Řetěz nebo řemen? - kvalita dílů

Moderátor: Moderátoři

Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Roman píše:Tak to ja som videl aj retaz v p... Motor Peugeot 2,4diesel najazdenych 30 000km a oholene retazove kolo a kapku rozhadane rozvody...
Jistě, i takové věci se stanou. Ovšem těžko to bude jiným důvodem než výrobní vadou - tu uživatel neovlivní.
U řemenu můžu mít vše v naprostém pořádku a i přesto může dojít k havárii třeba prosakováním oleje do rozvodů simeringem kliky nebo vačky. A to je jen jeden z problémů, proč raději volím řetěz.
Například nyní přecházím na rodinné auto a volím Ford Galaxy (porovnáno s VW Sharan nebo SEAT Alhambra), a to právě proto, že benzinové motory Ford 2,0 a 2,3 jsou narozdíl od koncernu VW řetězové!!!
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

ked uz som to tu zacal tak to tu aj uvediem na spravnu mieru:
neodsudzujem retazove motory konstrukcne, ale odsudzujem LADA retazove motory, a to prave z dovodu problemovych nahradnych dielov...

BTW, dostali sa mi na ruku kompletna rozvodova sada, vcetne "suchatiek", a to z nejakej doby 80tych rokov, a zrejme je aj na predaj, kedze ja holdujem znackam ako DAYCO a BOSCH :mrgreen:
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Souhlasím, že dnes dodávané díly jsou fakt otřesné. Nevím, zda máte někdo v paměti napínák rozvodů na Moskviči 1500. Je to OHC řetězem, podobně jako Lada, ale napínák je řešen ozubeným kolečkem (takovou rozetou přes silný plunžr napínací pružiny). Nemá chybu a je to navěky!!!
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

On je asi nejvetsi problem v tom, kdo ty nahradni dily vyrabi a dodava. Vetsina svetovych vyrobcu automobilu preferuje opravy provadene originalnimi dily a to take garantuje svym zastoupenim v jednotlivych oblastech, ktere ma i statut kontroly a dohledu. Pristup zastoupeni Lady tady v Cechach je vseobecne znamy, stejne jako nase honba za kazdou usetrenou korunou. A to je asi jadro problemu. Na originalnich tlumicich jsem najel 60 tisic a menil jsem je za ukrajinske Fenoxy spise jako prevenci. Nevydrzely ani 2 tisice :cry: . Pozdeji jsem se dozvedel, ze dily pro ne dodava Cina :shock: . Kompletni rozvod mam puvodni a je na nem pres 70 tisic; doufam, ze jeste nejaky cas vydrzi. Takze ja problem vidim v dodavatelich nahradnich dilu, jejich honbou za vetsimi zisky, ale mnohdy abych jim nekrivdil i snahou uspokojit zakaznika levnym dilem, vyrabenym mnohdy v nuznych podminkach s absenci jakekoliv kontroly a to jiz na vstupu - pri dodavce materialu. Chyba neni ve spatne kvalite novych dilu vseobecne. Asi by se ted hodilo to stare zname Batovske - nejsem tak bohaty, abych si mohl dovolit kupovat levne veci. W.
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6519
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Wolfe, presne tak. Majitele starych Lad do nich casto odmitaji davat penize za opravy, vsechno chteji nejlevnejsi a pak se divi, co to je za smejd a nasledne prodejci nemuzou prodat drazsi poradny dil, kdyz na druhe strane mesta maji ten sam dil levnejsi (ale horsi). Tento trend o snaze usetrit kazdou korunu vidim vzdycky na sraze :-). V Jedovnici bylo receno, ze ridici jednotka ekonomizeru je nova hrozne draha a ze je lepsi nekde sehnat starsi. Pozdeji se ukazalo, ze hrozne draha je 400Kc. Nevim jak kdo, ale nez ja dojedu na vrakac a nez se tam prohrabu zgarbama, tak 2 - 3 hodiny sou v tahu a to uz mam lepsi to jit koupit novy :-).

