Neobvyklé příhody- různé

(Podělte se o pěkné i nepěkné příhody ze silnic!)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Freedom
Příspěvky: 287
Registrován: úte bře 21, 2006 23:24
Bydliště: Brno Kr.Pole
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Freedom »

Tak já taky jednu příhodu konečně přihodim :D
Koupil sem si takhle Ladu 2107 celkem pěkný vzhled tak mě napadlo že bych s ní mohl jet na dovolenou, nedalo mi to a před dovolenou sem dal Ladě zatěžkávací testovací výlety, za týden cca 1300km a vše v nejlepším pořádku, motor ok, brzdy ok, auto sedělo, žádný vybrace prostě žádná abnormalita, bylo rozhodnuto jedu na dovolenou s Ladou, nakoupil sem základní nové díly kotouče, destičky, odvzdušňováky klasická údržba, vyřezal sem prorezlé tlumiče výfuku a nastavil trubkou, seštěloval ruční brzdu, zbaleno jedu na dovolenou, po ujetí 35km prásk a smyk, díky bohu zrovna v místě kde byl sjezd ze silnice takže mě smyk hodil do toho sjezdu a ne do škarpy, auto v pořádku, ale zaseklé kolo, začal sem dost hlučně na sebe nadávat jakej sem ..... že sem zřejmě udělal někde chybu v montáži destiček a že se to šprajclo, zvedam na hever a brzda ok, pánové mě se v 70km/h stalo to že mi v ložisku náboje kola praskla obímka válečků a přetočil se váleček který zablokoval kolo silnějc než moje původní brzdy :D, no co nechal sem ložisko hodně povolené a coural se na výstražný domu, objednal díly a šel montovat, bohužel už sem se pak na dovolenou nedostal :( díky bohu se ale nikomu nic nestalo, kord když se mnou ve voze seděla má těhotná přítelkyně :!:
2107 modro - bílá barva + do budoucna buď combi 1.7i nebo Niva 5dv. dle finanční situace
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Freedom píše:pánové mě se v 70km/h stalo to že mi v ložisku náboje kola praskla obímka válečků a přetočil se váleček který zablokoval kolo silnějc než moje původní brzdy
Takže si asi to ložisko taky nakonec nechám vyměnit.Už to hrozně hučí a s výměnou jsem nikterak nespěchal.Ale tohle bych nechtěl zažít ani náhodou.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
vintera
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvek od vintera »

koupil jsem v osmnácti auto, mělo krásné gumy, jen se mi nějak zdála velká vůle v řízení, majitel na to odpověděl to nic, to je v pohodě. Naložil jsem kamarády a jelo se. Najednou na návsi při zatáčení nějak nechtělo auto normálně zatáčet a pak prudce klesla levá strana auta. Vylezli jsme ven a přední levé kolo bylo zakleslé v blatníku. Jednoduše jsem postrácel matky a bylo. Ani jedno kolo nebylo dotažené a takhle to v "pohodě" prodal majitel osmnáctilétému klukovi.
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

citát píše:koupil jsem v osmnácti auto, mělo krásné gumy, jen se mi nějak zdála velká vůle v řízení, majitel na to odpověděl to nic, to je v pohodě. Naložil jsem kamarády a jelo se. Najednou na návsi při zatáčení nějak nechtělo auto normálně zatáčet a pak prudce klesla levá strana auta. Vylezli jsme ven a přední levé kolo bylo zakleslé v blatníku. Jednoduše jsem postrácel matky a bylo. Ani jedno kolo nebylo dotažené a takhle to v "pohodě" prodal majitel osmnáctilétému klukovi.
Přesně stejný příběh jsem slyšel vyprávět s tím, že se to stalo v Havl.Bodě před Ústavem pro choromyslné. Řidič bezradně obcházel auto a z okna ústavu na něho volá chovanec : "pane, vezměte ze zbývajících tří kol po jedené matici a v pohodě dojedete domů". Řidič nato: "vidíte a já myslel, že jste blázen". Chovanec : "to tedy jsem, ale nejsem blbej".
P.S. bez záruky, že jde o skutečnost nebo výmysl.
vintera
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvek od vintera »

přesně stejný postup, dvě matky jsme nenašli, tak se jedna ubrala vzadu.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Petr HC píše:
citát píše:koupil jsem v osmnácti auto, mělo krásné gumy, jen se mi nějak zdála velká vůle v řízení, majitel na to odpověděl to nic, to je v pohodě. Naložil jsem kamarády a jelo se. Najednou na návsi při zatáčení nějak nechtělo auto normálně zatáčet a pak prudce klesla levá strana auta. Vylezli jsme ven a přední levé kolo bylo zakleslé v blatníku. Jednoduše jsem postrácel matky a bylo. Ani jedno kolo nebylo dotažené a takhle to v "pohodě" prodal majitel osmnáctilétému klukovi.
Přesně stejný příběh jsem slyšel vyprávět s tím, že se to stalo v Havl.Bodě před Ústavem pro choromyslné. Řidič bezradně obcházel auto a z okna ústavu na něho volá chovanec : "pane, vezměte ze zbývajících tří kol po jedené matici a v pohodě dojedete domů". Řidič nato: "vidíte a já myslel, že jste blázen". Chovanec : "to tedy jsem, ale nejsem blbej".
P.S. bez záruky, že jde o skutečnost nebo výmysl.
Toto byl asi před mnoha lety folklor, můj táta mi toto vykládal taky. :wink:

