Autobusy a vše okolo - part two

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

Tak jsem si prohlédl historii autobusů Ikarus v sekci vlaky, ale myslím, že to patří spíše sem . Důvodem bylo to, že jsem chtěl nalézt autobus, který vlastnila ZO ROH v Tesle v Liberci. Nikdo s tím nechtěl jezdit na zájezdy, naopak vždy když se jelo na zemědělskou brigádu, byl plný. Důvod – nikdy nikam nedojel, takže jsme vždy skončili v hospodě 10- 20 km od Liberce.
Bohužel jsem ho nikde nenašel. Pokud se pamatuji, měl na svou dobu velice „raketovou“ karoserii, nad předním sklem asi 5 nebo 6 takových výrazných světel ve tvaru kapky a velmi slabý ,poruchový a hlučný motor vzadu - odhadoval bych že vzduchem chlazený - nejspíše něco jako Tatra . Psal se rok 1959. Tak autobusoví experti – stoprocentně to byl Ikarus a nikde jsem ho nenašel – co Vy na to ?
Uživatelský avatar
JirkaHagen
Příspěvky: 26
Registrován: pát srp 11, 2006 19:38
Bydliště: Slaný

Příspěvek od JirkaHagen »

Nemohl by to být rumunský Bucegi?
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

JirkaHagen píše:Nemohl by to být rumunský Bucegi?
Rozhodně ne. Tuto "specialitu"měl můj příští zaměstnavatel na rozvoz směnových zaměstnanců- tam byl motor V8 - něco jako americké GMC (nebo dokonce Ford Cosworth ?) a specialitou tohoto vozidla bylo, že při prudkém zabrzdění ho "předběhla" přední skla. A nevím jestli se nejmenoval jinak a nebyla to odvozenina od náklaďáku Bucegi.Dováželo se to k nám současně.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Laďuša píše:Něco ve stylu Ikarus 55?
To je ošklivé, fuj!
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Koko Loko píše:
Laďuša píše:Něco ve stylu Ikarus 55?
To je ošklivé, fuj!
Náhodou, mě se to líbí. 8) Jediné, co mě na tom lehce vadí, je poměrně značná designová podobnost s některými americkými busy té doby. :?
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Petr HC píše:Tak jsem si prohlédl historii autobusů Ikarus v sekci vlaky, ale myslím, že to patří spíše sem . Důvodem bylo to, že jsem chtěl nalézt autobus, který vlastnila ZO ROH v Tesle v Liberci. Nikdo s tím nechtěl jezdit na zájezdy, naopak vždy když se jelo na zemědělskou brigádu, byl plný. Důvod – nikdy nikam nedojel, takže jsme vždy skončili v hospodě 10- 20 km od Liberce.
Bohužel jsem ho nikde nenašel. Pokud se pamatuji, měl na svou dobu velice „raketovou“ karoserii, nad předním sklem asi 5 nebo 6 takových výrazných světel ve tvaru kapky a velmi slabý ,poruchový a hlučný motor vzadu - odhadoval bych že vzduchem chlazený - nejspíše něco jako Tatra . Psal se rok 1959. Tak autobusoví experti – stoprocentně to byl Ikarus a nikde jsem ho nenašel – co Vy na to ?
Řekl bych, že to bylo něco z řady 620/630 - tyto vozy byly svojí nespolehlivostí pověstné. http://www.imhd.zoznam.sk/ba/index.php? ... ef1f&id=49
55 to patrně nebyla, neb toto byl vůz velice zdařilý a ve své době by se i dal nazvat vlajkovou lodí Ikarusu http://www.youtube.com/watch?v=tXOc9XK8bcI
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

No, ta pětapadesátka se mě taky zdála dost luxusní na to, aby ho vlastnila ňáká místní organizace ROH.... Ale zase co do popisu mi tam sedí víc :)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

http://www.prototypy.cz/rady/710/obr/MPZ40M006a.jpg

A heleme se, z čehopa ono to má světla? ;) :lol:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

neznasam autobus
Pšenda
Příspěvky: 313
Registrován: úte čer 01, 2004 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pšenda »

čmelák píše:neznasam autobus
Já taky, ale už mě 2,5 roku živí.
Ford Sierra 2.9i V6 Manuál Ghia - 150 koní a jede to šíleně, jak jinak než na LPG
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

No, vida, tak jeden z bývalých pražských Ikarusů 280 v současné době baští CNG :
http://www.k-report.net/ukazobrazek.php ... f=2484/442
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Dnes jsem učinil zlomové rozhodnutí:Navštívil jsem autoškolu a dokonce týdne budu zařazen do kursu pro skupinu D (poslední,co mi chybí).
Horší je,že kurs na autobus stojí 14 500 korun,což je docela pálka.Takže pokud to všechno dopadne tak,jak potřebuji,tak opustím gang kamioňáků a stane se ze mě autobusák.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Pšenda
Příspěvky: 313
Registrován: úte čer 01, 2004 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pšenda »

radek mb píše:Dnes jsem učinil zlomové rozhodnutí:Navštívil jsem autoškolu a dokonce týdne budu zařazen do kursu pro skupinu D (poslední,co mi chybí).
Horší je,že kurs na autobus stojí 14 500 korun,což je docela pálka.Takže pokud to všechno dopadne tak,jak potřebuji,tak opustím gang kamioňáků a stane se ze mě autobusák.
A tím ti skončí klidné ježdění. Budeš se neustále dohadovat s cestujícíma nad cenou jízdného, když polevíš a navštíví tě revizor, tak tě to bude stát balík apod....

Zase na druhou stranu tě neotravuje Policie ohledně koleček apod....Prostě vůbec.
Asi se bojí že by je cestující sežrali za to že zastavili linku.
Ford Sierra 2.9i V6 Manuál Ghia - 150 koní a jede to šíleně, jak jinak než na LPG
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Hádat se s cestujícíma o jízdný? To ty drzouní taky dělají? Na to je holt dobrý MHD, kde se u řidiče nenakupuje :)

Ale jestli bude vozit školní výlety a podobně, tak ho i ty policajtí zastaví :) Jakožto harantí v buse jsme z toho měli celkem Vánoce :lol:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“