Napsali o Prioře

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
+Stano-
Příspěvky: 77
Registrován: stř dub 15, 2009 18:01
Bydliště: Sasinkovo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od +Stano- »

nato, ze je to Lada som myslel, ze to dopadne aj horsie:D:D
Ford Sierra 2,3D 49 kW
Obrázek Spotřeba FORD Sierra 2,3D 49 kW / 67 HP
Lancia Kappa 3.0i V6, 150kw
Vazko
Příspěvky: 39
Registrován: pát črc 17, 2009 09:34
Bydliště: Blava

Příspěvek od Vazko »

Základná verzia Lady Priora Sedan 2170 má iba jeden airbag vodiča (podusnik bezopasnosti) na východnych trhoch Rusko a spol. Crash testy ako bol tento v podobe ZR, ale aj autoreview na Dimitrovskom autopolygone na baze EURONCAP sa vždy vykonávajú na základnom modeli sériovej výroby Ruského trhu.
Z vlastných skúseností si ani takú zrážku aj s airbagom na strane spolujazdca v Priore pri 90km/h a 20 stupňovom uhle nárazu do zvodidiel ani nechcem predstavovať hlavne u osôb vyšších ako 188 cm, pretože kto ste aspoň sedel v Priore viete, že posunutie sedadla dozadu je ako by som to povedal nedostatočné ba až katastrofálne pre takto vzrastlé osoby resp. ich dolné končatiny a bedrá. Paradox je, že v Kaline sa dajú posunúť predné sedadlá omnoho ďalej dozadu! Ostatne ak si pozriete to video spomalené (dokonca to tam aj je) je viditeľné, že hlava spolujazdca pri takejto kolízii putuje hlavne do bočného skla až A stĺpika s odrazom do bočného skla a B stĺpika, k čomu slúžia bočné a hlavové airbagy, to isté platí o pravej hornej končatine a pravej strane hrudníka. Inak o Vazovcoch je známe, že práve aj takéto testy slúžia k ďalšiemu vývoju – teda dúfajme, že minimálne k bočným airbagom viď. poslednú generáciu desiatky s airbagom vodiča. Tradičná otázka je, že kedy ...
Inak všimnite si spomalene aj hlavu vodiča, ktorý pri danom ulhe míňa airbag vodiča resp. len ho jemne lizne.
Chevrolet Niva
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

priora ma pod sedackou dorobene vyduchy kurenia k noham ludi sediacich vzadu. Vdaka tomu museli obmedzit posuv sedacky, takze ide viac dopredu nez je zdrave ale dozadu sa posunut neda.

Ja som tie plastove kkciny spod sedacky vyhodil, uchyt sedacky prevaril a teraz si sedim vzadu tak, ze nedociahnem na pedale a konecne mozem vyuzit vyskovo nastavitelny volant(pretoze este som nevidel nikoho tak maleho kto by si ho v zakladnej polohe sedacky mohol posunut nizsie).
Vidim ze tu sedacku prerobim aj u spolujazdca pretoze teraz ked tam sedi niekto dlhy ma nohy az v odkladacej policke.

Ale vysledok toho crashtestu sa mi celkom pozdava, zas budem o nieco odvaznejsi. :mrgreen:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Vazko
Příspěvky: 39
Registrován: pát črc 17, 2009 09:34
Bydliště: Blava

Příspěvek od Vazko »

2Majo: Ćo sa týka tých sedačiek tak to s tebou naprosto súhlasím, úprimne povedané veľa ľudí vyššieho vzrastu to po usadnutí do Prior naprosto odradzuje. Inak naozaj posunutie sedačky smerom dopredu je asi tak pre Hobita z Pána prsteňov. Nemohol by si to prosím ťa nafotiť ako to máš vo vnutri tú sedačku prerobenú (tie kolajničky navarené).

Čo sa týka toho testu len zostaň pri zemi pretože dopadol katastrofálne pre posádku! Netreba zabúdať, že sa jednalo o simuláciu "štandardného nárazu" napr. pri mikrospánku na dialnici do zvodidiel pri rýchlosti 90 km/h pod uhlom 20 stupňov. Ak si uvedomíme, že Rusi testujú v laboratóriach Dimitrovského autopolygónu alebo priamo v laboratóriach AvtoVazu podľa metodiky EuroNCAP pri frontálnom náraze v rýchlosti 64 km/h so 40% prekrytím na strane vodiča a 50 km/h rýchlosti vozíka s nákladom 950kg pri bočnom náraze tak tie možno u Priory považovať za relatívne bezpečné.


http://www.autoreview.ru/archive/2007/15/crash_priora/
http://www.autoreview.ru/archive/2007/10/crash_side/

Videá tu:
Краш-тест Lada Priora фаза I по методике EuroNCAP на скорости 64 км/ч
Краш-тест с непристегнутыми манекенами. "Отвязанные 2". Боковой удар.
http://www.autoreview.ru/Video/2007/Autoreview/
Chevrolet Niva
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Vazko píše:Ćo sa týka tých sedačiek tak to s tebou naprosto súhlasím, úprimne povedané veľa ľudí vyššieho vzrastu to po usadnutí do Prior naprosto odradzuje
S tímto také souhlasím.Potvrdil mi to i prodejce v Sadské, nevěřil jsem, tak jsem se posadil do obou aut.A opravdu je kalina pohodlnější posezení než priora. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Tommel
Příspěvky: 3256
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommel »

Majo píše:uchyt sedacky prevaril a teraz si sedim vzadu
To je prakticky jedine možné řešeni :roll:
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

