Oslavy 50 let výroby v Togliati

(Každoroční srazy)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Oslavy 50 let výroby v Togliati

Příspěvek od Hurikán »

Vize návštěvy Moskvy po cestě je hezká. Jenže na prohlídku Moskvy je zapotřebí v absolutním minimu 3, spíš 5 dní. Což je s předchozími 16 dny už 21, tedy 3 týdny nutného času. + další ubytko, ...

To už je lepší, zažádat si rovnou o dvouvstupové vízum a do Moskvy si následně cíleně zaletět. Ideálně třeba na konci roku, kdy je v Moskvě bezprecedentní novoroční výzdoba.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Oslavy 50 let výroby v Togliati

Příspěvek od mceza »

Moskvu zasadne na zacatku kvetna. Vyzdoba tam nema chybu
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Oslavy 50 let výroby v Togliati

Příspěvek od Hurikán »

No vidis! To je taky moznost. Navic je i tepleji. :)

Hele, to neni vubec spatny napad. Letos bude i velka oslava a prehlidka k 75 letum konce VVV. Co takhle si tam zaletet na Майские праздники a tim potom usetrit cas pri ceste do Toljati???

Jenze, jenze. Je to tyden pred jarnakem, kdy vrcholi pripravy a ja coby hlavni organizator to budu mit casove uz tak nasponovany. Tyden po jarnaku by byla cesta do Toljati. Tzn. skoro mesic v kuse na cestach. To je asi nepruchodne... :|
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
uha2324
Příspěvky: 1081
Registrován: čtv led 05, 2012 12:41
Bydliště: Uherske Hradiste

Re: Oslavy 50 let výroby v Togliati

Příspěvek od uha2324 »

LPG je asi zbytecne, jelikoz v Rusku je levny i benzin (u nas je LPG levnejsi nez benzin jen diky velkym danim na benzin – stat manipuluje s cenama)
Moskva – tak jiste se da blitzkriegem zvladnout i za dva dny, ale opravdu je to na dyl, pokud tedy clovek chce videt Moskvu a ne jenom Rude namesti a par sorela mrakodrapu.
Jen zavidim, mit cas, hned bych jel! A cim vice casu na cestu, tim lepe!
V Togliatti jsem nikdy nebyl, lital tam muj kamarad a rikal ze Togliatti je jen samy panelak a tovarna, kousek od Togliatti je ale historicke mesto Samara. No a priroda je tam krasna, vylet na Ural, popripade nekolikadeni plavba po Volze by jiste byl velky a poucny zazitek. Snad se nekdy doziju toho ze budu mit cas…. Ted se alespon tesim ze se nekdo pochlubi fotkama z cesty!
3xVAZ 2103
s Ladou na vecne casy!
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3466
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Re: Oslavy 50 let výroby v Togliati

Příspěvek od Marťas »

uha2324 píše:LPG je asi zbytecne, jelikoz v Rusku je levny i benzin
To je fakt, tak já ho před cestou vymontuju :mrgreen:
S tím, že je na důkladnou prohlídku všeho, co je po cestě málo času samozřejmě souhlasím, ale osobně si víc, jak 14 dní nemohu dovolit.
Ale pořád mi přijde lepší něco, než nic. A jak už se tu psalo, Moskvu je možno navštívit letecky a courat tam třeba týden.
Takhle bych si s jedním / dvěma dny vystačil.
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9327
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Oslavy 50 let výroby v Togliati

Příspěvek od Vašátor »

Jak to tady čtu a přemýšlím nad tím, vzhledem k rodině a časovým možnostem, byď bych šíleně rád jel vlastním autem, jiná varianta než letecká do Samary pro mne není možná. Následně se biji s pocitem, zda-li chci jet do Togliatti a nemít tam vlastní vůz. Jenže kdy jindy se tam podívám? Na 100té výročí už to asi nedám. Leda vzít Vestu, ve třech to za dva dny dohnat někam k Togliatti, otřít pot, tři dny tam někde pocourat a dva dny to hnát zpátky. Nesmysl. Těch sedm dní letecky je mnohem schůdnějších. Uvidíme jak to dopadne. Každopádně tímto neříkám, že jedu/letím. Jen že o tom uvažuju.

