Můj stařeček

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Koko Loko píše:Co by jsi také chtěl, když ten vůz vlastnil kapitalistický imperialista . Nebo imperialistický kapitalista?
On nebyl ani jedno, ani druhé. Jen se tomu autu moc nevěnoval, neb na to neměl sebemenší zázemí.
O auto se mu starali zde : http://www.auto-horejsek.cz/ Tehdy se i tady takovým vozem zabývali, dnes by asi silně ohrnuli nosánek 8)
Za jeho působení mu, mimo pravidelného servisu, měnili vodní čerpadlo, brzd. destičky a alternátor. Ale na motor si asi nijak nestěžoval tak do něj asi nikdy ani nekoukli, vyměnili olej a tím to pro ně skončilo.
On tu přeci jen pobýval za jiným účelem, než aby tu opečovával starého Žigulíka. Ale jinak měl ty naše vozy patrně dobře zmáknuty, neb když jsem k němu prvně přijel, ještě zelenou 21044, tak hned věděl, že se jedná o 1,7 s jednobod. vstřikováním a tak. Na její adresu jen utrousil něco ve smyslu, že už to ale není ono.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Sakryš, to jsem mu tedy křivdil, jak jsem jen mohl :? , už to nikdy neudělám :angel11: , slibuji :binky: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

No, já se jen bojím, že ta práce stejně nakonec přijde vniveč. Mne ta představa, že s tím jedu na STK přeci jen začíná trochu děsit.
Když vidím jak leckde dělají drahoty i u vozů o pár desítek let mladších. Až tam s ním pofrčím, tak to bude 38 let staré vozidlo a to v takovém stavu .......... mno řekněme, odpovídajícím stáří vozu a počtu najetých km.
Letos jsem si to tak nanečisto vyzkoušel s 2104 a že ta je o mnoho let mladší, a stejně stát s ní ve frontě před vraty STK nic moc pocit. Možná jsem se i lehce červenal :lol: Teď do toho sledovat ty soucitné pohledy okolo stojících zákazníků STK.
I když pravda, po úspěšném projití STK se ty pocity razantně změní. Hlavně ve chvíli kdy onen panáček s naleštěným VW neprojde a pan technik ho tam "pucuje", že by si pes od něho kůrku nevzal. A já se tam přiřítím s takovou orezlou rakovinou a po chvíli stanici opouštím s nálepkami na značkách na další dva roky :mrgreen:
No, uvidím jak dopadnu :homework:
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Buď optimistický, se sedmou byl technik na TK hotov za "5 minut" s výsledkem prospěl s vyznamenáním, zatímco za mnou jdoucí SUV BMW tam bylo tepáno dobrých 20 minut ... nechápal jsem :D .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Já to úplně chápu, kdejakej technik s tím za mlada jezdil nebo to měl doma a vzpomíná na starý dobrý časy. Rád pak popřeje šťastnou cestu a ještě se za tím dívá. No a s těmi novodobými krámy které jsou v permanenci a bez údržby není divu že ho "vyklepe" hned při testu nápravy. To sem taky viděl.
Jinak k Cooperovu dotazu na vzhled vačky - nemáš něco podobného jako já zde?
http://mkbrno.rajce.idnes.cz/VAZ_2101_m ... hoto18.jpg
jméno a heslo do alba - ladaklub
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

MartasBrno píše:nemáš něco podobného jako já zde
Ano, to je ono. Já to mám ovšem jen na jedné vačce, ostatní jsou v pohodě.
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Jéje . nebohá vačice (z rajče) Pak to klape jako starý diesel . Mám na to jedinou odpověď : Špatný olej ! Nebo v případě M.P. možná přicpaný mazací kanál jednoho místa vačky .
Proto tvrdím : Když je motor ještě dobrý - rozebrat na prvočinitele , kompletně vyčistit a dát KVALITNÍ olej .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

A protože Laďuša je nám velkým vzorem, udělal jsem nějakou, sic velice skromnou, fotodokumentaci. Je to skutečně jen pár fotek, co taky fotit na rozdělaném motoru?
Jediné čeho jsem si při té příležitosti všiml, že tehdy se ani výrobní číslo karoserie neobešlo bez pěticípé hvězdičky 8)
http://fotoalba.cz/alba/Ikarus280.10/2107298
heslo je : 2101
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

tie hviezdicky pri cisle kasne mam aj ja a to mam r.v. 1980 len to mam vyrazene inde :)
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

No, oni asi budou všude, jen já si toho všiml až dnes. To jsem zase objevil Ameriku 8) Však člověk se musí radovat i z maličkostí :lol:
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Hmm, ta tvoje nejhorší vačka je asi jako moje nejlepší. Jo ale s tím sem nejezdil, je to z vraku, dělal jsem známým úklid.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Michal Pokorný píše: protože Laďuša je nám velkým vzorem, udělal jsem nějakou, sic velice skromnou, fotodokumentaci
Ty kanále, jak já? Já jsem to taky převzal :P Pali, tušim, to tehdy nazval metelkytitýdou :mrgreen: :P :wink: 8)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Laďuša píše:Ty kanále, jak já? Já jsem to taky převzal
.... dokaž to !
z toho se prostě nevykroutíš :P
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Michal Pokorný píše:.... dokaž to !
Ale s radostí.
http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php?p=200505#200505
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Nepředpokládal jsem, že si dáš tu práci s hledáním :wink:
No, dobrá, ale stejně máš na svědomí šíření této zhovadilosti 8)
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“