Tommel píše:
Majo píše:uchyt sedacky prevaril a teraz si sedim vzadu
To je prakticky jedine možné řešeni :roll:
a kdyz se nekdy zastavis muzes ju met taky pekne vzadu :P
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

Maysner píše:a kdyz se nekdy zastavis muzes ju met taky pekne vzadu
No, ked to dojebu, tak bude uplne vzadu, hodena v kufri :mrgreen:
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Puhi píše:
Maysner píše:a kdyz se nekdy zastavis muzes ju met taky pekne vzadu
No, ked to dojebu, tak bude uplne vzadu, hodena v kufri :mrgreen:
Kdepak kluci jsou šikovný. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

Puhi píše:
Maysner píše:a kdyz se nekdy zastavis muzes ju met taky pekne vzadu
No, ked to dojebu, tak bude uplne vzadu, hodena v kufri :mrgreen:
tak posunem tu zadni kousek dopredu at dosahne na pedaly :twisted:
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

Maysner píše:tak posunem tu zadni kousek dopredu at dosahne na pedaly
To bude riadny tunynk :lol:
Trevor
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 04, 2005 19:09
Bydliště: Šurany -SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trevor »

chlapci a co takto sa poobzerat po niecom normalnom a nekupovat si picoviny
530i
Chatka 12 4ever :mrgreen:
Expedicia Eesti 2010
Uživatelský avatar
DJW
Příspěvky: 587
Registrován: sob pro 20, 2008 19:54
Bydliště: takmer presny stred Europy

Okydávanie fóra LKCS

Příspěvek od DJW »

Náhodou som narazil na toto fórum, ktorého sa kedysi zúčastnil aj Tavri:

http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php ... &start=480

Zaujímavé je, ako užívateľ "Speedy60" opakovane cituje členov nášho fóra (Wolfhunt, Stano, Hurikán, Puhi...) s vlatným satirickým komentárom o ich zaostalosti, hlúposti, obmedzenosti a dobreže nie duševnej nespôsobilosti už len skrz to, že sú majiteľmi Lady a skrz to, že prejavili nejaké nadšenie z jej vlastníctva.

Úctyhodné je, že autor príspevkov zjavne ovláda azbuku a má pomerne dobrý prehľad o neutešenej situácii v AvtoVaz, no netuším kde berie právo osočovať a zosmiešnovať členov nášho fóra, rovnako ako Ladu samotnú, keď sám je majiteľom pojazdnej tureckej konzervy, ktorú chudáčik nazýva autom a o ktorej "väčšej kvalite" alebo "lepšom pomere výkon/výbava/cena" sa podľa mňa hovoriť nedá.

Nechápem ako niekto, kto prejaví pomerne dobrý prehľad o AvtoVaz-e sa môže znížiť k takému nízkemu a hlúpemu osočovaniu. Ja som si pôvodne Ladu kúpil z recesie, no presvedčil som sa o jej výhodách i nevýhodách (ktoré sa však vzhľadom na nízke údržbové náklady dajú zniesť) a preto ma iritujú podobný vševedi, ktorí majú jediný patent na rozum v štýle: "Akákoľvek Lada musí byť apriori šrot"

Kto by mal záujem, môže mu tam prispieť svojim komentárom na tému "prečo Lada áno, prečo turecný hnoj nie".
Vesta SW Cross 1.6, r.v. 2019 (2022 - na večné časy a nikdy inak)
Priora Combi 1.6 16v, r.v.2009 (2018 - uvidíme, dokedy to so mnou vydrží, momentálne v odpočinku)
EX: 2111.3B 1.5 16V r.v.2003 (2009-2016, R.I.P.)
Оптимист учит английский, пессимист - китайский. Реалист купил автомат Калашникова.
Wolfhunt
Příspěvky: 226
Registrován: pát čer 01, 2007 16:06
Bydliště: Trnava

Re: Okydávanie fóra LKCS

Příspěvek od Wolfhunt »

Nemyslim si, ze je potrebne na to reagovat. Reakcie Seedyho mi pripominaju presvedcenie mojho 80-rocneho suseda, podla ktoreho bol, je a bude dvojtaktny Warturg to najlepsie auto na svete a nic, uplne nic ho nemoze prekonat po ziadnej stranke (nechcem sa dotknut priaznivcov tej znaky, ale aj oni musia mi dat za pravdu, ze Wartak nemoze byt lepsi po vsetkych strankach ako o 20-30 rokov neskorsie vyrabane auta - aspon v oblasti pasivna bezpecnost, emisie, vybava atd...). Hold, moj sused je na tom proste mentalne tak. Proste pre neho je Wartburg to jedine a jedinecne.

A mozno Sppedy v tom svojom tureckom (co to vlastne ma?) onom zazil najvzacsiu extazu svojho zivota, tak mu to neberme. (zeby prvy sexik?)

Proste Speedy je typek, ktory posudzuje inych podla znackoveho oblecenia alebo mobilu. Ale neberme mu preto jeho nazory, ved sme sa aj trochu pobavili, no nie?

Kazdy priaznivec LADY ma svoje dovody, preco nim je. Napr. ja som si kupil Ladu z viacerych dovodov (jednym, zdaleja nie vsak jedinym, z nich bolo aj to, aby som nastval svokru - neznasa vsetko ruske - asi ju nejaky Rus v mladosti nahanal...).
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Nechci nic řikat,ale tehle člověk jménem Speedy60 bude určitě Anonymous,velmi dobře známý prudič zde na foru zhruba před 4 lety.Zejména Dmatej s ním vedl spory a sáhodlouhé debaty bez konce.Podle mě je ten člověk debil a je vůči ladaforu zahořklý a NEMÁ cenu se s nim dohadovat.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“