Teepeeho Peugeot 406

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Teepee píše:...Jinak u nás je na Karlštejnsku :!: ...

... promiň, chybička se vlodila ... :oops:
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4262
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Wolf píše:... promiň, chybička se vlodila ... :oops:
Buď v klidu, pro mně Louny, Most, Teplice, Litvínov je prostě někde tam daleko na severu a až při pohledu do mapy bych seznal, že jsem strčil do jednoho pytle možná 100km okruh. To spíš, kdybys měl cestu na Křivoklát, abys na nemyslel, že přepadovka je dílem okamžiku :wink: :lol:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman »

Uz aj v Nemecku vedia, ze Teepee kupil Peugeota http://www.auto.de/magazin/showArticle/ ... ossfamilie len mu zabudli jedno "e" :D :D :D
Roman
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4262
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Roman píše:Uz aj v Nemecku vedia, ze Teepee kupil Peugeota http://www.auto.de/magazin/showArticle/ ... ossfamilie len mu zabudli jedno "e" :D :D :D

No však jsem se docela divil, že v Peugeot Clubu je moje přezdívka ještě volná :shock: A čekám že si tam kvůli tomu něco vyslechnu. Nicméně svojí přezdívku používanou od roku 1997 měnit prostě nehodlám, a nějaké pochyby o tom kdo jí začal používat dřív neřeším, v roce 1997 byl internet hlavně na školách a občas v nějakých firmách...
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Teepee píše:v roce 1997 byl internet hlavně na školách a občas v nějakých firmách

ano, v České Republice, ale kde byl v Německu?
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4262
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Tak jsem byl ve čtvrtek znovu v autobazaru, kamarád si u nich kupoval auto, konstatoval, že ze všech bazarů co objel a co za auta a přístup personálu viděl, tak tady je to prostě nejlepší. A protože jsem se nákupem auta stal automaticky členem: http://www.stepanekauto.cz/cz/klub-stepanek-auto , tak dostal 5 000Kč slevu a já jsem dostal 2 000Kč na ruku. Takže jsem s autem na 78 000Kč.
Zvýhodnění není jednorázové, můžu i nadále přivést dalšího zákazníka.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4262
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Takže 30. dubna 2010 končí STK Sierry. Její čas se naplnil a půjde do šrotu. Je to těžké, ale teď už opravdu jiný způsob jak se jí "zbavit" není.
Poslední dobou asi třikrát zazlobila tím, že nenaskočila při prvním startu palivová pumpa, po chvilce zapínání a vypínání klíčku se pak vždycky umoudřila. Takže malý vroubek na jinak 100% spolehlivosti.
Kdyby se někomu hodilo něco, třeba slušný gumy 185/70R13 zimní (ale z roku 2003) Kormoran Snowpro, tak dejte bezodkladně vědět, ať to z auta sundám.

http://lada1600.rajce.idnes.cz/ford_sierra
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Poslal jsem SZ. 8)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4262
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Táákže, včera za mnou přišel jeden místní typ (tam co bydlím, nemyslím Hurikána) a že:
chce hlavně papíry, pár drobností jako nárazníky, světla, zámky. Papíry by navlíkl na jinou Sierru a jezdil by v polopřevodu. Torzo auta by buď zlikvidoval sám a nebo si ho mám nechat (s vyřízlým VINem).
Prosím o výčet rizik, které z toho pro mě vyplývají.

