Lukyho 2101 - Voloďa

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Luky, já mám 1972 a 173 000. Ale v nějakém roce 86 to mělo větší opravu především kastle a dostalo to i ozon a podtlakový rozdělovač. Jinak těch cca 7 dávám při dovolenkové jízdě, všechny další režimy jsou s městem, což leze někam k 8 - 9l podle hustoty provozu a zima ve městě tomu dává pokouřit tak, že leze až ke 12, když je hodně zle. Podotýkám, že to jsou spotřeby odhadované z tankování za 300,- nebo podobnou částku, tedy cca 10l.

Po opravě předních brzd a celkovém zlepšení počasí a jízdního stylu jsem udělal spotřebu kolem 5, ale příští bude 9, což dá těch 7 :lol:
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Luky
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Příspěvek od Luky »

Už v pátek před odjezdem na sraz se mi objevil zvláštní problém. Volnoběh běží celkem slušně, ale občas to tak trochu poskočí. Že by to střelilo do výfuku se mi nezdá, to řešil Marťas na Nikolajovi a to vypadalo jinak. Když se pokusím rozjet, tak to chcípne při zátěži. Dělá to to samé, jako když jsem měl vypadlou záslepku u akcelerační pumpičky, ale to jsem kontroloval a je to ok. Nejdřív jsem si myslel, jestli není problém v elektrice, takže jsem vyměnil víčko, palec, kabely i svíčky a furt to samé. Po té jsme kontrolovali hladinu plovákovky a karbec obecně, jestli někde není natržený těsnění či špinavý nebo dokonce protržený membrány a nic, vše ok. Nicméně jsme je pročistili a vše důkladně dotáhli. Celý sraz to bylo docela v pohodě, jen při hodně nízkých otáčkách to cukalo a mělo tak 1/4 výkon, když se to vytočilo, tak ok. V neděli při cestě do Prahy už to bylo v naprostém pořádku. Včera se to ale stalo znova :evil: ... úplně ten samý průběh, jen už jsem neměl večer sílu na to, zjišťovat příčinu. Ještě dodám, že AC pumpa funguje jak má, ten filtr či membránku nebo co to tam je jsem nekontroloval, ale benzínu to čerpá dostatek( odzkoušeno). Nemáte s tím někdo zkušenosti, nebo případné nápady čím by to mohlo být? Napadlo mě, že by mohlo pomoct kompletní přetěsnění karbce, jestli si to někde nepřisává vzduch :?: ...ale to je jen moje domněnka.... poraďte prosim
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Tak já zareaguju jen na dvě věci a ostatní nechám ostatním :)
Za prvé píšeš, že jste vše důkladně dotáhli. Na tohle si dávejte setsakra bacha, to dotahování způsobuje pokřevení všech myslitelných dílů a rovnání není žádná velká radost. Takže s citem, ne jak cikán.

Píšeš, že jsi hledal chybu v elektrice a já dedukuju, že máš problém v nejnižších otáčkách. Já toto vyřešil očistou kladívka - měl jsem zamaštěné kontakty. Moc si neumím vysvětlit že to fungovalo, ale od té doby je chod o dost kulturnější a vliv to mělo hlavně v nízkých otáčkách. To poskočení, nebo takové uprdnutí do výfuku mi to dělalo v zimě, samo to zase odeznělo. Sem ti pomoh co? :mrgreen:
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3466
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Marťas »

MartasBrno píše:Sem ti pomoh co?
Jojo, vyplývá z toho: "Nebuď cikán a oprav to" :D
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Tak tak sem to vůbec nechtěl říct, jen sem chtěl upozornit. Mám tu několik věcí, které někdo tak festovně dotáhnul, že se hodí opravdu jen na kila do sběru. škoda toho.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Luky
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Příspěvek od Luky »

