Stránka 4 z 4

Re: Geometrie vozu a řízení

Napsal: sob kvě 09, 2026 13:36
od Cory
Nebyva tam problem. Na rade 110 su este klasicke 6hrany na 17ku kluc. Na Priore som uz mal Torx a ten to nedával. A raz sa mi stalo, ze som musel nahrievat. Inak ziaden problem.

Re: Geometrie vozu a řízení

Napsal: sob kvě 09, 2026 13:55
od FOMA
O.K, tak objednám a pustím se do toho :)
Díky :thumbright:

Re: Geometrie vozu a řízení

Napsal: sob kvě 09, 2026 15:51
od Dusan
Co tak vrtnut dieru na maznicu a premaxat :D

Re: Geometrie vozu a řízení

Napsal: sob kvě 09, 2026 18:42
od Tommel
Já s výměnou nebo povolením problém nikdy neměl, ale tak stát se může všechno :lol:

Re: Geometrie vozu a řízení

Napsal: ned kvě 10, 2026 09:20
od FOMA
Dusan píše: sob kvě 09, 2026 15:51 Co tak vrtnut dieru na maznicu a premaxat :D
Skvělý nápad, ale vzhledem k časové náročnosti asi bude jednodušší rovnou vyměnit :roll:

Re: Geometrie vozu a řízení

Napsal: ned kvě 10, 2026 12:42
od Křečík Barbuška
To zvladnes, tu a tam neco vypodlozis, pomuzes si vahou auta, trubkou atd. . Dobre se to dela se stahovackem. Nejprotivnejsi je kdyz zalomis nektery z tech dvou sroubu co se sroubuje do tehlice ci jak se zove ta vec. Obecne mi to prislo trosku komplikovanejsi jak kulaky u klasiky.

Re: Geometrie vozu a řízení

Napsal: pon kvě 11, 2026 20:42
od zelvotron
Sem měl větší problém spíš se stáhnutím nebo vyražením kuželu z ramene než se šrouby do těhlice, ty mi šly dycky dobře.

Re: Geometrie vozu a řízení

Napsal: čtv kvě 14, 2026 18:51
od FOMA
Čepy mám koupené (na obě strany), tak jak si udělám čas, mentálně se připravím, tak se do toho pustím a samozdřejmě poreferuji 8)
A děkuji všem za reference :roll: :wink:

Re: Geometrie vozu a řízení

Napsal: sob čer 06, 2026 10:39
od FOMA
Tak jsem se chtěl pustit do výměny spodních čepů. měl jsem zakoupeny čepy značky FAG(německo). No při zdvednutí a vytočení kola jsem zjistil, že je rozervaná manžeta....tu jsem neměl a další čas na opravu už taky ne. Tak jsem dal auto do servisu. Použili moje čepy a manžetu vyměnili. Trochu jsem měl obavy, ale prý šlo všechno jako po másle a problém s ničím nebyl. Oba dva čepy byly přidřené - zřejmě to bylo způsobené tím jak auto 8-9 roků stálo a nejezdilo :roll: Na 2111 jsem čepy neměnil po celou dobu její životnosti. Nyní mám subjektivní pocit že volant jde o poznání lehčeji a to i přesto, že má auto posilovač řízení :wink:

Re: Geometrie vozu a řízení

Napsal: sob čer 06, 2026 16:39
od Křečík Barbuška
Takovy stastny konec jako z pohadky :weedman: .

Re: Geometrie vozu a řízení

Napsal: sob čer 06, 2026 18:08
od JmJ
Kteremu servisakovi ses pomstil? To by snad chtelo novou zkusebni jizdu ;-)

Re: Geometrie vozu a řízení

Napsal: ned čer 07, 2026 12:44
od FOMA
U Vlastika Valáška mě za ta léta neodmítnou 8) Navíc když máš zvedák, tak tohle je opravdu pohodová práce a zadarmo to taky nedělají :wink: