Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišťáka

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

Nevím, ale někdo z nás je asi mimo mísu. Na mojí otázku, proč přihazuješ, když neznáš stav a fukčnost motoru, jsi odpověděl, že z prdele (rozuměj, ze srandy), jako ostatní. A po přeplacení všech se toho snažíš zbavit tím, že jestli je ve špatném stavu, tak ho nechceš. Stav motoru na dálku opravdu ověřit nejde, ale jsou tu jiné možnosti. Prodal jsem dva motory a bylo to taky na dálku. Ale je fakt, že moje komunikace tenkrát byla jinačí, než Kewintova. A že se ním neobchoduje zrovna nejlíp, je na foru taky napsané a určitě si to četl. To že kupuješ motor proto, abys ho hodil do šrotu, je tvoje věc, já to platit nebudu. Ale třeba Jelen měl s tím motorem jiné úmysly. A že nechápeš obyčejnou větu, kterou napsal Luděk, za to já nemůžu. Ale myslím, že význam je dost jasný. Já jsem z nikým odpovědným nedebatoval a i přesto mi bylo sázení bludišťáků jasné. A trochu mě překvapilo, že žádný nepřiletěl.
►Stodolní II◄
Expedice Estonia 2010 :hrob:
Iniciátor všeho zlého! Bacha na mě!
Život je tak rozmanitý. Každej den mě nasere někdo jinej.

Octavia combi 1,9tdi
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1998 až 5.3.2012 prodáno
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1996 - 19.2.2012 až 20.2.2012 prodáno
Vaz 2107 1,5 AXTEC, LPG r.v.1995 - 3.6.2008 až 3.6.2008 :hrob:
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

No vidíš to, žádnej bludišťák nepřiletěl. To je asi tím, že se žádná tragedie nestalabyť pořád visí ve vzduchu bič, kterej může zapráskat. Motor do šrotu házet nechci, byl to jen příklad odvození ceny motoru v neznámém stavu, už jsem to vysvětlil a Jelen to bere podle toho co napsal hodně podobně. Taky nenabídne 2000 za motor, když neví jakej je.

To s tou komunikací máš naprostou pravdu, zažil jsem to a musím říct, že po nějakém čtvrt až půl roce či co, so podařilo obchod zdárně dokončit. Sice jen náhodou a jen z cca 80%, ale jájsem spokojený, Kewint má u mně + a tím to pro mně zdárně skončilo. Myslím, že za dokončený obchod s kewem zasloužím malej aspoň plechovej metál :mrgreen: (Sorry, ale nemůžu být jen vážnej :wink: ) Odtud plyne značná nejistota a převážná část nevážného chování v bazaru, včetně mé odpovědi, že přihazuju ze srandy - tys mě totiž svým příspěvkem úplně zaskočil, do té doby byla "nálada" v tématu úplně jiná poněkud povznesená, než ta odpovědná a káravá, kterou jsi tam přinesl. A musím říct, že máš pravdu, ale sám jsi to myslím postřehl, že v daném tématu se opravdu těžko na něco dá spolehnout.

Čili to, že jsem napsal že z prdele jsem nemyslel vážně, to platilo když jsem přihodil stokorunu po Pípákově koruně - to fakt nejde brát vážně ne? :lol:
A zbavit se nechci motoru, o kterém se na začátku inzerátu říká něco ve smyslu že je solidní, alea chci se zbvit rizika, že si pojedu pro metrák šrotu jen proto, že někdo neuměl napsat inzerát. Zkusit doma protočit motor není nic nepřiměřenýho ne? Nakonec, jako relevantní beru Jelenovu účast a poznámku, že kdyby se zjistil stav věci, je ochotnej přihazovat dál, úměrně tomu stavu - teda aspoň já si to tak vyložil. Zdravýmu rozumu to nijak extrémně neodporuje.

Kurňa, máme my to ale formy zábavy...
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Sid »

Ja na to poviem len toľko, že pokiaľ mám o niečo záujem a nepoznám stav tak napíšem niečo takéhoto: " Mám o to záujem. prídem, zistím ako to na tom je a ak to bude v poriadku ponúkam toľko a toľko korún." Slová ako "vraj bol ten motor v dobrej kondícii" neverím. Aj motor 1500, ktorý použil ger do mrkvičky bol vraj v dobrej kondícii a nakoniec to bol riadny črep.
rosta
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic

