Vlaky

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10559
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlaky

Příspěvek od Luděk Musil »

Takhle hrbatá trať ... není divu, že ty soupravy mají čtvercový kola :shock:
http://ekonomika.idnes.cz/foto.aspx?r=e ... b7b3_2.jpg
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Vlaky

Příspěvek od Raduz »

®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Re: Vlaky

Příspěvek od plavec »

No tak po tomhle se prohnat pendolino, to by skákalo jako koza na ledu, pokud by teda nevypadlo.

Laďušo, kdy jedeš do toho Tábora ? Možná bych se přidal. Ale můžu až někdy po obědě. Dalo by se kouknout na starý město a tak.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlaky

Příspěvek od Laďuša »

Luděk Musil píše:Takhle hrbatá trať ... není divu, že ty soupravy mají čtvercový kola :shock:
http://ekonomika.idnes.cz/foto.aspx?r=e ... b7b3_2.jpg
Jo dlouhý sklo :D Vsadim se, že pouhým okem to tak drsně nevypadá, i když je jasný, že údžbu by to chtělo. Holt to tehdy v tom roce 1978 nebo kolik že se tam píše odflákli :lol: Ovšem pokud se sype pružení, protože musí pružit, pak něco v nepořádku bude asi nejenom s tratí :mrgreen:


Plavče, teda, to je úpadek s těma nádražkama. Nu, nevim, na co bude nebo nebude čas, máme to takový napružený, rád bych se svez po Bechyňce, ale je něco v Bechyni? K vidění nebo nádražka? Páč buď to jede hned po 5 minutach zpátky do Tábora a nebo tam budeme 2 hodiny čučet. Asi to bude takovej operativní výlet.
Ha, zatimco píšu já, psal i Plavec. No do Tábora se dostanu dopoledne, páč v muzeu mají polední pauzu a jít do něj až po jednej by bylo časově nic moc. No a odpoledne jsem dumal nad tou Bechyňkou, ale kámoš s tim eště neni obeznámen, tak nevim, jak to přijme nebo ne :D A odpoledne pak jedu domů, aby se eště dostal rozumně.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Re: Vlaky

Příspěvek od plavec »

Pane Laďuša problém je spíš v tom, že zítra musím odvezt dědu do nemocnice a netuším kdy se vrátím, Dřív než ve 12 to ale nebude určitě.
V Bechyni se dá podívat na most Duha, je tam nový náměstí s rozhlednou. Na most duha je to nejblíž od nádraží podle kolejí proti směru ve kterým přijedeš od TA (dál to nevede) . Doporučuju přejít celej most (ale rychle, než ta regína pojede zpátky, abyste z toho taky něco měli) a pak se dát vpravo do lesíka, je tam věkná vyhlídka, jak na Duhu , tak na řeku Lužnici.
Na opačnou stranu od nádraží ČD je v kulturáku taková obyčejnější hospoda. Směrem k náměstí se dá i dobře najíst v nějakej reštauraci. (je tam po cestě k vidění i mlékomat, ale to vás asi nebude zajímat) .
Jinak Tábor- tam je taky rozhledna, nebo třeba na starým náměstí se daj projít katakomby.
Pokud bys potřeboval nějak operativně poradit, tak mi brnkni. Budu-li vědět, poradím. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlaky

Příspěvek od Laďuša »

No, ňák jsme to zvládli :)
Po příjezdu do Tábora jsme šli do tý galerie, mapu jsem měl jenom v vlavě, takže jsem se z náměstí netrefil do správný ulice a poněkud jsme to tam prolezli víc, než jsme měli v plánu :D Na konci našeho bloudění nás stavěl zoufalej motorista s ústeckou značkou, že prej už jezdí po centru hodinu a nemůže se vymotat :lol: Po galerii jsme to měli tak akorát na vlak do Bechyně (kámoš to zamejšlel stejně jako já, akorát jeden před druhým jsme to drželi v tajnosti, takže jsme se shodli :D ), v kulturáku bylo zavřeno, tak jsme se osvěžili v lázních, duhu jsme našli a vyhlídku taky, po návratu do Tábora jsme se eště potulovali po nádraží a okolí a tak akorát nam to vyšlo na vlak v 5 domů :) Příjemnej vejletík.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Re: Vlaky

Příspěvek od plavec »

No bezva. A fotodokumentace bude ? V tej Bechyni jste šli až na náměstí ?
S ústeckou značkou a nemůže se vymotat. :D Autem se tam taky moc nevyznám. Pěšky a trochu mhd se vyznám na ty významný místa. Ale kdyby mě někdo poslal do konkrétní ulice, asi bych radši rozbalil google mapu v mobilu.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlaky

Příspěvek od Laďuša »

Fotodokumentace bude, ale eště přesně nevim kdy, musim jí zpracovat. V Bechyni jsme vlastně ani nikam nešli, báli jsme se, že se tam budeme 2 hodiny nudit a nakonec to bylo akorát prolézt most, vyhlídku a ňákou vlečku, co vede z nádraží furt a furt obloukem, konce nevidno. Kampa to tam vedlo, copa to bylo za podnik?
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Vlaky

Příspěvek od Raduz »

®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlaky

Příspěvek od Laďuša »

Plavče, tak jsem spáchal obrázky: http://ladusa.rajce.idnes.cz/Tabor_a_Bechyne/
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlaky

Příspěvek od radek mb »

Hezký fotky, na Bechyni jsem rád zavzpomínal, můj první Ladasraz....

