Martasova nuladvojka

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Sid »

Určite to zachovaj. Dole nechaj maličkú dieročku na odtok nakondenzovanej vody a dobre tú dutinu vystriekaj voskom. Na každom aute, ktoré to malo bola tá kapsa po zhodení relatívne zdravá, max. hnilá len naspodu. Ak to tam nebolo, zhnilo to tam celé na prach. Vrátane spodku predného stĺpika.
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Trošku si protiřečíte, ale hlasuju pro Sida.

Když to necháš otevřený, je jedno čím to natřeš, pokud nemáš plastový podběhy, nakydá se tam bahno a bordel, kamínky barvu stejně rozšvihaj a zrezne to stejně.

S tou gumou by to mělo být lepší, ale musíš to vystříkat vzadu. A když stříkat, napřed bych dal nějakou protikorozní základovku a až vyschne, pak ten vosk.

Plastový podběhy by pak měly zabránit, aby se cokoliv lakovanýho ošvihalo kamínkama. Nezabrání ale kondenzaci vody, ta musí odtéct tak jako tak.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

dmatej píše:Trošku si protiřečíte, ale hlasuju pro Sida.

Když to necháš otevřený, je jedno čím to natřeš, pokud nemáš plastový podběhy, nakydá se tam bahno a bordel, kamínky barvu stejně rozšvihaj a zrezne to stejně.

S tou gumou by to mělo být lepší, ale musíš to vystříkat vzadu. A když stříkat, napřed bych dal nějakou protikorozní základovku a až vyschne, pak ten vosk.

Plastový podběhy by pak měly zabránit, aby se cokoliv lakovanýho ošvihalo kamínkama. Nezabrání ale kondenzaci vody, ta musí odtéct tak jako tak.
Jo, tak bych to viděl. Záleží co mi doveze Cory z ukrajiny. Jestli origo gumu, zkusím to tam nějak kultivovaně vyčistit (ale jak, 2cm spárou???) a nějak tam tu gumu nasadit. POkud to nepůjde, pak by mohla jít varianta uříznout ten plech stejně jak to mají hranatí a osadit tam plastový dekl jak mají hranatí. Jen nevím, nakolik by pasoval profil blatníku.
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Sid »

Najlepšie a veľmi kultivovane to vyčistíš wapkou. Tá odtiaľ vystrieka všetko preč.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Sid píše:Najlepšie a veľmi kultivovane to vyčistíš wapkou. Tá odtiaľ vystrieka všetko preč.
Aj so zvyškami železa. :lol:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Hurikán píše:
Sid píše:Najlepšie a veľmi kultivovane to vyčistíš wapkou. Tá odtiaľ vystrieka všetko preč.
Aj so zvyškami železa. :lol:
Jen počkej! Si mě nepřejte. :!:

Aspoň nebudu muset dělat ty odtokové otvory. :lol:

Všetko nie, to nie, mne stačí iba ten bordel čo je tam nahádzaný. Teda dúfam, že ho nieje vela.
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Uřezat , dát plastové podběhy (jsou jiné než na krabici) a spokojeně jezdit .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Saša píše:Uřezat , dát plastové podběhy (jsou jiné než na krabici) a spokojeně jezdit .
správně taky bych dal plastový podběhy a nic neřešil předtím to pořádně vyčistil a nastříkal. Já v loni plastový podběhy měnil protože sem jeden rozlomil asi kamenem a když jsem to sundal tak pod tím by nástřik ve stavu jako kdyby to někdo stříkal včera. dokonce ani zaprášený to nebylo.. :shock:
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

