Vola kardanu

Moderátor: Moderátoři

huztej
Příspěvky: 15
Registrován: stř bře 01, 2006 10:04
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od huztej »

Bez jednoho válečku to ještě jezdí jakoby nic... :lol: :lol:
Škoda 136 Rapid, Vaz 2101 - prodáno
solo
Příspěvky: 39
Registrován: pon kvě 08, 2006 18:58
Bydliště: Kroměříž

Re: Vola kardanu

Příspěvek od solo »

M150 píše:Pri zabere najprv pocujem jemne hrknutiepridavani :roll:
Mě při rozjíždění mlátil kardan do podlahy a po výměně křížů to přestalo.
Uživatelský avatar
Miichaal
Příspěvky: 391
Registrován: pát led 20, 2006 18:07
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miichaal »

Honza 21061 píše:Já mám teď podobný problém. Na jaře jsem nechal dělat GO kardanu, nové oba kříže, středové ložisko (segerovky měli na Koněvce jediný typ, ale problémy to nedělá). Při rozjezdu to silně cvakne, při přechodu z tahu do brzdění motorem a naopak, občas také a je tam znát velká vůle a při vyřazení a snížení rychlosti na zhruba 30 km/h a níže to začne cvakat s každou otáčkou kardanu- asi po zmenšení odstředivé síly. Při rozjezdu naštěstí nic nevibruje.
Kříž blíže k převodovce je originál ruský- Lada, ale kříž u diferáku je anglické výroby- dostal jsem ho k autu při koupi. Schválně mi ho v servisu dali k diferáku kvůli snazší výměně, protože důvěra k tomu nebyla moc velká a už je to tady... (alespoň doufám, že je to jen ten kříž, ještě jsem se pod to nedíval)
to mě dělalo taky...už od toho co jsem si auto přivezl domu(majitel mi to řekl a přidal k autu jinej kardan) takže se to hned vyměnilo..a je to ok...
ale ten špatnej kardan vypadal naprosto v pořádku..žádná vůle atd...ještě ho mám doma..je mi to lito někam vyhazovat..(muze se hodit)
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“