Ozvučení auta Vaz

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
BOPE
Příspěvky: 5
Registrován: úte črc 19, 2005 08:54
Bydliště: Bohdíkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Přichycení autorádia

Příspěvek od BOPE »

Pátrač píše:
BOPE píše:Ahoj, tak od minulého týdne mám 2104 a nemám s tímto autem žádné skušenosti. Chtěl jsem tam přidělat nový autorádio s CD přehrávačem. K mému překvapení to staré autorádio tam je jinak přichycený - za ladící knoflíky. :roll: Potřeboval by jsem poradit jak dostat nové místo toho starého. Ale rady dát ho vedle se mi nejeví jako vhodné. Díky.
Normálně to starý musíš vymontovat. Nevím jak neznám typ ale když ho vyděláš tak pak se vyřízne otvor ve středovém panelu podle rádia a do něj osadíš ty kovový sáňky do kterých se autorádio zasouvá. Jednoduchý.
JJ o tom jsem taky uvažoval, ale nevím jestli ty sáňky tam budou držet a nebo za co je mám přišroubovat.
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Budou mám takhle v autě osazený rádio ( a nejsem sám) a nět problema. :lol: akorát že při vyřezávání otvoru ti okolo rádia zůstane jen malý proužek plastu a rádo to praská. Já teda v 07 to prasklý mám.. :( a nejsem sám..
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
BOPE
Příspěvky: 5
Registrován: úte črc 19, 2005 08:54
Bydliště: Bohdíkov
Kontaktovat uživatele:

Autorádio - montáž nového autorádia

Příspěvek od BOPE »

Tak jsem se do toho pustil, a začal jsem vyřezávat, po radě že to může praskat jsem si dal pozor a ono to neprasklo. :wink: Udělal jsem si na to držák přídavný ale ani jsem ho nepoužil, drží to tam jako přibitý. A Autorádio s CD přehrávačem uř běží, budu muset ale vyřešit něco s repráky ale šlapou zatím všechny 4. a přiměřeně dobře
capodrak
Příspěvky: 224
Registrován: pon pro 20, 2004 23:14
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od capodrak »

Pátrač píše:Budou mám takhle v autě osazený rádio ( a nejsem sám) a nět problema. :lol: akorát že při vyřezávání otvoru ti okolo rádia zůstane jen malý proužek plastu a rádo to praská. Já teda v 07 to prasklý mám.. :( a nejsem sám..
Mě to zatím neprasklo prože tam máme (myslím) ten pladtovej "rámekček" co je na autorádia :wink: a autzo radio je tam už par let a furd OK 8) ...a doufam že to nepraskne!
BOPE
Příspěvky: 5
Registrován: úte črc 19, 2005 08:54
Bydliště: Bohdíkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BOPE »

Tak jsem to ještě vyfotil jak to už mám zabudovaný.
capodrak
Příspěvky: 224
Registrován: pon pro 20, 2004 23:14
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od capodrak »

BOPE píše:Tak jsem to ještě vyfotil jak to už mám zabudovaný.
Pan je gurmán ...co to stálo umí to MP3 a WMA ? co máš ktomu za repro ?
BOPE
Příspěvky: 5
Registrován: úte črc 19, 2005 08:54
Bydliště: Bohdíkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BOPE »

capodrak píše: Pan je gurmán ...co to stálo umí to MP3 a WMA ? co máš ktomu za repro ?
Boužel ne zase tak velký jak si myslíš, stálo to něco přeš dvojku, ale už rok to leželo zabalený ve skříni na zamontování. Takže i ktomu odpovídá že to přehrává jen klasický CD.
S tím repro to zatím jsou tam jakýsi repráky - pochybné značky, ale chystám se sehnat k tomu vhodnější, boužel ale nemám s tím skušenosti o vhodnosti repráků.
capodrak
Příspěvky: 224
Registrován: pon pro 20, 2004 23:14
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od capodrak »

BOPE píše:
capodrak píše: Pan je gurmán ...co to stálo umí to MP3 a WMA ? co máš ktomu za repro ?
Boužel ne zase tak velký jak si myslíš, stálo to něco přeš dvojku, ale už rok to leželo zabalený ve skříni na zamontování. Takže i ktomu odpovídá že to přehrává jen klasický CD.
S tím repro to zatím jsou tam jakýsi repráky - pochybné značky, ale chystám se sehnat k tomu vhodnější, boužel ale nemám s tím skušenosti o vhodnosti repráků.
TO je škoda to radio vypadá moc fajnově známej mi nabizel na CD noví nejety za 1000kč a další človíček sehnal Panaosinika za 2,5 na MP3 nekradenyho taky dost dobrá cena :wink: ale přeju hodně muziky a spokojenosti při cestování
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