Alberte, soused lítal do Samary tím levným přímým spojem a přežil. Několikrát. Ono to tak hrozné nebude :) Pak si vzal taxík a nechal se do/z Togliatti dovézt. Tam měl namále vícekrát, neb mu několikrát taxikář za volantem usnul.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7214
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Oslavy 50 let výroby v Togliati

Příspěvek od valda1971 »

Také to tady (trochu se závistí k těm, co tam opravdu budou), ale jak píše Vašek - bez vlastního vozu je to takové "polovičaté". Mně by ani nešlo o čas (to vůbec), ale jsou to na mne vysoké náklady a jsem i "baba" se vydat přes včechny ty "potíže" do pro nás exotické země.
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
dandy
Příspěvky: 874
Registrován: pon pro 25, 2006 16:45
Bydliště: Bratislava

Re: Oslavy 50 let výroby v Togliati

Příspěvek od dandy »

Vašátor píše:Vyjádření Českých drah:

Automobil do Ruska vlakem přepravit nelze.

Vzhledem k nemožnosti přepravit vůz, bych tuto variantu vyloučil.
Tým autovlakom by to bol z môjho pohľadu ideál. V Moskve všetci odpočinutí a tisíc km k fabrike dáme za dva dni aj s prstom kdesi v dovolenkovom režime.
Ísť tam eroplánom pre mňa nie je alternatíva s ohľadom na to, že nie som práve najfandom naháňania sa po muzeálnej všehochuti. Iste, niečo by som aj ja rád videl, ale hlavným cieľom "zájazdu" je niečo iné. A ako tu už je napísané: byť tam bez vlastného autíčka by bolo také polovičaté, resp. aj cesta je cieľ...
Aktuálne by bolo náročné vybaviť dostatok dovolenky (min. 18-20 dní v kuse) u dvoch zamestnávateľov, Nikita a ani ja nie sme práve v najlepšej kondícii (keby som tak mal iba 40 rokov :D ) a musel som si určiť aj iné priority na najbližší rok.
S poľutovaním sa tohto výletu musím po zrelej úvahe a vnútornom boji samého so sebou vzdať. (a to ma manželka nikam nechcela zatvárať :D )

P.S.:Už dlho ma to láka ísť sa pozrieť do Tolliati (ale aj Stuttgart, Mnichov, Modena ...) a možno si dám takýto výlet k mojej 60-tke alebo Nikitovej 50-tke :mrgreen: . A dúfam, že niekoho z vás ukecám na spoluúčasť.

Každému kto pôjde trochu a tíško závidím, veľa a nahlas prajem krásny výlet, dobré počasie a kopu zážitkov. Šťastnú cestu :!:
Nikita II, 1974
Nasťa 2016

chatka 12 forever
člen LKCS
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9327
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Oslavy 50 let výroby v Togliati

Příspěvek od Vašátor »

Vzhledem k nemožnosti autovlaku a časové náročnosti jízdy po vlastní ose (hnát to autem tam a zase zpět mi přijde oničem, na takovou cestu je potřeba čas, který bohužel nemám), jsem se rozhodl, že udělám vše pro to, abych byl na místě a nebyl unavený, i za cenu toho, že tam nebudu mít svůj vůz. Stručně řečeno .... letím :-)

S Martinem jsme to probrali, letíme na cca 9 dní, přímým letem do Samary. Sice přiletíme ve 3:40h ráno a bez občerstvení, ale není třeba řešit přestupy. Navíc doba letu 3h 45min. je úplně v klidu. Cena s odbaveným zavazadlem, zpáteční letenka, přes letuska.cz, je nyní 6.900kč. Na místě máme v plánu projít si město Samara a vzhledem k tomu, že nejsme muzejní typy, plánujeme návštěvu národního parku, Volhu, apod. Na místě půjčíme auto :).

