čepy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Dusan
Příspěvky: 3884
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

JA mam tieto zatial spokojnost... mazane teraz A00 taka tahava odolna proti vode.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Když nad tím tak přemýšlím, origo čepy od výroby měly dle pamětníků výbornou životnost, námi nově dávané čepy vydrži prd, je chyba v nových čepech nebo v celkovém opotřebení nápravy a odcházející čepy jsou důsledkem?
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

taky mysli na styl jak to mnozí vyměnujou..
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Little Red Riding Hood píše:taky mysli na styl jak to mnozí vyměnujou..
Styl není rozhodující v porovnání s tím co si auto užije na našich silnicích je pár úderů kladivem trapnou příhodou se šťastným koncem.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Koko Loko píše: nově dávané čepy vydrži prd, je chyba v nových čepech nebo v celkovém opotřebení nápravy a odcházející čepy jsou důsledkem?
Chyba je jednoznačně v čepech a stejně tak i v úděsné kvalitě jiných součástí.Můj serviceman měl 2103 r.v. 1973 a auto měl od počátku 80.let(koupil to jako šrot,bylo to tak zrezlé že to tehdy ani nevzali v bazaru,celé to za rok postavil v garáži,zůstala jen střecha a kapoty...) a vše co na tom dělal dělal stejně jako to dělá mě a výsledek byl ten že jsme se oba nestačili divit...teď už se nedivíme,neboť víme,že tyhle čepy vydrží nanejvýš 20 000Km (a to mám od 12 000 strach že mi upadne kolo...) zatímco na jeho autě vydržely 80 000 Km...a stejnou zkušenost měl i se služebními Žigulíky u nich v práci které najeli přes 200 000Km při cestách do Jugoslávie a podobně,kde rozhodně nebyly lepší silnice než jsou teď u nás(byť nad tím člověk nezřídkykdy zapochybuje...).
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

Richard Novotný píše:I kdybych je měl mazat každý měsíc.
Si mi pripomenul jednu knizku, neviem ako sa vola ale vysla vo vydavatelstve Nase vojsko, zhruba okolo roku 1960, a v pravidelnej udrzbe je ze kazdych 200km premazat gulove capy... to akoze na ceste BA-Praha zastavit na Měříně a premazat gulaky? :la:
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Myso píše:to akoze na ceste BA-Praha zastavit na Měříně a premazat gulaky?
Ty to snad nedelas? :lol: Jinak zkousel si nekdo ty cepy nechat vyrobit? Kolik to muze stat? Delaj to tak veteranisti.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Dusan
Příspěvky: 3884
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

Ono klouby sa nemazu preto aby sa znizilo trenie ale preto aby sa tam nedostala voda a hlavne spina ktora by posobila ako brusny papier a cap issiel rychlo do.... kytek :D Lozko v cape by malo byt z samomazneho materialu. Inak ked to troska bucha narezat zavit M8 namiesto mazničky a dotahovanim sa vymedzi vola v cape :D to mi radil jeden mechanik ked sa niekto nudi nech vyskušas :D
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

Dusan píše:Ono klouby sa nemazu preto aby sa znizilo trenie
tak tohle mi nějak nejde dohromady... :roll:
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Little Red Riding Hood píše:
Dusan píše:Ono klouby sa nemazu preto aby sa znizilo trenie
tak tohle mi nějak nejde dohromady... :roll:
Ono opravdu nejde tak o mazání jako o konzervaci a ochraně před vodou a bordelem, čepy jsou prý samomazné tj. uložení je z nějakého supermateriálu, ale pokud je obal čepu z konzervové ocele tak se stejně vymačká a pak bouchá a bouchá.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Richard Novotný
Příspěvky: 107
Registrován: čtv úno 09, 2006 13:55
Bydliště: Mirošov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richard Novotný »

Koko Loko píše:čepy jsou prý samomazné tj. uložení je z nějakého supermateriálu,
Rozebral jsem původní vytlučený horní čep,který nebyl vybaven mazničkou.Ten supermateriál vypadá i pod pilou jako bakelit.Pokud se tam při pohybu dostane vazelína (já věřím že dostane),tak je jedině dobře.Když má čep mazničku,tak se maže hlavice a přes tu se pak vazelína dostane do prachovky,kde brání vniknutí vody a prachu,ale primární účel je namazat hlavici (to si myslím já).Ocelový obal čepu byl netknutý,vytlučený byl pouze ten "supermateriál".Stojím si za svým:mazat,mazat a zase mazat,tlačit tam vazelínu kudy to jen jde.
LADA 2107 5q LPG "Vasil"
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Neříkam že nemazat, ale aby bylo kama, pod prachovky čepů vazelínu cpu a od té doby pozoruji podstatné zvýšení životnosti, dneska budu ty čepy demontovat tak poreferuji jsou tam přes rok sice je na nich najeto je cca. 15 tis, ale tou dobou jsem již dávno měníval zejména ty ukrajinské.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Richard Novotný
Příspěvky: 107
Registrován: čtv úno 09, 2006 13:55
Bydliště: Mirošov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richard Novotný »

Jedině souhlas! :D
LADA 2107 5q LPG "Vasil"
Uživatelský avatar
VaSek
Příspěvky: 227
Registrován: pát čer 04, 2004 11:53
Bydliště: Dvůr Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VaSek »

Ja uz jsem se na experimenty s ruskymi, ukrajinskymi, beloruskymi a podobnymi cepy na "dojeti" vybodl. Dal jsem na doporuceni Drobka81 a koupil americke MOOGy. Vypadaji dost odlisne, maji propylenovou prachovku. Jsou zatim overene pouze 20tis km, ale ani tento probeh nevydrzeli zadne z vyse jmenovanych bez kazdodeni pece :)
S pozdravem
VaSek (ex Vaz 2107,ex Fiat Bravo GT, Fiat 124 Spider, Fiat Coupé 2.0 16VT, Subaru Outback 3.0 H6)
Richard Novotný
Příspěvky: 107
Registrován: čtv úno 09, 2006 13:55
Bydliště: Mirošov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richard Novotný »

Kde se dají koupit?Jsou někde na Netu v katalogu?
LADA 2107 5q LPG "Vasil"
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“