Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Příspěvek od MartasBrno »

No, moc jsme toho neudělali, spíš jsme prošli místa, která se nabízela... Výměna čidla na klice za jiné (subjektivně jsme porovnali jak magnetují :-) ), kontrola mírně poškozené kabeláže s konstatováním, že je to dobré - pouze poškozená izolace, měď je dobrá. Výměna krví zalitého zapalovacího modulu se zkorodovanými VN kontakty, výměna VN kabelů za neprošoupané, kontrola vodivosti. Kabely mají všechny v rozmezí zhruba 3 - 5 kOhm. Kouknul jsem ještě na relata, resp. svorky bloku relat pod přihrádkou, tam je to solidní a krásné, drží to jak čapa.

Potom to prý hlásí chyby čidla teploty vody. Zkontrolovali jsme zlehka teplotní čidla, obě se tváří dobře při uliční teplotě. Oměřil jsem měřicí obvod čidel, obě dávají napětí 5,04V, jedno dává přes pullup tuším 5mA, druhé asi 15mA, liší se to asi kvůli rozsahu měření - čidlo je prostě NTC... Neřeším, nesahám.

No, kadopádně neudělali jsme kroky vedoucí k odhalení pravděpodobné příčiny, což je na pořadu příště. Vizuelní kontrola oříšku spínačky, asi kontrola relé zapalování. Totiž jestli jsou symptomy ty, že koncertují relata pod přirádkou a padá voltmetr, tak mne napadl výpadek napětí v důsledku neobrého kontaktu po cestě, anebo nahodilého zkratu v instalaci.

Uvidíme, řekl slepej.
Příště navrhuju prvně svačinu :-) a pak hraní si.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Příspěvek od ger007 »

no uvidime, hlavne skusim jedinu vec cez vikend, vymenim celu elektroinstalaciu ICKA dufam ze sa to podari, neviem,

kazdopadne dakujem martasovi za asistenciu,

uvidime ci sme neico opravili vo stvrtok po ceste domov :-D
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Příspěvek od JmJ »

ger007 píše:no uvidime, hlavne skusim jedinu vec cez vikend, vymenim celu elektroinstalaciu ICKA dufam ze sa to podari, neviem,

kazdopadne dakujem martasovi za asistenciu,

uvidime ci sme neico opravili vo stvrtok po ceste domov :-D
ano, to je vzdy dobre reseni. vymenit celek, takze nevis kde byla chyba a jsi stejne v prdeli, kdyz se to bude opakovat :-)
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Příspěvek od ger007 »

ale kde mam hladat chybu jak inac to mam riesit ??? ked sa na to neda prist neak rozumne a ked sda chyba prejavuje len sem tam niekde na cestach ?
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Příspěvek od JmJ »

ger007 píše:ale kde mam hladat chybu jak inac to mam riesit ??? ked sa na to neda prist neak rozumne a ked sda chyba prejavuje len sem tam niekde na cestach ?

jen tak nadhodim napad - konektory vedouci z kabiny do pojistkove skrinky jsi kontroloval? konektory vedou ci z pojistkovky do motoru take? predpokladam ze hej.

s temi vedoucimi z kabiny doporucuju ramplovat za jizdy. pojistky v a jejich kontakty jsi prosel? opet odporucam s tim ramplovat za behu motoru, at hned vis, ze se neco deje. nebo aspon se zaplym zapalovanim, at cvakaji relatka.

pocitam, ze si tohle vsechno asi delal, tak se nerozciluj, ze ti radim blbosti :lol: ;-)
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Příspěvek od ger007 »

ano toto sa skusalo, buchat do pisotiek klopat po naich lagroval som zo vsetkym co sa kde dalo, vsetky spoje som skusal popritlacac, vcera som rozobralaj ten plast pod volantom a znova to tam priopojil, vopet sme vytiahli relatka a dali naspet, vsetky poistky ok,
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Příspěvek od Vašátor »

Z 99% u problému s elektrikou je chyba na konektorech, čidlech, relátkách, kontaktech .... samotným kabelům se z pravidla nic nestane. Měnit elektroinstalaci mi přijde jako hloupost, zabiješ tím celý den a vsadím se, že problém se nevyřeší.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Re: Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Příspěvek od dvk »

