Lionol's Lada IV. - BA3 2106

Moderátor: Moderátoři

Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Ten motor jde fakt nádherně, ach jo, opět trpím pocitem společenského vyděděnce. :(
http://www.youtube.com/watch?v=fPf0tneZnb4
lionol
Příspěvky: 525
Registrován: úte lis 20, 2007 15:50
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od lionol »

No, já myslím, že není třeba trpět ... motor, který má 50 tkm nemůže ani jít nějak zásadně špatně ... zase je mi odepřená ta radost těch, kteří koupí shnilý vrak, a pak se těší z toho, jak ho vytahují z ruiny znovu na světlo tohoto světa ... takový ten pocit těch úžasných zlepšení po novém laku apod.
Tom

VAZ 2103, 1975
VAZ 2103, 1977
VAZ 2103, 1978
VAZ 2106, 1978
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

hehe tak si kup aj ty nejaky ten vrak a potom ho obnovuj do stavu A1 ked chces zazit ten pocit :)
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Sid »

lionol píše:No, já myslím, že není třeba trpět ... motor, který má 50 tkm nemůže ani jít nějak zásadně špatně ... zase je mi odepřená ta radost těch, kteří koupí shnilý vrak, a pak se těší z toho, jak ho vytahují z ruiny znovu na světlo tohoto světa ... takový ten pocit těch úžasných zlepšení po novém laku apod.
Skôr pri tom zažiješ kopec starostí a problémov so zháňaním dielov. Mnohokrát kvôli dielom najazdíš stovky kilometrov, čo stojí nemalé peniaze. Ak to chceš dotiahnuť do stavu , keď nebude poznať, že bolo niečo menené musíš mať aj slušne vybavenú dielňu. To sú desiatky tisíc korún aj keď si vyrábaš niektoré nástroje doma.
Pri samotnej rekonštrukcii minieš veľa elektriky a rôzneho materiálu, čo sú ďaľšie tisíce. Trebárs taký rezný kotúč stojí okolo 80 korún.

Keď to dorobíš, dostaneš sa na dosť astronomickú čiastku. Za tú máš viacero takých áut, ako máš ty v zbierke. Inak je to super pocit vzkriesiť nieaký vrak 8) Ale môžeš byť rád, že to nemusíš zažiť.
lionol
Příspěvky: 525
Registrován: úte lis 20, 2007 15:50
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od lionol »

Uznávám, že ten pocit nechci zažít, proto taky nekupuji vraky. Navíc takto předělané auto nemá punc originálu, vždycky je to svého druhu replika.
Tom

VAZ 2103, 1975
VAZ 2103, 1977
VAZ 2103, 1978
VAZ 2106, 1978
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

suhlasim s lionolom ze je lepsie mat original pokial sa original da zohnat. Horsie je, ked niekto chce velmi staré auto trebars z 30-20. rokov a tam uz je problem original zohnat. Poväcsine o restaurovane auta alebo vraky ktore treba restaurovat. Takze myslim si ze môzme byt radi ze Lady este patria k tym autam, ktore sa daju najst aj v originalnom stave resp. vo velmi slusnom stave ze staci k dokonalosti dotiahnut len niekolko detailov.
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Sid »

Mne tie vraky tak prirástli k srdcu, že sa žiadneho nedokážem zrieknuť. Každý z nich mi preukázal vernú službu a nikdy ma ani jeden nenechal v štichu. Keď sa aj niečo pokazilo, vždy sa dalo dojsť až do dvora. V šrote by som za ne dostal pár tisíc, takže sa mi nad tým neoplatí ani rozmýšľať. Majú svoje miesto, jesť nepýtajú, takže tíško čakajú na svoje znovuzrodenie. Na jednej sa už dlhšiu dobu pracuje. 8) A v konečnom výsledku to bude tak isto dokonalé a krásne auto ako nieaké zachovalé a to mi stačí ku šťastiu.
vintera
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvek od vintera »

Před třiceti lety jsem byl poprvé na burze a tam vedle našeho místa ležela na dece úplně zrazavělá a pokřivená kostra z nějaké předválečné motorky a dokonce ji čát chyběla. Ani její majitel si nebyl jistý z jaké motorky pochází. Najednou přiběhl jakýsi kluk, obhlížející nabídky a už křičel na svého dědu, tady, tady je něco. Přišel jakýsi tatík, zvednul torzo, zeptal se kolik a za stovku si odnášel z mého pohledu zcela nepotřebný kus rezavých trubek. Ale na jeho úžas a radost zároveň si pamatuji dodnes. Dědo, dědo, máme to, viď? poskakoval kolem něho jeho vnouček. Máme, řekl děda a táhl ten šrot pryč. Tehdy jsem si uvědomil, že každá věc, i zdánlivě nepotřebná může mít pro někoho cenu a udělat mu radost.
Život bez cíle a radosti je naprd.
lionol
Příspěvky: 525
Registrován: úte lis 20, 2007 15:50
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od lionol »

Ano, jistě, s tím se naprosto ztotožňuji - jenom jsem nepochopil ten kontext
Tom

VAZ 2103, 1975
VAZ 2103, 1977
VAZ 2103, 1978
VAZ 2106, 1978
vintera
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvek od vintera »

myslel jsem tím obecně, že nemusí být vše zcela originálního původu, hlavně aby ten kterého věc těší našel uspokojení a radost z výsledku své činnosti. To je myslím život. Jeden pro ztracený obyčejný šroubek nejde spát dokud jej v trávě nenajde, jiný klidně šáhne do krabice po stejném, ale novém a originalita jej netrápí. Je samozřejmě škoda každého ztraceného origo šroubku, ale někdy to reálně jinak nejde.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

vintera píše: Jeden pro ztracený obyčejný šroubek nejde spát ...
Když ti zapadne třeba do sání :mrgreen: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
vintera
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvek od vintera »

i to se stává :Hangman:
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Zas to nedramatizujte. Když je ladamotor schopný spálit kus dna pístu, tak si jistě poradí i s malým šroubkem. :mrgreen:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Mohu potvrdit, 6ku matičku si dala k snídani jedna 1200, kterou jsem viděl a jen to párkrát zachrastilo a byl klid, jako kdyby nic 8-) :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Jelen píše:jen to párkrát zachrastilo a byl klid, jako kdyby nic
Co? Zdechlo to a už nejelo? :mrgreen: :lol:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“