2103

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka 2103
Příspěvky: 102
Registrován: ned zář 10, 2006 08:06
Bydliště: Plzeň-Bory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka 2103 »

Víťa píše:Re: Jirka: To je až neuvěřitelný, co je za krásný žugilíky v a kolem Českých Budějovic!!Věděl sem o jednom za 15, ale ten byl jak z linky.
To jo. nedávno tam byly dbě krásný 03 jak z fabriky zelená a bílá každá za 17...

ale jak nový :D
Škoda Rapid 130 1987

Škoda a Lada mohou být přátele... :wink:
Miči

Příspěvek od Miči »

mayo456 píše:chlapci nikto nemame pravdu nie je to ani SL ani LS ale je to VAZ 2103-1600S.takto to napisal miči
Co to vůbec znamenalo SL? Oproti normálnímu označení? Resp. jakej v tom byl rozdíl?
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

LADA 1500 SL byla 2106 s 1500 motorem!
Miči

Příspěvek od Miči »

Fotky už asi nebudou, neboť se mi to podařilo prodat, asi tomu nebudete věřit, ale jeden chlápek mi za to dal 25 000kč tak jsem na nic nečekal a střelil to. Podle původního majitele šlo o vůz, který nebyl určen pro export. Auta, která původně nešla na export měla vyšší výkon motoru a drobné konstrukční změny. Cena za vyšší výkon byla samo vyšší spotřeba. Auto mělo automatickej sytič a karburátor Axtec. Na brzdě dalo auto rovnejch 80kw. Spotřeba nešla dostat pod 10L, převodovka byla čtyřkvaltová a snesla řazení pod plynem (ne ta kterou mělo zmíněný auto - ta byla po smrti). Podle ing.Dostála M. šlo o polozávodní vůz, který se k nám v 70.-80. letech nesměl dovážet kvůli zmíněnému vysokému výkonu. V Rusku byl, ale běžný. Mnoho komponentů použitých ve voze bylo čistě sportovních. Záměna otáčkoměru a tachometru byla kvůli převodovce, která měla v jiných místech vyveden náhon a proto bylo výhodnější toto umístění. Otázka jednoho klíčku (bez víčka nádrže) - prý bylo možné si nechat na zakázku zhotovit zámky dveří a kufru, které odpovídaly. Další specialitou na těchto vozech bylo ovládání omezovače brzdného účinku z kabiny vozu (to ovšem zmíněný vůz neměl). Oblíbená pomůcka závodních modelů - bylo možné nastavit blokování pouze zadní nápravy a díky tomu měl řidič víc času na řazení a věnování se řízení, když mohl pomocí noční brzdy dostat vůz do přetáčivého smyku. Teď k tomu proč jsem si to auto nenechal - běžná spotřeba je 15-16litrů po městě a po změřerní tlaků válců jsem zjistil, že poslední (4 válec) má o stupeň nižší tlak, převodovka by potřebovala go (synchrony byli po smrti a řazení s meziplynem pořád a stále unavuje). Po sečtení nákladů na opravu s ještě pár ostatníma drobnostma vyjde cca 20 000kč (aby to auto bylo v původním stavu) takže muselo jít. Perličkou: Vmax podle tachometru 170km/h po rovině (dálnice u Velmezu), při 5500ot. na 4kvalt. 0-100km/h 12-13s (podle tachometru).
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12124
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Štěpán Getsko píše:LADA 1500 SL byla 2106 s 1500 motorem!
2106 s 1500 byla 1500S...
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Tak 80kW tenhle motor neměl! Třeba jako novej jo, ale tenhle určitě ne. Já mam 73,5kW a jedu něco málo přes 180km/h. Ale na tvým místě bych to auto vzal! Nemusíš s nim furt jezdit, ale už kvůli pocitu, že mám jedinej skvost s dobrou výbavou v republice, bych ho bral!!!
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

nooo asi sa oplati kupit zigu z ruska.len skoda ze to potom nejde prihlasit iba na druhe papiere :(
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
Tommel
Příspěvky: 3265
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommel »

Miči: Když píšeš jakej to byl skvost tak bych ho tedy rozhodně neprodal a prodal seriovou 05 :roll:
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Miči

