gumy+rozměry!?!?

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

Rafan píše:
Myso píše:
Rafan píše:Ja tam mam jen 165/13 takze co se "balonovitosti" tyce mam na vyber...:)
ak si myslis ze to znamena ze mozes dat ake chces profilove cislo tak sa mylis, 165/13 = 165/80/13
Aha.... to jsem netusil... jakto ? :shock:
opakujem uz po 100x, tam kde sa neuvadza profilove cislo tak sa pocita s plnym profilom pneumatiky, co sa rovna 80.takye 165R13=165/80/13
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Rafan
Příspěvky: 151
Registrován: stř čer 29, 2005 08:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rafan »

Myso píše:opakujem uz po 100x....
:prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :wink:
Rafan
Příspěvky: 151
Registrován: stř čer 29, 2005 08:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rafan »

Rafan píše:Jeste dotaz - tusite nekdo kde sehnat charakteristiku k OR32 (popr OR34) ?

Nikdo ? :shock: :wink:
Pája
Příspěvky: 991
Registrován: ned čer 06, 2004 19:51
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pája »

Co se rozumí pod pojmem "charakteristika"?
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Pája píše:Co se rozumí pod pojmem "charakteristika"?
80-90% charakteristiky je uvedeno na plášti samotném (rychlostní a nosnostní charakteristiky, to zda je to desén letní či zimní).
Obecný pokec o tom, že je to guma do bla bla bla (nemyslím bláta) je jen třešničkou na dortu, důležité je zkusit gumu v provozu. A i pouhé dloubnutí nehtem do některé botky desénu mnohé napoví.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Rafan
Příspěvky: 151
Registrován: stř čer 29, 2005 08:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rafan »

No spis jsem chtel vedet co je pravdy na tom co se tu padlo jen tak mimodek, ze je to pneu ktery se "nesmi" pouzivat pri teplote vyssi jak +5 stupnu nad nulou, rychlostni limit je max 100km (uznavam ze tohle jsem si mohl precist na plasti :roll: :oops: ), jak je to s pirpravou na hrebiky, zda je to stale ten samy typ co pouzivaji na Sumava rally... Jakou ma (odhadem) zivotnost (roky/km) atd.. atd... :)
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Rafan píše:No spis jsem chtel vedet co je pravdy na tom co se tu padlo jen tak mimodek, ze je to pneu ktery se "nesmi" pouzivat pri teplote vyssi jak +5 stupnu nad nulou, rychlostni limit je max 100km (uznavam ze tohle jsem si mohl precist na plasti :roll: :oops: ), jak je to s pirpravou na hrebiky, zda je to stale ten samy typ co pouzivaji na Sumava rally... Jakou ma (odhadem) zivotnost (roky/km) atd.. atd... :)
Koukám po internetu a opravdu je OR32 nějaký oříšek - speciální zimní guma, která by se měla provozovat jen do +5°C a nesmí se s ní jezdit rychleji než 100km/h.
Tak to nevím co s tím. A co se zeptat v pneuservisu?
Ta teplota provozu, při vyšší teplotě se velmi pravděpodobně jen rychleji opotřebuje, nechci opomenout běhounovou separaci a podobné vylomeniny, takže ruku do ohně za to slovo "JEN" nedám.
A ta rychlostní kategorie by měla být na plášti vyznačena.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Rafan
Příspěvky: 151
Registrován: stř čer 29, 2005 08:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rafan »

Nastesti nam ted napadlo a mrzne, takze opet prezuju u OR34 na OR32 :) a uvidime :)
p.
slavoj
Příspěvky: 136
Registrován: úte dub 18, 2006 15:23
Bydliště: VELKY SARIS

Příspěvek od slavoj »

Little Red Riding Hood píše:
Radek píše:Souhlas s Myšem, Debica Frigo jsou dobrý a levný řešení, 165/70 jsou v hypru za nějakejch cca 700/ks (taky jak kde, liší se to).
na figa sem taky slišel jen chválu..
no keby si pracoval s pneumatikami ako ja, tak by si bol ineho nazoru, velmi mala zivotnost pneumatik Debica je znama kazdemu zainteresovanemu cloveku, inac pomer kvalita - cena je presne vystihnuta.
slavoj
Příspěvky: 136
Registrován: úte dub 18, 2006 15:23
Bydliště: VELKY SARIS

Příspěvek od slavoj »

Little Red Riding Hood píše:jo a ještě sem se chtěl zeptat: mam v techničáku hroznej kec- u rozměru gum mam 6,15-13,, tu 13 chápu jako průměr kola ale co je to 6,15??????
ať nekoupim nějakej blbej rozměr gum.. respektivě je potřebuju na technickou (takže to bude muset sedět..), protože v létě tam budu mít 14", takže ty zimáky budou jako na technickou..
pravdepodobne to mal byt rozmer disku 6.5x13
slavoj
Příspěvky: 136
Registrován: úte dub 18, 2006 15:23
Bydliště: VELKY SARIS

Příspěvek od slavoj »

Pšenda píše:Nevím jestli pneu Debica je špatné, ale já jezdím na protektorech tohoto vzorku, na sněhu nemám konkurenci.
..myslim ze ani na ceste konkurenciu nenajdes, hlavne co sa hluku tyka )
slavoj
Příspěvky: 136
Registrován: úte dub 18, 2006 15:23
Bydliště: VELKY SARIS

Příspěvek od slavoj »

Little Red Riding Hood píše:a co říkáte na pneu značky sáva??. .. máte někdo skušenost??.
s pneu Sava robime velkoobchod + MO, skutocne vynikajuce pneu za dobru cenu. Vyrabaju sa v Polsku a Slovinsku, tuto znacku kupila korporacia Dunlop, takze je tam poznat aj kvalitnejsiu technologiu, predavame ich uz 3 roky, zatial bez reklamacie + same dobre referencie. Bez problemov mozem povedat, ze su kvalitativne lepsie ako Matador, maju kvalitnejsiu kostru, teda nestane sa vam ako to byva bezne na Matadore, ze po 2-3 rokoch vam vybehne pukel na bocnici. SAVA vrelo doporucujem.
www.roduxpneu.sk
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman »

Ak sa nemylim 6,15 x 13 je oznacenie diagonalnych pneumatik, ktore sa davali na prve ziguliky.
Roman
slavoj
Příspěvky: 136
Registrován: úte dub 18, 2006 15:23
Bydliště: VELKY SARIS

Příspěvek od slavoj »

Rafan píše:Ja tam mam jen 165/13 takze co se "balonovitosti" tyce mam na vyber...:)
na vyber nemas, mozes pouzit iba 165/80 R 13
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

slavoj píše:rozmer disku 6.5x13
viděl si někdy takovejhle disk??.. klasická 13" disk je tak 4,5" max5".. na tohle bys mohl nacpat pekný bačkory.. :lol: k těm debicam.. opravdu sem slišel jen pozitivní ohlasy.. jediný co jsem slišel proti bylo v jednom pneuservise, kde prodávali nějaký drahý šmejdy a to mi typek řekl: že mu připadá že ty debici dělaj snad ze starejch puků (tim měl na mysli že sou moc tvrdý).. já osobně sem ve finále koupil ty kormorány.. (jo mluvim o zimnich gumách jo.. )
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“