Příspěvek od rosta »

v roce 2004 jsem na inzerát zakoupil motor 1600 z nivky do svý 05- chlápek od kterýho jsem ho koupil tvrdil že nemá moc najeto a že pochází z auta na který v lese spadl strom-že je motor v pořádku-doma jsem na motoru přehodil sací část olejového čerpadla a olej. vanu z klasiky a na dně vany našel kovové špony...... :? po nastartování bylo jasné-motor měl orvanou vačku a vahadla-ten dotyčný to musel vědět a neřekl to...a to chtěl původně za motor 4000- řekl jsem mu že dám maximálně 2500 jinak že ho neberu - že nevím v jakým stavu je. a ještě že jsem nebyl tak blbej.ten motor měl po nastartování zvuk jako před rozpadnutím-to by jste nevěřili co to dělalo za kravál-naštěstí původní motor z 05-1300řemen se pro mě stal dárcem potřebných dílů a výměna vahadel a vačky už nebyl problém... a s tím že motor nemá moc naběháno pán naštěstí nelhal-při rozebrání olejového čerpadla jsem nenašel absolutnbě žádné stopy opotřebení-bylo jako nově koupené v mototechně a na bloku motoru v místě kde je příruba vodního čerpadla tak uvnitř bloku byla ještě od výroby nastříkaná modrá barva-uvnitř ve vodním plášti bloku nebyla ani stopa po korozi ani po vodním kameni...
když jsem byl malý vozili mě ladou a od té doby....
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

rosta, čili to byla pohádka se šťastným koncem, což je dobře.

Já bych to v tuto chvíli otočil na jiné ótéčko a sice na příčiny strhání vačky a vahadel při zachování zbytku motoru v pohodě. Jak toto vznikne? Copak je tak markantní, že je to nejvyšší místo na motoru, nebo je problém že je nejdál? Jsou problém studené starty? Nebo špatnej olej?
Jenom u staré 1200, kterou jsme měl na rozebrání, byly vačky úplně do kulata, fotku jsem tu někde dával. To byl ale motor z roku 1971 nebo 1972, ještě než změnili technologii výroby.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

MartasBrno píše:No vidíš to, žádnej bludišťák nepřiletěl. To je asi tím, že se žádná tragedie nestalabyť pořád visí ve vzduchu bič, kterej může zapráskat. Motor do šrotu házet nechci, byl to jen příklad odvození ceny motoru v neznámém stavu, už jsem to vysvětlil a Jelen to bere podle toho co napsal hodně podobně. Taky nenabídne 2000 za motor, když neví jakej je.

To s tou komunikací máš naprostou pravdu, zažil jsem to a musím říct, že po nějakém čtvrt až půl roce či co, so podařilo obchod zdárně dokončit. Sice jen náhodou a jen z cca 80%, ale jájsem spokojený, Kewint má u mně + a tím to pro mně zdárně skončilo. Myslím, že za dokončený obchod s kewem zasloužím malej aspoň plechovej metál :mrgreen: (Sorry, ale nemůžu být jen vážnej :wink: ) Odtud plyne značná nejistota a převážná část nevážného chování v bazaru, včetně mé odpovědi, že přihazuju ze srandy - tys mě totiž svým příspěvkem úplně zaskočil, do té doby byla "nálada" v tématu úplně jiná poněkud povznesená, než ta odpovědná a káravá, kterou jsi tam přinesl. A musím říct, že máš pravdu, ale sám jsi to myslím postřehl, že v daném tématu se opravdu těžko na něco dá spolehnout.

Čili to, že jsem napsal že z prdele jsem nemyslel vážně, to platilo když jsem přihodil stokorunu po Pípákově koruně - to fakt nejde brát vážně ne? :lol:
A zbavit se nechci motoru, o kterém se na začátku inzerátu říká něco ve smyslu že je solidní, alea chci se zbvit rizika, že si pojedu pro metrák šrotu jen proto, že někdo neuměl napsat inzerát. Zkusit doma protočit motor není nic nepřiměřenýho ne? Nakonec, jako relevantní beru Jelenovu účast a poznámku, že kdyby se zjistil stav věci, je ochotnej přihazovat dál, úměrně tomu stavu - teda aspoň já si to tak vyložil. Zdravýmu rozumu to nijak extrémně neodporuje.