:shock: Tak já mám jednoprocentní auto :mrgreen: Mám kouslý kabel k zadní obrysovce někde mezi předníma sedadlama a zadním podběhem. Když se sklopí zadní sedadla, přestane obrysovka svítit. Když se sedadla zase dají normálně, ještě pár dní nesvítí, pak začne. A např u UAZu jsem takhle měnil už asi tři káble, které prostě byly přerušené vevnitř bez viditelného poškození zvenku. Takže já bych ty ruské výrobky zas tak nepřeceňoval :D
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Příspěvek od Hurikán »

To, co teď napíšu, není myšleno proti někomu osobně, ale mám vypozorováno, že hodně často někteří jedinci přitahují stále jeden druh závad. A můžou auta měnit jak chtějí, ale pro ně typické závady je stíhají stále. :D

Z mého okolí tak má například jeden člověk stále problémy s výfukem. Každou chvíli mu někde praskne, nebo omylem o něco utrhne. A je jedno, jestli měl dvacetileté auto, nebo dvouleté. Další člověk zase bojuje s brzdama. Nejpozději každý druhý rok musí měnit HBV. A nezáleží, jestli namontuje originál, super kvalitu, nebo něco obyč. Třetího člověka zase stále stíhají defekty kol. Přitom jezdí jen po hlavních silnících, nebo po městě. Ještě bych si na pár dalších příkladů vzpoměl.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Příspěvek od ger007 »

tak neska najeto asi 50km vicemene pod plnym zatazenim (tahal som ine pokazene auto :-D) neboli chrome auto tahalo na smrt chore auto :-D a nesklblo to teda ani raz, asi 15 km som jel na plyn (nez dosiel :-D ) a vyzera to byt opravene avsak neska sme prisli na jedno vynikajuce porekadlo,

Nechval Ladu pred Vecerom ! :-D

to hurikan: mna nestiha jeden druh zavady, mna stihaju zaroven vsetky zalezi len od rocneho obdobia :-D, ked som z ladou zacinal mal somn 7 defektov rocne, na 2102, potom na nej boli take zabavne zavady ako roztrhnuty piest a tak dalej,

2106 3 x zadrety motor

21044 kalamita jedna za druhou :-D
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Příspěvek od Laďuša »

Nevim, co to je za téma, ale nic jinýho než problémy tu snad nejsou :P Nemam to přesunout do nepovedených pokusů? :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Příspěvek od MartasBrno »

Maťo, jedna rada: Nesahej na nic a nech to být. Tečka.


Minimálně budeš mít možnost srovnání, o kterou bys dalšími zásahy přišel. Už tak jsem porušil zásadu, kterou mne naučil jeden ošlehaný člověk. "Změň jen jednu jedinou věc a otestuj to" Dokud se vada nezopakuje, na nic nesahat.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Tommel
Příspěvky: 3256
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Příspěvek od Tommel »

ger007 píše:Nechval Ladu pred Vecerom ! :-D
Ano, přesně tak, 8) ještě jednou díky za odtah :mrgreen:
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Příspěvek od ger007 »

Tak dnes sme uspesne dosli az domov, CHE sa ani nerozsvietilo elektrika sa zda byt ok, avsak nezda sa byt ok zadna polosa alebo zadna brzda alebo nieco takove, proste ked clovek pusti plyn auto zacne cele vybrovat ako kebry rezonoval ale neni to vyfuk a trase sa cela karoseria, zvuk ide kazdopadne zo zadu, urcite huci vzadu neake lozisko ale priserne jak vyklechtany 5q, a + to vybrovanie, cize vymena poloosy to isti, kardan to neni dal som tam iny dobry a vybruje to furt stejne silentbloky na motore maju asi +/- jednu zimu, co si o tom myslite mal niedko take problemi, jo a ked som si vypocul co to robi tak to ako keby tak Lupolato ked clovek stoji z vonku pri aute a pocuva to.

jedno clovek pokazi, a pokazi sa este k tomu :-D
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Maťkova 21044 - Uršula (krabica od bot)

Příspěvek od MartasBrno »

Blbá otázka - je v diferáku olej? :-)
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“