Zatím je to plánování v plenkách, doufám že to klapne. A zároveň budeme rádi, když se k nám někdo přidá, co Jardo? :)

Dušíne, psal jsi o zvacím dopise, vypíše ho místní Ladaklub? Komunikuješ s nimi?
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
dusin
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv srp 26, 2004 17:42
Bydliště: Libomyšl
Kontaktovat uživatele:

Re: Oslavy 50 let výroby v Togliati

Příspěvek od dusin »

Ahoj,
Zvaci dopis vypise mistni ladaklub.Je k tomu treba poslat mi jmeno,adresu trvaleho bydliste a cislo pasu.Eto vsjo
2103 - красное октябрь
21061 - экспедиционной машине/էքսպեդիցիոն մեքենա/საექსპედიციო მანქანა
2101 - Lahváček (Echt veterán 1975)
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Oslavy 50 let výroby v Togliati

Příspěvek od mceza »

Vyborne, to rad slysim. Jak Vasek napsal, tohle bych si asi nemel nechat ujit. Jet autem tam z casovych a financnich duvodu bohuzel nemohu. Treba se tam s 01 dostanu na 75 let (100 uz fakt nedam ani ja ani automobilismus jako takovy :D )

Letecka doprava je tak jasnou volbou. Za me rozhodne Smartwings, stari letadla pro mne neni zas tak dulezite. Resit sance zda tam moderni Airbus pripadne Boening (Smartwings ma i fungl nove Boeningy 737 MAX 8, ktere jsou le dikybohu uzemneny v Praze :D ) doleti mi prijde ponekud usmevne, vzhledem k tomu, ze pravidelne usedam za volant ziguliku a vydavam se na ceske silnice. Uz jsem s Aeroflotem do Moskvy letel a i kdyz je sance na lepsi letadlo a obcerstveni (kdo lita pravidelne, tak dobre vi, ze na takto kratke lince to bude max. malicka bageta), zejmena z casovych duvodu volim jednoznacne prime spojeni do Samary.

Vasek rekl, ze nejsem muzejni typ - to bych poupravil - pokud budou v okoli zajimava muzea, chci tam taky. Ale Samara a zejmena okolni priroda urcite na tyden vystaci bohate.

Navic narozdil od Moskvy, tady bude i levny alkohol :D

Edit: Promin Vasku, jsou muzea, kam budeme muset :D https://www.bunkerstalina.com/
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9327
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Oslavy 50 let výroby v Togliati

Příspěvek od Vašátor »

Martine, muzea jasně, ale ne celý týden :). Já mám muzea také rád, ale není to pro mě stěžejní. Určitě musíme do muzea Avtovazu!

Dušíne, ad zvací dopis, máme to vyřízení tedy nechat na Tobě? Do kdy je potřeba to dát dohromady? Pas mám platný, uf :)
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
dusin
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv srp 26, 2004 17:42
Bydliště: Libomyšl
Kontaktovat uživatele:

Re: Oslavy 50 let výroby v Togliati

Příspěvek od dusin »

Data prosim co nejdrive,ono vizum taky neni ze dne na den...
2103 - красное октябрь
21061 - экспедиционной машине/էքսպեդիցիոն մեքենա/საექსპედიციო მანქანა
2101 - Lahváček (Echt veterán 1975)
Uživatelský avatar
uha2324
Příspěvky: 1081
Registrován: čtv led 05, 2012 12:41
Bydliště: Uherske Hradiste

Re: Oslavy 50 let výroby v Togliati

Příspěvek od uha2324 »

Porad zavistive koukam aspon na mapu kdyz uz nemam cas jet a ted jsem nasel ze kousek od Togliatti je Buzuluk. Nevim zda to mesto stoji za navstevu, ale vznikl tam Prvni samostatny Ceskoslovensky prapor, takze pro CSSR vyznamne misto :-)
3xVAZ 2103
s Ladou na vecne casy!
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Oslavy 50 let výroby v Togliati

Příspěvek od mceza »

Pro nas je to sice vyznamne misto, ale podle map a turistickych pruvodcu pekna dira :D

Bohuzel cs. legionari nebyli za sovetskeho svazu uplne popularni, protoze se s bolseviky moc neparali, takze ani zadna velka muzea nebo pomniky nenajdes moc casto.
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Odpovědět

Zpět na „Velké srazy“