tak jsem teď trochu přemýšlel nad vhodnýma reprama do vozu Lada..jak jistě víte patřím mezi odpůzce dávání repra do dveří..hlavní tak dávám zásadně na plato...jenže kufr lady je příliž velkej...takže jsem přemýšlel jak tuto věc jaksi napravit...nejlepší jak jistě víme je udělat přepážku na cca 20cm průměr repra kterej se pohodleně vejde na plato..dá se montovat i vetší repro cca 30cm průměr,ale to jen jako subbass..buď do speciální ozvučnice v kufru,nebo vyřezat kolo do plechu kterej je za sedadlem a reproduktor nechat hrát do zadku sedadla..dojde sice k danému útlumu,ale to pro složky basu nevadí..chceto samo sebou zesilovač..a reproduktor vyhnout...na plato pak dát 10cm basreflex v délce 4cm na posílení basových složek...další řešení je dát na plato více reproduktorů menších průměrů...nejvhodnější budou basové reprodutory 18cm průměru dal bych na plato 4 kusy pokud používám 4kanálové rádio..tzn.na každej kanál jedno repro...k nim přidat výškový reproduktor...2x plato a 2x předek(palubovka,dveře je to jedno výškáč nepotřebuje objem)...pokud použijeme repro,který je vhodný do větších objemů..(většina autorepro)..je to prakticky vyřešeno i bez přepážek...dají se ale použít i jiná repra...vzhledem k tomu že mi doma leží 4 kousky repro TVM ARN 188-4 v 4omech..přemýšlel jsem jestli je možno použít...je sice pravda že TVM není nejvhodnější autoreproduktor,a to kvůli nízkí citlivosti CCA 88dB...pokud jsem si to ovšem hodil do grafu.tak to není zas až tak zlý...jeden tento reproduktor má navrženou ozvučnici cca 25l/kus pokud dáme 4 objemm s sčítá tj 100l objemu ...Qts reproduktorunám dává celkem vysoké číslo,takže ten objem nebude zas až tak zlej...samozřejmě bes basreflexu do plné ozvučnice...naproti tomu graf jasně dokazuje,že když zapojím na každej kanál jedno repro tak citlivost decentně vzroste..při 3000Hz..dosahuje už 91dB což se dá považovat za průměr...částečně se to dá vykompenzovat zesílením knoflíku volume UP ...pakliže zapojím 4 repra naladím dvě na cca 3500Hz s vyhybkou 12dB /oct....+ výškáče na palato...který mírne utlumím odporem aby se vykompenzovala citlivost..druhá dva repro naladím cca.na 800Hz....na na palubku dám repro naladěný na cca 3800Hz...myslím že takhle to bude dost dobrý v poměru cena poměr výkon...potřebné součástky zveřejním po konečném propočtu...jako výškový repro bych navrhoval opět TVM ARV104-60/4....vynikájící výškáč..krásný přednes výborné výšky hraje do 20KHz.....takže pokud bude zájem rád to zpojím...zátím teorije možná převedu do praxe :lol:
Pšenda
Příspěvky: 313
Registrován: úte čer 01, 2004 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pšenda »

No tak to je šílený.
Ford Sierra 2.9i V6 Manuál Ghia - 150 koní a jede to šíleně, jak jinak než na LPG
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

Pšenda píše:No tak to je šílený.
proč myslíš rád podebatuju,...možná se poučím 8)
Pšenda
Příspěvky: 313
Registrován: úte čer 01, 2004 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pšenda »

Tomáš píše:
Pšenda píše:No tak to je šílený.
proč myslíš rád podebatuju,...možná se poučím 8)
No já nejsem v tomto oboru moc znalý. Ale myslím si že reproduktory by v předních dveřích být měly. Já je tam dříve neměl a když jsem třeba za jízdy poslouchal mluvené slovo, tak tomu nebylo moc rozumět. Po osazení repro do dveří se to celkem zlepšilo. Není od věci zatlumit zevnitř venkovní plech dveří. Já to kdysi udělal ve škodovce výsledek byl velmi překvapující. Na Vladimíra se teprve chystám, ale seznam věcí co mám na něm udělat je tak dlouhý že to asi hned nebude.
Ford Sierra 2.9i V6 Manuál Ghia - 150 koní a jede to šíleně, jak jinak než na LPG
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

Pšenda píše:
Tomáš píše:
Pšenda píše:No tak to je šílený.
proč myslíš rád podebatuju,...možná se poučím 8)
No já nejsem v tomto oboru moc znalý. Ale myslím si že reproduktory by v předních dveřích být měly. Já je tam dříve neměl a když jsem třeba za jízdy poslouchal mluvené slovo, tak tomu nebylo moc rozumět. Po osazení repro do dveří se to celkem zlepšilo. Není od věci zatlumit zevnitř venkovní plech dveří. Já to kdysi udělal ve škodovce výsledek byl velmi překvapující. Na Vladimíra se teprve chystám, ale seznam věcí co mám na něm udělat je tak dlouhý že to asi hned nebude.
velmi správně ano opravdu pokud to má sloužit pro mluvená slovo je velmi nežádoucí aby repro nebylo jen zadu...jenže pro mluvení slovo nám slouží především složky 2000-3500Hz..pro leze použít repro do dveří ale vyhlý tak aby nehrálo pod 2000Hz..bacha na to hlaně u 2103 ...pokud to do dveří basuje všechy lišty na autě se stávají nežádoucím rezonátorem a pak se misto zvuku linou paskvily...proto se spíše přikláním k názoru použít kvalitní výšky,který mohou zahrát větší část slova tj.3000-3500Hz..zbytek pak spolehlivě dodá repro ze zadu..obohacené o basy...celkový pocit pak působí i částečně prostorově....pokud mermomocí použít repro do dvěří pak buď dveře upavit,nebo opravdu nenechat hrád basy....vlastní skušenost u VAZ 2103..při vyších hlasitostech se plech rozeznívá do paaskvilních tónů....prodávají se repra který se dají nalepit na palubku a mají dostatečný rozsah i pro mluvené slovo
Pšenda
Příspěvky: 313
Registrován: úte čer 01, 2004 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pšenda »

Půjdu cestou úpravy dveří :chain:
Ford Sierra 2.9i V6 Manuál Ghia - 150 koní a jede to šíleně, jak jinak než na LPG
Uživatelský avatar
tonmi
Příspěvky: 43
Registrován: pát srp 05, 2005 10:24
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvek od tonmi »

Tomáš píše:mám to pod přihrádkou u spolujezdce nad poličkou
Tome nemáš náhodou schéma zapojení?
Odpovědět

Zpět na „Zajímavé úpravy a vylepšení“