Jarní sraz 2009

Jarní sraz v Mnichově Hradišti 29.-31.5. 2009

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6563
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

nemecky preklad:

Achten Sie auf Zusammenstoß beim Abbremsen oder Anhalten der Autokolonne.

Halten Sie sicheren Abstand zum Vordermann.

Höchstgeschwindigkeiten: Landstraße 60 km/h, Stadt 40 km/h.

Aufpassen in unübersichtlichen Felsen- und Waldabschnitten.

Das Verhalten der Fahrer wird von der Tschechischen Polizei und der Leitung des LadaKlubs CS o.s. beobachtet.
VAZ 2104 1.3 1989
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

JmJ: Velmi dobrej překlad. :wink:
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6563
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Nulašestka píše:JmJ: Velmi dobrej překlad. :wink:
mi to nerikej, ja umi jen Frank ist krank :-). Nastesti mame v dosahu posvecenou kapacitu www.branik.org .
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

JmJ – velký dík, maličko jsem to zformátoval, aby to zapadlo do tabulky – snad jsem se moc proti němčině neprohřešil . Tu poslední větu už jsem musel zalomit . Takto jsem to dal do itineráře .

ACHTEN SIE AUF ZUSAMMENSTOß BEIM BREMSEN ODER HALTEN DER KOLONNE.
HALTEN SIE SICHEREN ABSTAND ZUM VORDERMANN.
HÖCHSTGESCHWINDIGKEITEN: LANDSTRAßE 60 KM/H, STADT 40 KM/H.
AUFPASSEN IN UNÜBERSICHTLICHEN FELSEN- UND WALDABSCHNITTEN.
DAS VERHALTEN DER FAHRER WIRD VON DER CS POLIZEI UND DER LEITUNG
DES LADAKLUBS CS O.S. BEOBACHTET.

Mezitím mi dorazila i PL verze . Díky Laďušo !
Možná je ale zbytečné překládat celou tabulku - to pro překladdy do UA ev. RUS. Měla by stačit ta upozornění ev.poznámky, abychom to nekomplikovali tomu, kdo bude zajišťovat tisk. O ostatní se postará grafika a nápisy na rozcestnících jsou tak jako tak české.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Nevim, tisk cizích verzí bych moc zase nehrotil. Ty 3 výtisky pro Poláky můžu klidně vytisknout já a dáme jim to nad plán eště k našim oficiálním :lol:

Jinak jak vidim ostrý es tak si uvědomuju, že polskej text je psanej bez těch jejich znaků, ale to nevadí. Akorát to nevypadá tak profi :)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

měl bych malou poznámku.Se Štěpánem jsme byli během spanilky v telefonickém kontaktu,problém byl v tom,že v těch lesích nebyl signál...
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

jo jo... Taky jsem udiveně vejral na mobil, když jsem se na konci spanilky koukal na SMSky o zmeškaných hovorech :oops:
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

Zdravím Radku MB a Štěpáne, předpokládám ,že mluvíte o Jedovnici a nevím na jaké GSM síti jste byli . Až to budu v Č.Ráji projíždět, vezmu si s sebou mobil (Vodafone) , ale už teď nevím co budu muset sledovat dřív. Na tom Hruboskalsku mohou být také hluchá místa. Zatím vím o jednom a to je v okolí Nebáku , v údolí Žehrovky(tam je to doslova kaňon), která dál protéká okolo Příhraz , ale tam už se to údolí značně rozšiřuje .
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Ahoj Petře.
Ne ne, jednalo se o spanilku na jarním srazu v Hradišti. Vrátili jsme se zpátky na letiště a pak jsem si všimnul, že zamnou přijelo jen asi 10 aut, tak jsem se kouknul na mobil a měl jsem tam SMS zprávy o zmeškaných hovorech od Radka. Já mám T-Mobile a chvílema v Českém Ráji nebyl signál, tak jsem ani nevěděl, že mi Radek volal.
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Já telefonoval z konce skoro půlku cesty přes Eurotel, šlo to. Vodafone už nevim, myslim, že se mi vybil.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6563
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

dmatej píše:Já telefonoval z konce skoro půlku cesty přes Eurotel, šlo to. Vodafone už nevim, myslim, že se mi vybil.
tys vypadal celkove takovy vybity. dodnes nevim, jak ridil, kdyz si otevrele dvere, tak si v jedne ruce mel telefon a v druhe mapu a strasne si nadaval :lol:
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9383
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Vodafone taky v pohodě, vždyť jsme Davide volali spolu :D Byla to pekelná jízda. Koukat na cestu, na kolonu a ještě psát Davidovi sms kde jsme a na co odbočili :D . I přesto, že jsem do vysílaček skoro celou dobu řval, ať to vpředu zabrzdí, nic se nestalo. Proto by to opravdu chtělo kontakt na vedoucího kolony.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

Vašátor píše:Vodafone taky v pohodě, vždyť jsme Davide volali spolu :D Byla to pekelná jízda. Koukat na cestu, na kolonu a ještě psát Davidovi sms kde jsme a na co odbočili :D . I přesto, že jsem do vysílaček skoro celou dobu řval, ať to vpředu zabrzdí, nic se nestalo. Proto by to opravdu chtělo kontakt na vedoucího kolony.
Právě proto se snažím, aby byl itinerář srozumitelný i pro malé dítě (mne na některých BOAS soutěžích vedla 12letá dcerka) – pak spolujezdec sleduje kdy a kam odbočit a řidič se může plně věnovat řízení vozidla . Návrh itineráře jsem již zaslal s průvodním dopisem tajemníkovi MěÚ Turnov a očekávám odpověď. A k těm vysilačkám – čím více lidí bude řvát na vedoucího kolony, tím méně se dozví. Proto je důležité více poslouchat a když vysílat , tak krátce a stručně. Ale mám tu zkušenost s řízením radiových sítí- jako radista i jako obsluha řídící stanice (na motoristických podnicích - Cena Prachovských skal, Štikovská rokle, Královédvorský okruh, a nyní již cca 35 let na 300 zatáčkách Gustava Havla ), že naučit radisty kázni na pásmu je ten největší problém. Nejhorší to bylo s vojáky základní služby (zapadli do hospody a konec), pak s esenbáky (někteří drželi vysílačku poprvé v ruce a akumulátory jim vydržely tak hodinku), následně s pořadateli z řad členů autoklubu (tam jsme si udělali půlhodinovou instruktáž a každý dostal jakási pravidla na lístku) a nejlépe fungovalo spojení v letech, kdy jsem si sehnal k obsluze stanic radioamatéry (naprosto bez problémů a to se stihli bavit na záložním kanálu mezi sebou a na hlavním jim neuteklo ani slovíčko – většina CB stanic má tzv. dual watch – sledování dvou kanálů současně) . Ale to už jsem se moc rozkecal. Tak ještě přidám poslední verzi itineráře (budu muset doplnit údaje na kilometrovnících) , poprosím o připomínky a Radka MB o překlad upozornění do ukrajinštiny.
Přílohy
ITINER2009E.xls
(70.5 KiB) Staženo 247 x
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Laďuša píše: Jinak jak vidim ostrý es tak si uvědomuju
Nebylo ostrý s novýma pravidlama zrušený (místo něj ss)? I když sem zase slyšel, že se nový pravidla budou rušit... :D

Jinak mě se to bloudění při spanilce líbilo, jak na jaře, tak i na podzim ve Vyškově, pravda, nechtěl bych bejt ten první co zůstane za závorama.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 1122
Registrován: ned led 15, 2006 19:58
Bydliště: Hajnice u trutnova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel »

Rád bych aby fungovalo, že si každej bude hlídat toho za sebou a snažil se sním srovnat. Když ten zamnou zastaví tak přece nepoletím dál, když zpomalí tak mu neujedu ale opravdu se mu podřídím
Marcel 2107
LADA 2107 - Laděnka
Největší abstinent z LKCS :)
http://marcel2107.rajce.idnes.cz/Ladka/#album
Silnice, mé přechodné bydliště
Zamčeno

Zpět na „Mnichovo Hradiště 2“