZ tu už byla i dříve. Např moje "kývačka" r.v.1956 dostala v r. 1958 od DI Jičín tuto SPZ. Spousta lidí se ptala jestli jsem ji dovezl ze Slovenska.
Přílohy
J250.JPG
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišť

Příspěvek od Raduz »

...a ta značka byla z obou stran blatníku?
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišť

Příspěvek od Petr HC »

No jasně a ještě vzadu a v TP. Opravdu to není fotomontáž.
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
jacek
Příspěvky: 799
Registrován: ned říj 03, 2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišť

Příspěvek od jacek »

Zdravím Tě, Petře. Jooo, tyhle značky ještě pamatuju :shock: V Brně měly motorky značku LX, auta už mi nějak za ty roky vypadla ze závitů....nebo už tam některé závity ani nejsou? :oops: Proto taky měly motocykly ta bílá pole na předním blatníku. Starší, nebo dovozové modely motorek (hodně se vozily anglické Nortony) měly na horní ploše blatníku držáčky na plechovou značku (oboustrannou). Byla taky elegantně zakulacená, jako hřebínek. Jen se nepoužívalo ražení, značky byly jen tištěné, nebo spíš šablonou (?) psané barvou. A náklaďáky i vleky měly navíc na zadním čele korby/skříně velká bílá, snad 40 cm vysoká písmena a čísla PP-ČČ-ČČ, podobně, jako v CCCP. Ale tedy latinkou, zaplaťpámbu :P Časem se pak od předních značek moto a korbových na náklaďácích a vlecích upustilo, asi tak na konci 50.let bych řekl.
Snad by se někde přehled všech těch kódů dal ještě vyhledat. Ostatně, třeba v DDR/NDR používali kódované značky až do konce existence státu. J.

Tak jsem nakonec pohledal a podrobněji je to zde: http://www.feudal.cz/spz/html/1953-1964.htm

Zajímavé je, že si živě pamatuji ještě i bíločerné vojenské značky z předchozího období, t.j. před r.1953, ale ty civilní už ne.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Re: Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišť

Příspěvek od Michal Pokorný »

Nedalo mi to......něco z rodinného archivu 8)
Přílohy
IMG.jpg
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišť

Příspěvek od Petr HC »

Díky Jacku, podrobně jsem si to prostudoval a nalezl jsem ještě maličkost zde neuveřejněnou. Vojenská vozidla měla po vyčerpání prvého dvoumístného předčíslí toto předčíslí třímístné. Důkaz je bohužel skrytý v trávě, do které si skříňová P-V3S při sjezdu hodně šikmé stráně po smyku na mokré trávě "ustlala".
Kdybych to nezažil jako velitel vozu, nikdy bych nevěřil jakou dobu to trvá a jak pomalu se vůz pokládá na bok (stihl jsem se ještě vzepřít mezi kryt motoru a strop kabiny). Nerozbilo se ani jedno okno na skříni a karoserie zůstala netknutá.
Přílohy
kva4.jpg
Naposledy upravil(a) Petr HC dne pát lis 29, 2013 19:46, celkem upraveno 2 x.
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
Crocodile
Příspěvky: 3535
Registrován: pon úno 07, 2011 16:49
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišť

Příspěvek od Crocodile »

A takhle to zůstalo u vojenských vozidel do dneška. Od Fábie až po Buchanku.
2101 (1976)
21044 (1999)
2101 (1975)
21044 (1996)
vozík domácí výroby (1984)
MAZ-8114 přívěs (1986)
ЗиЛ-131 (1977)
УАЗ-3151 (1986)

Bylo: 2203 Latvija, 21044, 2107, 2102 , 21044, Skif M1, 21093
Historie: Avtoexport
Vozy: Lada a UAZ
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišť

Příspěvek od Laďuša »

jacek píše: ... Jen se nepoužívalo ražení, značky byly jen tištěné, nebo spíš šablonou (?) psané barvou.....
A nebyly ty značky psaný ručně doma? Fungovalo to tak eště v 70. letech, táta řikal, že normálně dostal prázdnou tabulku a číslo si tam musel dodělat sám. Ale teda byl to pionýr, tak nevim, jestli to tak fungovalo i u velkých motorek.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišť

Příspěvek od Majo »

My sme na Stellu(motor babeta, ale mensie) nedostali ani tabulku, iba technicak(maly+velky) a cislo sme si museli vyrobit sami. Pamatam si ze to bolo z hlinikoveho plechu, robili sme na to s otcom sablonu a striekali to sprejom :-D Potom som to postavil na zadne a bolo po blatniku aj so znackou. A ze to dalo pracu postavit to na zadne :lol:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7222
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišť

Příspěvek od valda1971 »

Taky pamatuji, jak táta na fichtla 1969 maloval značku doma, jinak byla s krajním prolisem (tedy tabulka hotová), ale jest-li byla k Pincku, nebo ji dokoupil zvlášť nevím.
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Re: Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišť

Příspěvek od tavri »

Laďuša píše:normálně dostal prázdnou tabulku a číslo si tam musel dodělat sám. Ale teda byl to pionýr, tak nevim, jestli to tak fungovalo i u velkých motorek.
Tak tohle pamatuju ještě já, psal se rok 1992, když jsem na pionýru vlastnoručně industrolkama (pozn. modelářské barvy) maloval číslo. Bílý podklad jsem vzal sprejem. Tabulku jsem již měl, přemalovával jsem jen náchodský okres na trutnovský. Toho pincka mám dodnes :-)
TOP stav a neprodám ;-)
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišť

Příspěvek od Laďuša »

Tabulka měla tvarovanej okraj a dostala se na úřadě, jestli byla nebo nebyla bílá, to nevim, ale číslo si musel kreslit sám. Momentálně je po opravě a číslo je tam kreslený už mojí rukou, neb už to bylo dost orezlý. Tady obrázek z decentní obnovy stroje v roce 2009: http://ladusa.rajce.idnes.cz/Ozivovani_ ... raz131.jpg

Ale máme teď doma takovou rodinnou slezinu, tak jsem trochu to téma nadhodil a dle dědy velký motorky už číslo dostávaly z úřadu hotový.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Re: Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišť

Příspěvek od tavri »

Ano, velký motorky to dostávaly hotový. Písmena byla podobně jako u aut tlačená. Ta pinckovou měla jen vystouplý okraj, jak píšeš a na fotce.
Babety a stadiony značky neměly.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“