Kurňa, máme my to ale formy zábavy...
Asi ještě pořád nechceš pochopit, proč jsem začal reagovat. Navíc, jak má kdo poznat, že tvoje, nebo něčí příhozy jsou myšleny ze srandy? A to, že nebyly stanoveny pravidla aukce, přece na výsledku nic nemění. To může mít vliv tak akorád na průběh, to znamená příhozy a doba trvání, ale ne na výsledek aukce. Navíc pořád nemůžu pochopit, proč jsi přihazoval, když ti tolik vadí, že neznáš stav motoru. Jelen to napsal jasně. Nic o tom nevím, tak víc nedám. Až budu vědět víc, tak se uvidí. Ale co. Já nic nekupuju a ani neprodávám, tak do toho už nebudu kecat. Jen mi připadalo od tebe nefér a upozornil jsem na to.
►Stodolní II◄
Expedice Estonia 2010 :hrob:
Iniciátor všeho zlého! Bacha na mě!
Život je tak rozmanitý. Každej den mě nasere někdo jinej.

Octavia combi 1,9tdi
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1998 až 5.3.2012 prodáno
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1996 - 19.2.2012 až 20.2.2012 prodáno
Vaz 2107 1,5 AXTEC, LPG r.v.1995 - 3.6.2008 až 3.6.2008 :hrob:
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

síce to nepatrí sem ale dnes keď som išiel z chalupy tak v jednej dedine pri SL merali zrejme rýchlosť a zastavili dedula so značkami PO na Tehlovej Lade 1500 S alebo 1600 za rýchlosť. treba podotknúť že auto bolo krásne, naleštené ako nové a ujo mohol mat kolo 70 rokov a plné auto dôchodcov :)
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

mayo456 píše: ... merali zrejme rýchlosť a zastavili dedula so značkami PO na Tehlovej Lade 1500 S alebo 1600 za rýchlosť. treba podotknúť že auto bolo krásne, naleštené ako nové a ujo mohol mat kolo 70 rokov a plné auto dôchodcov

Typický pirát silnic :D .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Playboy říkáš. :mrgreen:
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Ivo píše:Jelen to napsal jasně. Nic o tom nevím, tak víc nedám. Až budu vědět víc, tak se uvidí.
U mně je to úplně stejně! Jen jsem to nenapsal tak jasně jako Jelen. Ale třeba zrovna Jelen to asi pochopil, Koko podle kuloárních debat taky.
Ivo píše:Ale co. Já nic nekupuju a ani neprodávám, tak do toho už nebudu kecat.
Souhlas, já to tu dál taky nebudu rozpitvávat, už dýl píšu odpovědi jen proto, abych vysvětlil můj pohled - ze slušnosti.
Ivo píše:Jen mi připadalo od tebe nefér a upozornil jsem na to.
To se ti opravdu podařilo, děkuju, doufám že mně to natolik vyškolilo, že si to příště setsakra rozmyslím. Upřímně. Beze srandy.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

a ešte na policajta pozeral že nechápe o čo mu ide :D
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
Crocodile
Příspěvky: 3536
Registrován: pon úno 07, 2011 16:49
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Crocodile »

a jel hodně rychle?
2101 (1976)
21044 (1999)
2101 (1975)
21044 (1996)
vozík domácí výroby (1984)
MAZ-8114 přívěs (1986)
ЗиЛ-131 (1977)
УАЗ-3151 (1986)

Bylo: 2203 Latvija, 21044, 2107, 2102 , 21044, Skif M1, 21093
Historie: Avtoexport
Vozy: Lada a UAZ
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

150 :mrgreen:

Teď jsem si uvědomil, nejsme poněkud OT? :)
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
rosta
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic

Příspěvek od rosta »

MartasBrno píše:rosta, čili to byla pohádka se šťastným koncem, což je dobře.

Já bych to v tuto chvíli otočil na jiné ótéčko a sice na příčiny strhání vačky a vahadel při zachování zbytku motoru v pohodě. Jak toto vznikne? Copak je tak markantní, že je to nejvyšší místo na motoru, nebo je problém že je nejdál? Jsou problém studené starty? Nebo špatnej olej?
Jenom u staré 1200, kterou jsme měl na rozebrání, byly vačky úplně do kulata, fotku jsem tu někde dával. To byl ale motor z roku 1971 nebo 1972, ještě než změnili technologii výroby.
i na tuhle věc jsem přišel-nějakej ruskej mužik zapoměl vyčistit vačku po obrábění....když jsem vyfoukal mazací kanály vačky, lítaly na mě špony jako prase.....
když jsem byl malý vozili mě ladou a od té doby....
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

to neviem. videl som ho už odstaveného a akurát mu ukazovali dôkaz že ho namerali.
Koko Loko: ani nie. veď to súvisí s ladou 1500 S alebo 1600. síce nie s konkrétnou ale súvisí :)
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“