Mix otázek a odpovědí III

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Křidýlka jsem pochopil jako kus plastu, který má zastrkávátko, které je podélně rozřízlé na 4segmenty (nožičky) ty se strčí do díry a doprostřed se strčí kolíček (kulatina) ze stejného materiálu, která ty nožičky rozepře a už to drží fest. Problém je s demontáží, kolíček se ven dostává těžko, jednodušší ho strčit do prahu a nahradit pak celou novou příchytkou (k dostání v každé trafice že... :cry: )
dvk píše:P.S. Včerejší úlovek v Tuzexu (kovošrot).
Docela dobrá 21044ka :wink: :lol:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Příspěvek od dvk »

Teepee píše:Docela dobrá 21044ka :wink: :lol:
Ale jo, semtam leze rez ale jinak nevypadá špatně, tož co by člověk chtěl za 10Kč/kg :wink:

Ty křidýlka jsme asi mysleli oba trochu jinak ale tak nějak to asi už chápu. Ono to na té fotce není moc vidět, ale na tom prahu jsou přichycené takové plíšky které drží tu lištu, že ? A ty plíšky jak jsem pochopil jsou přichycené jak jsi popsal :D
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

dvk píše:Ono to na té fotce není moc vidět, ale na tom prahu jsou přichycené takové plíšky které drží tu lištu, že ? A ty plíšky jak jsem pochopil jsou přichycené jak jsi popsal :D
Nejsou to plíšky, ale jsou to taková plastová křidýlka, lepší fotku (detail) nemám.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Tak tak stačí mít vyplé zapalování a projistotu zavřít ručně nádrž (to v každém případě kdyby neměla nádrž na multiventilu elektroventil) . Pak povolit někde převlečnou matku před filtříkem a vypustit plyn (může to chvíli syšet a v chladném počasí může i odkapávat tekutý plyn) . LPG vypustit jedině VENKU ! NÉ v garáži . Za bezvětrného počasí chvilku počkat a pak je to bez problému . Ano filtřík je v tom ventilu na obrázku .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Koko Loko, porozuměno, děkuji. Tedy kombinace kotouče + desky ze syslátu, nebo ke stávajícím kotoučům nové, měkčí desky z obchodu jsou přijatelné. Předpokládám, že syslátové ruské desky, kterých mám mnoho sad, budou jak šutr, není-liž pravda?

Dík. Ono se to časem připomene, rád budu připraven.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Příspěvek od dvk »

Kam se poděl pan Vintera ? Jeho příspěvky plné nadhledu typu "nejlepší brzdy jsou funkční brzdy" a jiné více či méně úsměvné životní příhody a zkušenosti jsem vždy moc rád četl ...
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

dvk píše:Kam se poděl pan Vintera ? Jeho příspěvky plné nadhledu typu "nejlepší brzdy jsou funkční brzdy" a jiné více či méně úsměvné životní příhody a zkušenosti jsem vždy moc rád četl ...
K tomu já přidám, že mi tady chybí Wolf...
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
Příspěvky: 1509
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Ondrůch »

Dotaz na karosáře: Co za tmel mi doporučíte na tmelení spojů plechů po nabodování? Něco pružného a přelakovatelného.
VAZ 1117
peet2101
Příspěvky: 1096
Registrován: čtv lis 20, 2008 20:47
Bydliště: Záříčí CZ

Příspěvek od peet2101 »

Luděk Ondrůch, Na vnitřní spoje používáme tmel na sváry v kartuši, je furt pružnej dá se přestříkat a dobře se s tim pracuje. Lak na tom tmelu časem popraská, ale voda se skrz tmel nedostane. Na venkovní plechy musíš samozřejmě použít "tvrdej" tmel, nic pružnýho ne, nedržel by na tom lak. Daji se sehnat kyty s přídavkem hliníku a podobně, ty mají o něco lepší pevnost i pružnost.

P.S.: Ale věřit tomu nemusíš karosář nejsem :D :D
Low and Slow
Teoretik
BA3 2101 *1978
BA3 21011 *1977
East side custom shop za zahradou
__________________________________
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
Příspěvky: 1509
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Ondrůch »

peet2101 píše:Na vnitřní spoje používáme tmel na sváry v kartuši, je furt pružnej dá se přestříkat a dobře se s tim pracuje.
Dík přesně o tohle mi jde, potřebuju to na podlahu a podběhy. Co je to za značku?
VAZ 1117
peet2101
Příspěvky: 1096
Registrován: čtv lis 20, 2008 20:47
Bydliště: Záříčí CZ

Příspěvek od peet2101 »

Luděk Ondrůch, Značku bohužel neznám, tehdy mi auto vařil známej a měl nějakej svuj tmel. Čitě ilustračně ti mužu předhodit třeba tohle http://www.noto.cz/auto-prislusenstvi/t ... raven.html
Low and Slow
Teoretik
BA3 2101 *1978
BA3 21011 *1977
East side custom shop za zahradou
__________________________________
Uživatelský avatar
veliz
Příspěvky: 505
Registrován: čtv led 28, 2010 21:19
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od veliz »

Maysner píše:Olejovy filtr na zigula a felicia maji stejny zavit? Vim ze na zigula jde pouzit ze stare skodovky, jen nevim jestli ma stejnej zavit i felicia. Mam doma zasobu filtru tak nechci kupovat dalsi
závit je stejný
Lada Niva 1,7MPi+LPG r.v. 2009 (01/2010 - 3/2014);
Lada 2105 r.v. 1985 (06/1994 - 11/1996);
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

veliz píše:
Maysner píše:Olejovy filtr na zigula a felicia maji stejny zavit? Vim ze na zigula jde pouzit ze stare skodovky, jen nevim jestli ma stejnej zavit i felicia. Mam doma zasobu filtru tak nechci kupovat dalsi
závit je stejný
Diky. Ve ctvrtek jsem menil olej a uz je tam
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Příspěvek od dvk »

Luděk Ondrůch píše:Dotaz na karosáře: Co za tmel mi doporučíte na tmelení spojů plechů po nabodování? Něco pružného a přelakovatelného.
Záleží na výrobci a pojmenování, ale je to polyuretanový tmel, např. PU50, v kartuši, jak psal Peet. Prodává se klasika černý a taky i šedý a tuším i bílý, je to na lodě, střechy, auta, všecko. Na podlahy a podběhy super.
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

dvk píše:
Luděk Ondrůch píše:Dotaz na karosáře: Co za tmel mi doporučíte na tmelení spojů plechů po nabodování? Něco pružného a přelakovatelného.
Záleží na výrobci a pojmenování, ale je to polyuretanový tmel, např. PU50, v kartuši, jak psal Peet. Prodává se klasika černý a taky i šedý a tuším i bílý, je to na lodě, střechy, auta, všecko. Na podlahy a podběhy super.
Jo, třeba na montáž šroubovaných blatníků na škodovky a vymazání spár mezi plechama, i kravsky velkých, je to taky super. Přilne a drží, přitom pruží.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“