CB

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Patrac v jiném tématu píše:napadlo mne že bych se mohl pokusit vypůjčit nějakou ručku z práce a tak bych snad nebyl úpně " hluchej" výhledově bych uvažoival o něčem do auta na stálo ale co? třeba tady je toho plno ale absolutně se v tom neorientuju :( aukro



Já klasickou ručku asi nevyužiju pro mne spíš pevná montáž ale tím pádem Buď něco malého co se schová někam pod palubku aby to nebylo vidět a nebo co se vleze do přihrádky spolujezdce nebo by to muselo mít něcop jako DIN rámeček aby se to dalo vydělat.( krajní varianta) anténa si na 99% mganet protože počítám že by musela být ve středu střechy. Dost často vozím Rakev a tak mám obau že pevná montáž by zavazela takhle bych jen přesunul o 30cm vedle.
uvažoval jsem i o něčem co bych kotvil k Hagusu co mám na střeše ale je to zase na kraji. a nějaký most typu příčníku kvůli anténě montovat nehodlám...
Naposledy upravil(a) Patrac dne stř říj 01, 2008 22:06, celkem upraveno 1 x.
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

CB staničku mám v autě prakticky od doby kdy se začaly používat a firma ...uvedla na trh vozidlovou stanici Formel 1 . Dle mého názoru do auta nepatří složité stanice které mají mnoho funkcí , páč něco omylem přepnete a hledání "jak jsem se tam dostal" v provozu není dobré . Ze stanicí jsem plně spokojen , dodnes bez závady , jen jsem vyměnil kabel k mikrofónu za silikonový (původí plastový v zimně připomínal posilovací pružinu) a "doplnil" o paměť posledního navoleného kanálu před vypnutím . Jinak tam vždy skočí po zapnutí "9" . Anténu mám napevno (sklápěcí) uprostřed střechy typ S9 .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Použité stanice bych se nebál. Samozřejmostí ale je si ji nejdříve vyzkoušet. Pokud se koupí něco solidnějšího, tak riziko poruchy není moc velké. Opravit jde skoro vše a lidi pohybující se v tomto oboru většinou mají i potřebná schemata.

Já osobně bych si dnes asi novou stanici nekoupil. Přijde mi, že je to škoda peněz. Pár let zpět nastala boom zbavování se CB a ceny šly hodně dolů.

Při výběru bych se řídil radou Saši. Něco jednoduchého s intuitivní obsluhou. DNT Formel 1 můžu vřele doporučit. Velmi podařená stanice. V dané cenové kategorii nabízí výrazně nadstandartní RX a TX parametry. Taktéž Albrechty 4500 jsou dobré.
Kdybych měl nyní kupovat stanici, bral bych Elix Giant. To je má dlouho vysněná stanice. :)

Do auta ručku nedoporučuju. Nemá dobré možnosti uchycení a pro alespoň trochu bezpečnou obsluhu by k ní musel být i přídavný mikrofon. Jestliže se s cimbálem nebude jezdit v autě denně, tak každopádně doporučuju anténu s magnetickou patou. Nejlépe 5/8. Délka prutu je rozumných asi 155 cm.

Pátrači, každá vozidlovka jde snadno vyndat. Je přišroubovaná dvěma křídlovými šrouby k montážnímu rámečku, který přichytíš někde pod palubku apod. Napájení je přes konektor, takže jednodušší to už být ani nemůže. Doma stanici připojíš ke zdroji a anténě a jedeš dál. :wink:
Umístění CB antény doprostřed střechy je ideální kvůli souměrné protiváze (kterou vytváří hmota auta), ale i při umístění na kraj (na hagus) to není špatné. Jen se trošku hůř ladí SWR, které pak i mívá vyšší hodnotu. Vždy ale záleží na konkrétní situaci.

PS: kdyby měl někdo zájem, mám doma dvě nevyužité stacionární antény. Jednu 1/2 vlnu a jednu tříradiálovou 5/8. Obě krátkodobě jeté v dobrém stavu. Nechám za solidní cenu.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvek od Raduz »

Hurikán píše:Do auta ručku nedoporučuju. Nemá dobré možnosti uchycení a pro alespoň trochu bezpečnou obsluhu by k ní musel být i přídavný mikrofon.


