5Q

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marek89
Příspěvky: 1817
Registrován: úte úno 20, 2007 17:45
Bydliště: Čaňa, KE - Okolie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek89 »

Presne ako to povedal Koko, dám ju do auta, keď bude vyskakovať opravím to.
Lada 2105

Vaz náš, ktorý si vyvarený
roztoč sa opäť kolesa tvoje,
buď jazda Tvoja na všetkých diaľniciach
a cestach, odpusť nám naše úpravy ako
i my odpúštame Tvoje neduhy a neuved nás
do pokušenia prejsť na inú značku a zbav
nás všetkých protivných techinkov STK.
NATURAL!
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

no ako to dopadlo?Ide prevodovka ako ma alebo su nejake problemy?
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
Marek89
Příspěvky: 1817
Registrován: úte úno 20, 2007 17:45
Bydliště: Čaňa, KE - Okolie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek89 »

Ide ok, nehučí, nevyskakuje nič.
Lada 2105

Vaz náš, ktorý si vyvarený
roztoč sa opäť kolesa tvoje,
buď jazda Tvoja na všetkých diaľniciach
a cestach, odpusť nám naše úpravy ako
i my odpúštame Tvoje neduhy a neuved nás
do pokušenia prejsť na inú značku a zbav
nás všetkých protivných techinkov STK.
NATURAL!
Uživatelský avatar
Matej
Příspěvky: 338
Registrován: pát srp 11, 2006 21:27
Bydliště: Hlohovec SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matej »

ok na stranke 9 a 10 ste s abavili o vzskakovaní 5q no ja mam tiež ten problem len ja mam pocit ako kebz som tam ten 5q poriadne nedal ked ho tam hodim nasucho (mal som ju vonku hodil som 5 a točil a všetko vzpadalo ok) tak ide ale ked som išiel tzch 80 dam 5q hned vzskočí pomože ak vzmením len tie guličkz bo sa mi nechce ynova celu prevodovku royoberat inak 1,2,3,4, idu perfektne na 4 som už išiel 140 ale ten 5q ani ya svet hodit
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Vyměň vidličku 5-ku a zpátečky. Nic jiného ti asi nezbyde. Když tám dáš silnější prižinku do zámku tyčí řazení, tak ti to akorát bude vyskakovat při větším tahu na 5-ku ( akcelerace nebo decelerace )
Uživatelský avatar
Matej
Příspěvky: 338
Registrován: pát srp 11, 2006 21:27
Bydliště: Hlohovec SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matej »

kde sa dá kupit ta vydlička a vobec kupim to samotne a len tak nahodou zo 4q tam asi pasovat nebude čo?
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Ze 4 kvaltu tam pasovat nebude. Normálně zkus buď přes internet, nebo Autokelly a podobně nebo u prodejce lada. Stojí asi 700,-Kč ( nebo aspoň stála před 3 lety )
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10554
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

V Brně chtějí za V. vidličku cca 420 peněz ..... 14 dní zpět jsem ji kupoval. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

kdyz pustim plyn a znovu pridam vyskakuje mi trojka. jak kdy. muze to byt vidlickou nebo necim jinym. pripadne je to stejny jako u 4q?
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Trevor
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 04, 2005 19:09
Bydliště: Šurany -SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trevor »

redhood: Robia sa dva typy ale podla vsetkeho sa jedna iba o ine prevedenie sukolia R a 5Q. Prevodovy pomer by mal byt zachovany.

matej: Ak tam das silnejsiu pruzinu tak ti pojde tazsie radit 5q a R nic tym neziskas. Maximalne si mozes prilepsit ze ak tam zaradis R alebo 5q tak ju len tak lahko nevyradis :D Pozri si ci nemas nahodou povolenu tu velku matku vzadu na unasaci. Potom to moze byt este vidlicka alebo aj samotne ozubenie ale to sa modli aby to nebolo lebo za cenu toho kolesa mas dalsiu prevodovku :D Vidlicku kupis v BA v slovlade a stoji do 400sk. Prevodoka musi ist aj tak von :P
530i
Chatka 12 4ever :mrgreen:
Expedicia Eesti 2010
Uživatelský avatar
Matej
Příspěvky: 338
Registrován: pát srp 11, 2006 21:27
Bydliště: Hlohovec SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matej »

ale spiatočka ide vpohode ta nevyskakuje ani ničdivne nerobý to len ta 5
Trevor
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 04, 2005 19:09
Bydliště: Šurany -SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trevor »

Vidlicka 5q a R je sice jedna ale kazdy kvalt ma svoju dosadaciu plochu preto ked je to na 5q uz znacne opotrebene tak na R to nemusi byt vobec. Ono opotrebenu vidlicku na spiatocke som este nidky nevidel. Najviac dostava vidlicka zabrat ked je zaradena rychlost. Proste to musis rozobrat inak to nejde :D
530i
Chatka 12 4ever :mrgreen:
Expedicia Eesti 2010
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Trevor píše:Najviac dostava vidlicka zabrat ked je zaradena rychlost.

Proč by tomu tak mnělo bejt ? Když je "rychlost" správně zařazena a není osová vůle v hřídelích tak "rychlost" drží sama v záběru . Vidličky dostávají zabrat pži řazení kdy synchrony brzdí nebo roztáčejí hřídele a nechcou tam "kvalt" pustit . Dle mně za vyskakování může osová vůle ,nebo ohnutí těch vidliček a tím "nedořazením" kvaltu .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6559
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Vyskakovani muze byt dusledkem nespraneho zarazeni a nespravne zarazeni muze byt dusledkem prilisneho ojeti vidlicky pripadne samotneho toh oozubeneho prstence. Kdyz je vidlicka nebo prstenec moc ojety, rychlost se nezaradi uplne a nasledne pak snadno vyskoci. Tento problem jsem mel ja, docasne to vyresilo zmenseni axialni vule cele hridele, nebot kvalt mi vyskakoval tehdy, kdyz se ubral plyn a hridel se pohla. Kazdopadne takove reseni je oprava dusledku nikoliv oprava priciny.
VAZ 2104 1.3 1989
Trevor
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 04, 2005 19:09
Bydliště: Šurany -SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trevor »

Ano zle som ja vyjadril. Ale to ze rychlost drzi sama by som netvrdil. Nechcem sa hadat ale mne nedrzala sama. Skus si vybrat niektoru pruzinku co dotlaca gulicku na riadacej tycke. Pod synchronom je pruzina ktora ma tendenciu to cele vracat do "neutralu" takze pri zaradeni kvaltu to drzi vidlicka ktora nepusti synchronizacnu spojku vratit sa spet.

Ono stale sa tu dokola omiela to iste. Niekori proste nepochopia ze pisanim na forum sa to neopravi takze co je prava pricina sa zisti az ked sa to rozobere.
530i
Chatka 12 4ever :mrgreen:
Expedicia Eesti 2010
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“