Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišťáka

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

Michal Pokorný píše:Ehh, jste to ale herci - nač ty zbytečné komedie kolem startování ?
Sednu , otočím klíčkem, nestartuju a jedu . V případě 2101 : sednu, vytáhnu sytič , otočím klíčkem, nastartuju, sytič kousíček zastrčím a jedu.
Pravda, 2101 startuje o něco lépe - chytá tak na první otočení startéru, to u 21044 se startér trochu proběhne. Ale žádné žádné rituály nejsou potřeba :P


takze nejsem sam komu studena strikacka toci trochu dyl nez chytne. hmm. ale za tepla na brnk :lol:
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Maysner píše:
Michal Pokorný píše:Ehh, jste to ale herci - nač ty zbytečné komedie kolem startování ?
Sednu , otočím klíčkem, nestartuju a jedu . V případě 2101 : sednu, vytáhnu sytič , otočím klíčkem, nastartuju, sytič kousíček zastrčím a jedu.
Pravda, 2101 startuje o něco lépe - chytá tak na první otočení startéru, to u 21044 se startér trochu proběhne. Ale žádné žádné rituály nejsou potřeba :P


takze nejsem sam komu studena strikacka toci trochu dyl nez chytne. hmm. ale za tepla na brnk :lol:

asi to bude normální - moje předchozí 21044 dělala to samé
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11031
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Mě dneska po 200 metrech při -4°C úžasně zamrzl reduktor, že jsem i jinovatku pozoroval, nechápu jak někdo může s plynem koexistovat bez nádrže benzínu.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Koko Loko píše:nechápu jak někdo může s plynem koexistovat bez nádrže benzínu.

Úplně normálně jen to chce nechat motor asi 30 vteřin běžet a pak né závodním tempem odjet po cca500m už je to jedno.
Lehké omrznutí reduktoru je po startu v mrazu normální a nemá podstatný vliv na funkci jen se nesmí ihned vyrazit jak na závod .Rychlý odpar LPG spotřebovává mnoho tepla a mohlo by dojít k zamrznutí vody v reduktoru a tím se reduktor přestane ohřívat teplota klesne někde k -40°C a kapalné LPG se přestane odpařovat začne "vařit"a nateče i do nízkotlaké části a bez kontroly množství obohatí směs tak že je nezapálitelná a motor chcípne a už se nedá nastartovat.
Pomůže jen sundat dekl filtru a nechat vše odpařit.Za velkého mrazu to muže trvat i desítky minut.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11031
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

A co by jsi za 12 chtěl? Hodinky s vodotryskem? :?

[ Komentář přidal: Hurikán: so leden 26, 2008 20:28 ]
Debata přesunuta z tématu Hranatá řada/2107
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Miči

Příspěvek od Miči »

No s vodotryskem ne, stačilo by mi kdyby šly přesně...

Vím, že 12 000kč nejsou zrovna závratný peníze, ale podívejte se sem:
http://www.sauto.cz/car_detail.php?filt ... id=6127144
http://www.sauto.cz/car_detail.php?filt ... id=5979907
http://www.sauto.cz/car_detail.php?filt ... id=6108455
http://www.sauto.cz/car_detail.php?filt ... id=6000443
http://www.sauto.cz/car_detail.php?filt ... id=6106018

=> jo žádný z nich nevypadá nějak extra dobře, ale vraky to nejsou a svežení v nich je lehce jinde, nebo když už nic tak spotřeba je taky zrovna nezanedbatelná.. tím chci říct, že 12 000kč za LADU tím pádem není málo a možná už by za 12 000kč mohla bejt aspoň v původním stavu a nerezavá na kašu (ta 07 asi rezavá nebude). Prostě jen si myslím, že za 12 000kč by to mělo bejt v pořádku na to, že je to 20let starý. To jen jako reakce na Kokoloka. Jinak mě LADA baví mám to jako koníček takže cenu 12 000kč respektuju o tom se nemusíme bavit, jen prostě člověk je tvor vynelézavý tak přemejšlím jak si ulehčit práci, protože to co mi stojí na dvorku omotaný izolepou je fakt spíš vrak než auto...tak jsem si říkal koupit to trošku v dobrým stavu a ze dvou postavit jedno vychytaný by asi bylo jednodušší, jenže do origo stavu 05 - 07 k sobě nějak neseděj... a asi není umění postavit sice origo hranatou ladu, ale za šílený prachy..
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11031
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Ale v pořádku, ty laciné popelnice jiných značek co ukazuješ mne ponechávají chladným, ony tak úžasné taky nebudou jak si myslíš. U hranaté Lady je to těžké, jsou to již vymírající auta. Navíc čekat leštěnku bez koroze pod 10 tis. můžeš, ale načekáš se a spíše se ani nedočkáš, ale držím palečky.