Mimochodem, tento měsíc se jako nestranný pozorovatel nechám povozit podnikem ČD a jsem zvědav na jeho služby. Vlakem pojedu po mnoha mnoha letech. Z obce Šumná v okrese Znojmo až k nám do Luštěnic, přes Okříšky, Jihlavu, Havlíčkův Brod, Kolín a Nymburk. Je tam asi pět přestupů, všude čas na přestup pět minut. Jsem velice zvědav, jak se ČD pochlapí. Foťák budu mít samosebou při sobě, tudíž i pro vás, železniční fanatiky něco odfotím.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2075
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlaky

Příspěvek od mceza »

5 přestupů po pěti minutách? Nerad to říkám, ale ujede ti už první přípoj... S ČD jezdím bohužel pravidelně... :(
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
Mičun
Příspěvky: 1297
Registrován: pát črc 15, 2011 11:03
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Vlaky

Příspěvek od Mičun »

Možná si budete myslet, že sem zaujatý, neb na dráze pracuju...

Ale štve mě, že všichni stále nadávají na ČD... Dřív sme jezdili včas, jenže lidi řvali, že se nečeká na přípoje... Teď se čeká a zase všem vadí, že se jezdí pozdě... Ono na našich rozmlácenejch tratích se s tím moc nenadělá... A eště si SŽDC vymyslý bláznivou výluku a je vymalováno... Za sebe můžu říct, že když mám sekeru, tak to rvu co to dá, abych jí trošku srovnal, ale někdy se nedá... Zrovna v pátek sem vezl z Budějc na Šumavu vlak... Už z Budějc zpoždění 29 min a na konci v Novém Údolí stále 29, ale všechny přípoje počkaly...
ex. Vaz 2108 Lada Samara r.v.92 dovoz SRN
ex. Vaz 2170 Lada Priora r.v.09
ex. Vaz 2107 Lada 1500 r.v. 92 семёрочка
Sehnat zachovalou slečnu je brnkačka, proti sehnání zachovalého Žigulíka... :-) :-) ;-)
Dějiny dělají lidové masy, avšak nedělají je takové, jaké by chtěly...
Uživatelský avatar
vodis
Příspěvky: 1666
Registrován: stř lis 25, 2009 21:18
Bydliště: Rakovník

Re: Vlaky

Příspěvek od vodis »

Hlavně nezapomínej zapomenout odevzdávat závadnej proužek!! :-D
Sněhobílá Samara 21083 r. 1994 - ŽIGADLO! koupeno 10/2009, 16400 - 36142 km, prodáno 26.5.2013
Stříbrná 21102 r. 2003 - Samara EVO! koupeno 5/2011, 15100 - 71109 km, prodáno 28.7.2014
Červená 2105 r. 1990 - Ruda koupeno 4/2013, 58329 - 95400 km, prodáno 7.12.2019
Sněhobílá 2101 r. 1973 - Jáchym koupeno 8/2013, 43740 - 50065 km
a ještě Volha 24
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2075
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlaky

Příspěvek od mceza »

Ljoňa píše:Zrovna v pátek sem vezl z Budějc na Šumavu vlak...
Už z Budějc zpoždění 29 min a na konci v Novém Údolí stále 29, ale všechny přípoje počkaly...
Tak to máš štěstí, že to bylo až v pátek. Protože já jsem tím vlakem jel ve čtvrtek a měl 20 min zpoždění! :D Pátrač potvrdí, potkali jsme se v něm :D
Ljoňa píše:Ale štve mě, že všichni stále nadávají na ČD... Dřív sme jezdili včas, jenže lidi řvali, že se nečeká na přípoje...
Teď si trochu protiřečíš. Buď jste jezdili včas a přípoje neujížděly nebo jste včas nejezdili a přípoje ujížděly...

Ale o to nejde, nebudu tu slovíčkařit. Musíš mě pochopit, jako pravidelného cestujícího, který je na ČD závislý. Já si platím za službu - tedy přepravu z místa A do místa B v nějakém čase. A je mi úplně jedno, kdo nakonec může za ty peripetie po cestě - jestli ČD, SŽDC nebo kdokoli jinej.
Je sice pěkné, že čekám v Brně na nádraží a vlak má zpoždění "z důvodu pozdního přijezdu ze sousedního státu", ale to je mi prd platný, když mi v Kolíně ujede přípoj (protože 20 minut čekat nemůže - dle sdělění pracovníků na nádru v Kolíně by přišli o prémie, kdyby počkal - tohle mi řekli!!!) a já se pak nemám do pěti do rána jak dostat domů!

Železniční systém je nesmírně složitý a popojený. Chápu, když čas od času něco nejde, nefunguje, zasáhne příroda. Ale já jezdím každý týden a z Mladé Boleslavi do Kolína jezdím autem, protože rychlík do Kolína má pokaždé zpoždění a EC nestíhá!

Já nenadávám na tebe jako na strojvůdce (jak jsem to pochopil z kontextu, že jím jsi) ale na celkový systém.

Téměř nic nefunguje, personál je nepříjemný a má ještě méně informací než já, na tablech svítí zpoždění 80 minut a mě přijde informační SMS, že vlak jede včas a podobně...

Já mám dráhu rád, líbí se mi vlaky, vidím v železniční přepravě obrovský potenciál, ale současný systém prostě nefunguje. A jak říkám - jako koncovému zákazníkovi je mi volný, kdo za to může...
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“