Přijď se v Jedovnici podívat, NIC NEBERU DO RUKY :!: , TAKŽE ANI NEPORUŠUJI ZÁKON O SIL.PROVOZU. 8)
®; Člen LKCS
Pšenda
Příspěvky: 313
Registrován: úte čer 01, 2004 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pšenda »

Já se snažil nacpat do auta Presidenta George, ale nějak se mě nechce nikam vejít.
Ford Sierra 2.9i V6 Manuál Ghia - 150 koní a jede to šíleně, jak jinak než na LPG
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

:lol: To se ani moc nedivím. Dyť to je strašný křižník. :D Vhodnější než do auta je podle mě jako "stabilní" stanice.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman »

Tato sa do auta zmesti (vid, Psendo ;)):

Obrázek

Viac fotiek uchytenia tu
Roman
Pšenda
Příspěvky: 313
Registrován: úte čer 01, 2004 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pšenda »

Roman píše:Tato sa do auta zmesti (vid, Psendo ;)):

Obrázek

Viac fotiek uchytenia tu
Ta určitě ano, tam by se vešel v pohodě i ten President.Já ho stejně budu prodávat. Nějak na něj nemám využití.
Naposledy upravil(a) Pšenda dne sob říj 04, 2008 11:42, celkem upraveno 1 x.
Ford Sierra 2.9i V6 Manuál Ghia - 150 koní a jede to šíleně, jak jinak než na LPG
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4714
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Saša píše:CB staničku mám v autě prakticky od doby kdy se začaly používat a firma ...uvedla na trh vozidlovou stanici Formel 1 . Dle mého názoru do auta nepatří složité stanice které mají mnoho funkcí , páč něco omylem přepnete a hledání "jak jsem se tam dostal" v provozu není dobré . Ze stanicí jsem plně spokojen , dodnes bez závady , jen jsem vyměnil kabel k mikrofónu za silikonový (původí plastový v zimně připomínal posilovací pružinu) a "doplnil" o paměť posledního navoleného kanálu před vypnutím . Jinak tam vždy skočí po zapnutí "9" . Anténu mám napevno (sklápěcí) uprostřed střechy typ S9 .


Souhlas, u mojí formelky, taky po zapnutí vždy skočí CH9, a nevíš nač je na zadní straně ta červená páčka?Není to jakýsi hlavní vypínač napájení?
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4714
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Ach já osel, jsem na to ladění CB nakonec na sraze zapoměl se přihlásit PetroviHC , to sme pořád klábosili a klábosili a večer už byla tma a zima, něco koumat, tak snad příště.Vysílačka zatím chodí bez potíží, narozdíl od Radůze je to paráda.Tak to počká.Co jsem si ale na sraze všiml, tak ne každý prut jde vyměnit za jimý.Myslím to tak, že když mám třeba magnetku Sirio ML145, a vyšroubuju prut, tak ho nenašroubuju třeba na patku kde má být President.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

mám teď možnost mít tohle:
Allamat 407nebo Allamat MC8
rozdíl cen neznatelný.
http://allamat.cbone.sk/allamat-katalog ... tanice-cb/
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11032
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Technický popis mají u Allamat nějaký divoký, citlivost 1mV by měla býti spíše uV (mikro). Budeme-li věřit tomu co tam mají napsáno a to mili budem brát jako mikro, tak jednoznačně toho Allamata, má lepší citlivost.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvek od Raduz »

plavec píše:Ach já osel, jsem na to ladění CB nakonec na sraze zapoměl se přihlásit PetroviHC , to sme pořád klábosili a klábosili a večer už byla tma a zima, něco koumat, tak snad příště.Vysílačka zatím chodí bez potíží, narozdíl od Radůze je to paráda.Tak to počká.Co jsem si ale na sraze všiml, tak ne každý prut jde vyměnit za jimý.Myslím to tak, že když mám třeba magnetku Sirio ML145, a vyšroubuju prut, tak ho nenašroubuju třeba na patku kde má být President.


NO ABY NEBYLO POZDĚ!!! MNĚ TO TAKY FUNGOVALO DOBŘE, ALE JEN 1/2 ROKU!!!
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4714
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Raduz píše:
plavec píše:Ach já osel, jsem na to ladění CB nakonec na sraze zapoměl se přihlásit PetroviHC , to sme pořád klábosili a klábosili a večer už byla tma a zima, něco koumat, tak snad příště.Vysílačka zatím chodí bez potíží, narozdíl od Radůze je to paráda.Tak to počká.Co jsem si ale na sraze všiml, tak ne každý prut jde vyměnit za jimý.Myslím to tak, že když mám třeba magnetku Sirio ML145, a vyšroubuju prut, tak ho nenašroubuju třeba na patku kde má být President.


NO ABY NEBYLO POZDĚ!!! MNĚ TO TAKY FUNGOVALO DOBŘE, ALE JEN 1/2 ROKU!!!


Nojo jenže víš co Ti říkal PetrHC, že jsi se třeba mohl při montáži dotknout jedním drátkem někam kam jsi neměl.To moje montáž byla jen našroubování prutu na patici a navlečení gumovýho návleku na spodek toho magnetu a hurá s ní na střechu. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

plavec píše:a nevíš nač je na zadní straně ta červená páčka?

Formelek jsem již viděl dost ale zatím žádnou s tou popisovano páčkou . "Zapáčkuj" s ní a uvidíš . Je to jistě samo domo úprava .
PS: Můžu Ti vyfotit úpravu aby si to pamatovalo poslední kanál i po odpojení napájení . Je to jen jedna dioda a kondenzátor .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“