Jinak - stalo se vám, že byste dojeli nádrž do sucha tím stylem, že byste skončili cca 3 - 5m od stojanu na pumpě? V týdnu jsem měl zajížďku do města, předtím jsme měl trasu do Znojma a zpět, navyklý na příznivou spotřebu a dojezd... No a jak jsem vyjel kopec do Vinohrad tak si říkám, to je dobrý, ručička je 1mm před nulou, to je tak 10km, prázdno je 1mm za nulou 8) .
NO tak jsme projel ty tři semafory co tam jsou, během čeho mi na ekonoměru vylezla okamžitá spotřeba na maximum, což značí absenci benzínu v tom metru hadice před karbem... No tak už jen dojet frontu na semaforu, levý blinkr, UNICORN to jistí... Je tam mírný Zkopec :wink: a stejně to chtělo těch pár metrů ke stojanu podpořit manuálně :roll: .
Tak jsme si aspoň zkalibroval jeden bod na charakteristice palivoměru, a sice napětí snímače pro 9,95l před zdechnutím 8)
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

MartasBrno píše:stalo se vám, že byste dojeli nádrž do sucha tím stylem, že byste skončili cca 3 - 5m od stojanu na pumpě?
no tak natesno asi ne, spis tak tesne pred sjezdem z dalnice :-) nastesti setrvacnost fungovala (pak nastesti byli spolujezdci, timto dekuji Itymu s Alexejem)
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Již dvakrát, jednou se žlutou pětkou když mi nenechavci vysáli rezervu a já si toho hned nevšiml, 200 metrů jsem plachtil k pumpě. Podruhé s kombajnem, tam mi nečekaně zdechl motor přímo u stojanu. Díky tomu vím, kdy mi dojde benzín ... v okamžiku kdy se natrvalo rozsvítí kontrolka, kombajnová nádrž je zrádná.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Kdy poznáš, že se rozsvítila natrvalo? :)

Mě kdysi došel benzín na dálnici, po průjezdu kolem benzínky. Telecí léta řidičova. Ten kousíček byl 20 minut ostré chůze :twisted:
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

dmatej píše:Kdy poznáš, že se rozsvítila natrvalo?
Že trvale svítí? :mrgreen:
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Davide, netvrď mi, že to z Laďky neznáš :P Tu kontrolku myslim :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

No já to teda testoval, kolik to dá a několikrát jsme ověřil, že na rezervu dám cca 70km. Jenže jednou to bylo 100, což poněkud mate. Prostě tankuju 10l (líp se mi pak počítá spotřeba - je víc hodnot, spotřebu počítám od rozblikání do rozblikání rezervy) a jezdím se zhaslou kontrolkou a pak jezdím se svítící dokud nerupnou nervy a nenatankuju znova :x . On je totiž k tomu tankování cítit takový odpor. Přitom by mne to docela bavilo, jen u kasy je ten kritický okamžik :cry: .
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4298
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Kdysi jsem tlačil motorku, asi 50metrů ke stojanu.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Místní (tedy okolo LTM) ví že se s "kruhovými" objezdy doslova na okrese roztrhl pytel . Skoro si myslím že chtějí docílit stavu 1 křižovatka = 1 kruháč . Staví se i tam kde jsou zbytečné a v ninimálně jednom případě život ohrožující (pidi mimostředný kruhák pod nemocnicí) přes který jezdí sanitky do nemocnice buď protisměrem nebo přes něj středem neb na zběsilé točení volantem šnečí rychlostí není čas . Naštěstí je tvořen jen ze spomalovacích prahů známých ze sídlišť , ale i tak musí sanita výrazně přibrzdit .
Co mne ale zaujalo je "nový" nevím jak to nazvat šišoid v Lovosicích na výjezdu směr Most . Na délku má tak 10m ale zato na šíř cca 2m a to ještě šikmo přes křižovatku . Je docela zajímavé pozorovat bloudící kamiony Lovosicemi a okolí díky chaosu ve značení objížděk (kvůli dostavbě D8) a spoléhání se na GPS . Docela by mne zajímalo co si asi myslí kamioňáci o projektantech , kteří si vyberou k otočení právě tenhle splácnutý vynález .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Atex
Příspěvky: 1826
Registrován: sob led 13, 2007 17:22
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atex »

My jsme s Ivem nekde v Bohumine (nebo jeho okoli) narazili dokonce na ctvercovy kruhovy objezd, no tak abych nekrivdil, mel zakulacene zatacky na vsech rozich (ani tak mi nepripadal moc kruhove). Potkal jsem znacku "Kruhovy objezd" ale nikde jsem ho nenasel, proste udelany obdelnik z mantinelu uprostred jakehosi parkoviste, radeji jsem daval bacha z obou stran pri vjezdu i vyjezdu :-D
Fiat Coupe 16VT+ - T3/4 powered - Simota intake, Big intercooler - Prosport EBC + Defi Boost Gauge - Free 2.5' exhaust - ext. Wastegate, Walbro 255 - Unit managed by lanciahf.eu

Lada 2106, 2006 - 2013 Konec

Bratrstvo Vana Tallinn
Odpovědět

Zpět na „Příhody ze silnic“