Příspěvek od Miči »

to Tommel: ty prachy byly lákavý - teď aspoň můžu doplatit tu 05tku... A jak jsem psal, tu 05 mám radši a jako student jsem ty prachy potřeboval...doufám, že toho jednou nebudu litovat.

to Lokokoko: jj v sérii neměl, ale na brzdě to dal - měřili jsme to třikrát. Ale moje 05 má papírově výkon 48kw a na tý brzdě dala 53kw (a to byl taky impuls proč jsem se nakonec rozhodl pro ni). ing.Dostál říkal, že každá Lada měla vyšší výkon než byl uvedenej pokud byla v perfektním stavu. Jestli máš auto v supr stavu a máš někde možnost tak na tu brzdu určitě zajeď asi budeš taky překvapenej. Lady maj docela potenciál, ikdyž tím spousta lidí pohrdá...

DOTAZ: mám v autě novej termostat (2105), když to auto začnu někde hnát tak mi rafička teploměru chodí v romezí asi 3mm. Prostě o tloušťku rafiky se občas pohne (běžně kryje symbol teploměru, resp. je kolmo - to považuji za správnou teplotu) je to v pořádku?
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

ajajaj, tak takovéhle vozidlo tady jezdilo a já se šinu po silnicích s tím pšukavcem... :roll: Tomu se říká kup, takhle výhodně pořídit něco tak úžasného, to by mi za to ta spotřeba stála.
Nedal by se ten motor někde sehnat?? Nebo popis veškerých úprav na 1600S? :twisted:
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Tommel
Příspěvky: 3265
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommel »

Chytil tě tuning ? :lol: Takže v Jedovnicich ti mužu dát sveho maďara :lol: ale to už je trošku zase mimo tema :roll:
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Člověče, Maďara ani nepotřebuju, svoje divy udělá i 2 tlumičový prostřední díl výfuku, ten, jak majitelé 03/06 vyhazovali kvůli dunění a mně se to naopak líbí, má to ten správný žigulácký brum a když přejdu přes určité pásmo otáček, tak to potom už ani neduní...

Ten tuning mě tak nějak drží už dlouho, chtěl bych na pohled běžné auto, ale s výkonnějším motorem a tím spíš, když tento motor fabrika dělala, tak by ani nemusel být takový průšvih to do toho žigula namontovat.
Jinak s tou brzdou jsem si nasadil brouka do hlavy, samotného by mě to zajímalo, kolik dává ten můj motor... Čím víc, tím líp! :twisted:
Naposledy upravil(a) Honza 21061 dne úte srp 21, 2007 22:14, celkem upraveno 1 x.
Honza
Osa Praha - Brno
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

Honza 21061 píše:Člověče, Maďara ani nepotřebuju, svoje divy udělá i 2 tlumičový prostřední díl výfuku, ten, jak majitelé 03/06 vyhazovali kvůli dunění a mně se to naopak líbí, má to ten správný žigulácký brum a když přejdu přes určité pásmo otáček, tak to potom už ani neduní...

Ten tuning mě tak nějak drží už dlouho, chtěl bych na pohled běžné auto, ale s výkonnějším motorem a tím spíš, když tento motor fabrika dělala, tak by ani nemusel být takový průšvih to do toho žigula namontovat.
Jinak s tou brzdou jsem si nasadil brouka do hlavy, samotného by mě to zajímalo, kolik dává ten můj motor...
sezen 17ku a dej tam 17ku :lol: pro zacatek ti to bude stacit :mrgreen:
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Tommel
Příspěvky: 3265
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommel »

Honzo myslim že poladit trošku motor co máš tak to bude parada, podle mě nejlepší seriové motory má 21061 a nejsem s tímto nazorem sám :)
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Ta už mi přijde taková nepůvodní pro kulatou řadu, kdežto tenhle motor byl vyroben za "kulaté" éry. Nojo, ale na nynějším žigulu nevyměním ani šroubek za neoriginální, pak koupím šestnáctku, tu mi nakonec bude líto předělávat, tak nevím, jak by to dopadlo. :P
Je fakt, že ta Tommelova 17tka mašíruje jako rychlík, zkoušel jsem ji v Trnavě a byl jsem překvapen. Uvidíme, jisté je, že bych nějaké ty motorové úpravy rád udělal...
Honza
Osa Praha - Brno
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“