dmatej píše:Plastový podběhy by pak měly zabránit, aby se cokoliv lakovanýho ošvihalo kamínkama. Nezabrání ale kondenzaci vody, ta musí odtéct tak jako tak.
Já bych tu kondenzaci neviděl tak tragicky. Kondenzace nastává jen při změně teploty a kondenzuje vzdušná vlhkost. Tudíž se z těch několika litrů vzduchu vysráží tak maximálně několik mililtrů kondenzátu v podobě orosených plechů, žádný velký tečení bych nečekal.
To není odtok z výparníku klimatizace...
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Teepee píše:
dmatej píše:Plastový podběhy by pak měly zabránit, aby se cokoliv lakovanýho ošvihalo kamínkama. Nezabrání ale kondenzaci vody, ta musí odtéct tak jako tak.
Já bych tu kondenzaci neviděl tak tragicky. Kondenzace nastává jen při změně teploty a kondenzuje vzdušná vlhkost. Tudíž se z těch několika litrů vzduchu vysráží tak maximálně několik mililtrů kondenzátu v podobě orosených plechů, žádný velký tečení bych nečekal.
To není odtok z výparníku klimatizace...
Podběhy tam mám a že bych viděl jak mi z pod nich vytéká voda teda jako nee.. a rozhodně pokud tam nějaká vlhkost je je to věc která normálně odvětrá na rozdíl od vlhkosti v nanesený hlíně která tam zůstává i několik týdnů od projetí deštěm uzavřená.
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Cory
Příspěvky: 11573
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Příspěvek od Cory »

Patrac píše:když jsem to sundal tak pod tím by nástřik ve stavu jako kdyby to někdo stříkal včera.
mozem potvrdit
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Jo, já ty plastový podběhy už taky zvažoval, ale zrovna na předku je na plechách ještě co opravovat... A pak taky ještě nejsem rozkejvanej, jestli se snažit o dokonalý stav a veteránskou testaci, nebo o provozní auto na práci. Ta první varianta je samozřejmě časově i finančně náročnější.

Na druhou stranu vrtat díry do auta - no asi je to o dost menší zlo, než si nechat házet bláto všude kde pak tyhle auta 100% hnily, hnijou a hnít budou. Tohle mne bude zajímat možná až na jaře, to se uvidí. Mám teď jiné věci na práci, auto má teď trvale místo v garáži s udržovací nabíječkou...

Přes zimu na tom nic moc asi dělat nebudu. V garáži není teplo...

Jak vypadá detail uchycení těch plastů do blatníku?
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

MartasBrno píše:Jo, já ty plastový podběhy už taky zvažoval, ale zrovna na předku je na plechách ještě co opravovat... A pak taky ještě nejsem rozkejvanej, jestli se snažit o dokonalý stav a veteránskou testaci, nebo o provozní auto na práci. Ta první varianta je samozřejmě časově i finančně náročnější.

Na druhou stranu vrtat díry do auta - no asi je to o dost menší zlo, než si nechat házet bláto všude kde pak tyhle auta 100% hnily, hnijou a hnít budou. Tohle mne bude zajímat možná až na jaře, to se uvidí. Mám teď jiné věci na práci, auto má teď trvale místo v garáži s udržovací nabíječkou...

Přes zimu na tom nic moc asi dělat nebudu. V garáži není teplo...

Jak vypadá detail uchycení těch plastů do blatníku?
několik možností..
daj se přivrtat samořezkama do podběhů a do blatníků, daj se do blatníků uchytit pomocí plastových Z, daj se do blatníku zastrčit za lem, daj se za tepla dotvarovat takové zobáčky přímo z toho plastu a za to uchytit do blatníku, daj se provrtat přidělat tam držáčky z plastu a za ně to uchytit. každopádně do těla auta podběh u ramene se v 99% přivrtávaj nerez samořezkama. to jesti to tam bude nebude hnít je otázka o ničem. na 07 jsem měl přišroubováno samořezkama i do blatníků a po 12ti letech tam byly malé kousky rzi.. detailista může hlavičky přetřít gumoasfaltem ale myslím že tohle bude zrovna poslední místo který ti na autě shnije...
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Patrac píše:daj se do blatníků uchytit pomocí plastových Z, daj se za tepla dotvarovat takové zobáčky přímo z toho plastu a za to uchytit do blatníku, daj se provrtat přidělat tam držáčky z plastu a za ně to uchytit.
Tak toto se mi docela líbí. Ty držáčky by byly zajímavé. O podběhy strach nemám, to fakt ne. Jde mi jen o to, vyhnout se dírám do blatníků, který ani tak nejsou moc fortelný.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Já to dělal všechno samořezem, odfláknul jsem to, a jen jedinej byl ve rzi, ostatní dírky jsou v pořádku. Tuším, že jsem je akorát máznul vazelínou, jestli vůbec ...
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“