MartasBrno píše:Sem ti pomoh co?
Velmi :lol: . S tím dotahováním...důkladně jsem myslel, že odhadem na pevno ale šetrně, ne, že prodloužíme klíč a rvát za to jako když se tahala řepa :!: Kontakty vypadaly ok, a hlavně když by byly zabordelené, tak by to dělalo pořád, ne? A ne, že by to 300 km jelo bez problému a pak z ničeho nic prd a šlus(Schluss :lol: )...si myslim, teda
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
Luky
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Příspěvek od Luky »

Dnes jsem se vrátil z třídního srazu. Voloďa dostal co proto, ale vydržal! :) Jeli jsme tam v pěti a zpátky ve čtyřech lidech, pokaždé kufr doslova našlapán. Při stání jsem mezi zástěrky a silnici nestrčil dva prsty a při přejezdu větších hupů, spomalovačů, přejezdů a tak dále jsem je lechce odrbával. Několik poznatků z cesty: 1) Náklad byl poznat při rozjezdu, ale i při brzdění! Do kopců to chtělo za tři, ale po rovince bez problému. 2)Auto ukrutným stylem plavalo :shock: . Sice už jsem si zvyknul, ale s tim nákladem to bylo...šílený. 3) Velmi mile mě překvapila spotřeba. Z celkových 150 km, bylo 50 po městě a 100 po okreskách. Spotřeba se ustálila na cca 7,0 - 7,5 litrech na sto. Do auta už nebylo co a hlavně kam naložit, snad už jen přidělat zahrádku a tam, takže s touhle spotřebou jsem byl spokojen. Toliko o víkendu a zároveň prvním zátěžovém testu Voloďi. :wink:
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Luky píše:Jeli jsme tam v pěti a zpátky ve čtyřech lidech
To musela bejt docela ostrá akce! :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

práve ja mám skúsenosť, že keď sa do lady naloží tak ten zadok drží lepšie. neodskakuje na nerovnostiach ale inak celkovo je to taká loď :)
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
Luky
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Příspěvek od Luky »

Laďuša píše:
Luky píše:Jeli jsme tam v pěti a zpátky ve čtyřech lidech
To musela bejt docela ostrá akce! :mrgreen:
To jako, že jsme o jednoho přišli, jo? :lol:
mayo456, Což o to, zadek neodskakoval, ale každá zatáčka byla stylem: pohnu volantem, příď se nakloní dovnitř zatáčky, chvilku nic, auto zatáčí, chvilku nic, auto přestane zatáčet, příď se chvilku centruje, a jedeme rovně :D
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Cory
Příspěvky: 11573
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Příspěvek od Cory »

Luky píše:Což o to, zadek neodskakoval, ale každá zatáčka byla stylem: pohnu volantem, příď se nakloní dovnitř zatáčky, chvilku nic, auto zatáčí, chvilku nic, auto přestane zatáčet, příď se chvilku centruje, a jedeme rovně :D
To poznam! zla geometria prednej napravy :) Robilo mi to len pri plnej zatazi.skontroluj zbiehavost.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Zlehka se optám, máš vepředu pořád ty šílené diagonální pneumatiky? Pokud ano,tak tím by to bylo jasné 8)
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Luky
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Příspěvek od Luky »

radek mb píše: máš vepředu pořád ty šílené diagonální pneumatiky?
mmm...pokud tím myslíš ty OR34, s kterýma jsem to koupil, pak ano. Jinak se v gumách oporavdu nevyznám. Na OR34 mi plavala i 07, ale teďko to bylo opravdu...brutál :D
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

OR34 mám aj ja vpredu a dá sa s tým jazdiť pokiaľ sa ide plynule. ak náhodou do záakruty albo odbočky vojdme príliš rýchlo tak predok ide von :P a to príliš rýchlo ani rýchlo nie je :D
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

A na kolik ty gumy foukáš? Když jsi to měl naložené, dal bych klidně 2,5 vpředu a 2,5 i klidně trochu více vzadu.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Zamčeno

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“