Sice vím, že budu mít v ruce kupní smlouvu, a TP bude v odhlášce, takže rizika neponesu já, ale je to prostě bordel, aby moje auto jezdilo dál v jiné Sieřře (s papírově obnovenou Technickou).
Asi bych měl jednodušší a čistší vyndat drobné díly o které je ještě zájem (zatím ten místní typ a Hurikán) a odvézt to s klidem do šrotu, kde zkusím uhádat že i bez drobností jde o úplný autovrak a platit nebudu, následně odhlásit papíry a je 100% jistota, že věc je 100% vyřízená.
Prosím o názory.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Teepee asi to nic zrovna košer a sám nevím, zda bych do něčeho takového šel, asi ne, nicméně to určitě není nemožné, i když to mohu posoudit jenom teoreticky. Ale lepší by asi byla varianta, pokud by si nový majitel zajistil invalidu ... Vozidlo však přechází na nového majitele v okamžiku, kdy je sjednána kupní smlouva a vozidlo je předáno. Z hlediska právní odpovědnosti za případné škody způsobené vozidlem, přestupky ap. není rozhodující stav v zápisu na registru vozidel, ani cokoli jiného. Z tohoto hlediska je asi, co se týče tvé odpovědnosti, vše v pořádku. Nevím ale, jak proběhne převod vozidla, když je to v jednom městě, myslím, že v tom případě se na evidenci vozidel dostaví obvykle oba účastníci - prodávající a kupující - a provedou převod celý, varianta polopřevodu a dokončení převodu je asi obvyklá spíše při převodu ve dvou městech. Nicméně nemám s tím mnoho zkušeností a i tato varianta je jistě nějakým způsobem schůdná. Hlavně bych ti doporučil zajistit, aby případný kupec neměl svědky na to, že jsi mu vozidlo vlastně fakticky nepředal, protože pak by skutečně nebyla naplněna jedna ze základních podmínek přechodu vlastnických práv a při případném sporu by jsi s největší pravděpodobností se svou verzí výkladu neuspěl.
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4262
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Díky za další úhel pohledu, a hlavně připomínku s předáním vozidla. Přemýšlím, že mi taky týpek nemusel vůbec říct, že to nepřevede na sebe ale mohl tvrdit, že má připravených 10 000Kč na poplatek a já bych nad ničím nepřemýšlel.

Když to vezmu z pohledu zisků a rizik.
Likvidace = možná zaplatím cca 1000-1500Kč ze nekompletnost a musím to dotáhnout do sběrny. (v místě bydliště si automaticky berou 1000Kč bez DPH jako manipulační za přesun do místa kde to rozebírají, možná by ale u nás neřešili kompletnost, jinak 20km na laně, zítra projde STK, takže to bude trochu riskantní, známka je do 04/2010)
Prodej = riziko nepříjemností kvůli nedokončenému převodu, 1000Kč zisk.

Peníze neřeším, chci hlavně klidně spát.
Bílý LADA a okřídlená spol.
vintera
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvek od vintera »

jestli mohu radit, je to tak jak říká Wolf, auto na něj normálně odhlaš na základě kupní smlouvy, do ujednání napiš, prodávající předá vozidlo kupujícímu bezprostředně po podpisu KS a úhradě ceny k rukám prodávajícího a kupující se zavazuje vozidlo ihned převzít. Dnem podpisu této KS se kupující zavazuje uzavřít smlouvu o povinném ručení. Vozidlo mu fyzicky před svědky předej a je po starosti. odhlaš pojistku.

Druhá varianta je vozidlo dočasně odhlásit depozitem a v depozitu jej stejně legálně prodat. Kupující potom musí nejprve auto pojistit a projít STK, jinak mu značky nevydají. To, jak to udělá je na něm, Toto je nejlepší varianta a pojistka proti všem problémům, protože odpovědnost již bude pouze na novém majiteli, STK a magistrátu. Doporučuji - zkušenost!!!
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4262
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Dle dohody jsem mu na Majálesu řekl definitivní stanovisko. Auto ekologicky zlikviduji a trvale vyřadím z evidence.
Děkuji všem za cenné poznatky a připomínky. Došel jsem došel k závěru, že auto (a to co jsem do něj dal) přijde vniveč tak jako tak a zachraňovat doklady tím, že budou jezdit v polopřevodu v jiném autě mě nijak neoslovuje, naopak, nehodlám takovejhle nepořádek podporovat.
Sice to teď budu muset dovézt do šrotu a pokud si z toho zájemci vezmou to, o co se hlásili, tak asi i zaplatit za nekompletnost, ale bude to definitivně vyřízené. Ve druhém případě, bych auto předal před barákem, pak by u něj hnilo na zahradě očesané, a až se přihlásí PČR tak budu lítat s kupní smlouvou a kopíí techničáku a vysvětlovat, že kdysi takhle a takhle, a na tohle čekat, o to nestojím.

Když pohřeb, tak s úmrtním listem. Sloužila na měsíc přesně 7 let.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6275
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

To si nevybereš, buď podporovat bordel v papírech a nebo vykuky na šroťáku... Každopádně tohle řešení je aspoň do budoucna bez zbytečných starostí.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Když prodám auto, odhlásím ho na nového majitele, mám kupní smlouvu, tak už mě víc nezajímá a majitel je povinen to převést, je to už jeho starost. Když to neudělá, jen on se vystavuje riziku.
Odpovědět

Zpět na „Volné klábosení - všechny ostatní značky“