Jistě, nejlepší by bylo, aby auto stálo 5, mělo novou technickou, bylo bez koroze, s udržovaným lakem, na nových gumách, s kufrem plným nd, plynem platným ještě 5 let a v době prodeje s plnou nádrží benzínu :lol: . Zázraky se dějí o Vánocích.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Jistě, nejlepší by bylo, aby auto stálo 5, mělo novou technickou, bylo bez koroze, s udržovaným lakem, na nových gumách, s kufrem plným nd, plynem platným ještě 5 let a v době prodeje s plnou nádrží benzínu :lol: . Zázraky se dějí o Vánocích.

ale dějí se, neboj...auto se dá pořídit hodně lacino ale také dost draho. Já měl štěstí, že pán co mi prodával auto měl Ladu strašně rád a první otázka v telefonu byla, zda nejsu kofolovitej typ. Tak tím si mne také získal a padli sme si do oka. Navíc když sem prozradil, že se motám kolem Ladaklubu, dal mi k tomu všechno co doma našel, nechal přes 20litrů benzínu a natankoval mi plnou LPG abych v pohodě dojel do Brna. Občas si napíšem a vzpomíná na to auto jen v dobrém. Na druhou stranu sem se setkal s lidma, co přelakují prahy aby to vypadalo a nepočítají s tím, že někdo koukne na podlahu. A ještě chtějí 20litrů.
Co se týče těch levných aut co je tu odkaz tak o tom vím svoje. Bývalej spolupracovník přišel asi před 4ma rokama levně k feldě kombi(v té době stála v bazarech 80-120litrů), on za ni dal 29t. On ji koupil přes svoji ženu z firmy kde obnovovali vozovej park. Auto mělo prohnilej zadek, manžety na poloosách děravé, brzdy v háji, pupínky na laku a hlavně! najeto 350tkm...V bazaru dostal obratem 55tisíc(nic na tom neudělal) a pak to samé auto bylo v bazaru na prodej za 95tisíc, s najetýma 120tkm(to je klasická bazarová hodnota když si všimnete) :roll: Samozřejmě koroze byla zatmelena a udělán nástřik a manžety vyměnili. Nicméně oprava i laickým okem byla provedena příšerně...Chudák kdo si pak takové auto koupí :roll:
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Acibuk
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Příspěvek od Acibuk »

jedno tady z těchto vozidel jsem si minulý týden koupil, a oproti Ladě je to s prominutím nepopsatelný luxus.A stálo jen nepatrně víc, než zachovalá 07.
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Drobek81 píše:Co se týče těch levných aut co je tu odkaz tak o tom vím svoje....

...no, to je nas vic a k tomu ono to na fotce vypada vzdy o mnoho lepe nez skutecnost.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11031
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Acibuk píše:jedno tady z těchto vozidel jsem si minulý týden koupil, a oproti Ladě je to s prominutím nepopsatelný luxus.A stálo jen nepatrně víc, než zachovalá 07.
Ale není to Lada :wink: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Koko Loko píše:
Acibuk píše:jedno tady z těchto vozidel jsem si minulý týden koupil, a oproti Ladě je to s prominutím nepopsatelný luxus.A stálo jen nepatrně víc, než zachovalá 07.
Ale není to Lada :wink: .

Pořád je to ale vojetý auto a tk počítej že se ti začne srát stejně jako jiný starý auto. Ladu nevyjímaje. :?
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11031
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Lada se nesere, jen někdy mívá těžkosti :lol: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Miči

Příspěvek od Miči »

to kokoloko takže jsme se domluvili :lol: navíc co se ojetin týče je to těžce o znalostech a štěstí... btw.lada a šádesky umíraj, za chvíli nás tu bude pár a všichni budou čumět :wink:
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

JmJ píše:moc nad tim dumate a nic nevydumate :-) sazim na 1.5 od vyrobi, nekdo se proste prepsal.


Určitě. 1700 v roce 88... I když tuning je tuning, ale tady je to jasný

KL: Lada se nesere, ta se opotřebovává....
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“