No ale ja mam co kecat, kdyz jsem zamek na pate dvere lovil z popelnice :oops:
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

JmJ píše:Majitele starych Lad do nich casto odmitaji davat penize za opravy, vsechno chteji nejlevnejsi
No tak to právě není můj případ,jenže posuďte sami:za kvalitní kulové čepy co vydrží tak 80 000- 100 000 Km bych byl okamžitě ochoten zaplatit 1000 Kč/kus.Dá se to ale sehnat?To samé platí třeba i pro ty rozvody,ale může jít člověk do krámu a říct:já chci napínací lištu za trojnásobek,ale ať něco vydrží?Jo,může,ale stejně si bude muset koupit tu levnou a mizernou,protože nic jiného nebude... :x To mě štve.Pak člověk kvůli takovéhle hovadině dorube motor... :?
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6519
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Nulašestka píše:
JmJ píše:Majitele starych Lad do nich casto odmitaji davat penize za opravy, vsechno chteji nejlevnejsi
No tak to právě není můj případ,jenže posuďte sami:za kvalitní kulové čepy co vydrží tak 80 000- 100 000 Km bych byl okamžitě ochoten zaplatit 1000 Kč/kus.Dá se to ale sehnat?To samé platí třeba i pro ty rozvody,ale může jít člověk do krámu a říct:já chci napínací lištu za trojnásobek,ale ať něco vydrží?Jo,může,ale stejně si bude muset koupit tu levnou a mizernou,protože nic jiného nebude... :x To mě štve.Pak člověk kvůli takovéhle hovadině dorube motor... :?
jina neni, protoze jina se neoplati dovezt, bo ji koupis jenom ty. zbytek chce to nejlevnejsi a jen to nejnutnejsi.
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
meda.pu
Příspěvky: 81
Registrován: pon kvě 01, 2006 20:38
Bydliště: Přerov - Předmostí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od meda.pu »

JmJ píše:No ale ja mam co kecat, kdyz jsem zamek na pate dvere lovil z popelnice

:lol:
Lada Niva - Pelech, Škoda Fabia 1.9tdi
Uživatelský avatar
Tommel
Příspěvky: 3256
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommel »

JmJ píše:No ale ja mam co kecat, kdyz jsem zamek na pate dvere lovil z popelnice
:laughing3:
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Já věřím tomu, že takovej čep se sehnat dá - má to jeden háček - nemáme přehled o výrobcích, kdo to dělá, kde to koupim, jak to má vypadat. A tak kupujeme to, co zrovna maj.
Mě třeba štve, že nevim, kdo vyrábí ty čepy na Nivu, co jsem ondá měl za 150 Kč a byly úplně bezproblémový. Na krabičce nebylo ani zbla :(

Zato posranej Fenox má popsanou skoro každou stranu krabky :evil:
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

dmatej píše:nemáme přehled o výrobcích, kdo to dělá, kde to koupim, jak to má vypadat.
No právě a to jsou ty zásadní věci.... :roll: Ty čepy už mě s odpuštěním serou.Vyzkoušel jsem už více výrobců a všecko na prd-ty v zelených krabičkách-nic moc,Belmar originál-nic moc,pak zkusím Nachalo,od pohledu aušus a na Fenoxy si netroufám,stačilo mi vidět jak dementně maj udělanou prachovku,no hlavně že je to zabalený v igelitovým pytlíku,no jasně,to aby si to člověk na krámě nemohl pořádně prohlídnout.... :evil:
Hnus hnus hnus a pak sednu do Streetfirovy dvanáctky kde je všecko původní z roku 1973 a má to najeto 40 000 km a čepy jsou lahůdkou,řízení jde samo a nikde nic nehlesne,nelupne,auto sedí jak formule.....chce se mi zvracet :vom:
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

po zhliadnuti tych fotiek idem zajtra rozhodit rozvod, mam tam novy napinak a nejak zacal po ani nie 30tkm rachtat. Uz ani neviem ci som daval novy, ale predtym som taketo problemy nemal :x
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“