Stránka 3 z 4
Re: Gergej 21011
Napsal: úte kvě 12, 2026 05:37
od Křečík Barbuška
Neuveritelne!
Re: Gergej 21011
Napsal: úte kvě 12, 2026 08:50
od valda1971
Pěkné, gratuluji

Ještě by to chtělo mřížku z 2101.
Re: Gergej 21011
Napsal: sob kvě 16, 2026 12:34
od Vašátor
Byl to větší hnilák, než to původně vypadalo. Každopádně dobrá práce. Ty zalakovaný pneumatiky si schováváš na sraz?
Re: Gergej 21011
Napsal: sob kvě 16, 2026 15:16
od Viko
Jo to teda bol. Zalakované OR34 a MP12 boli archivované do kolonky lakovacie disky, pozorné oko si všimne aj stopy žltej farby
Horšie však je, že sa mi v odvetraní objavuje dosť velké množstvo emulzie a zmizlo už minimálne 0,8 vody (za 330km). Cápek, ktorý mi rovnal hlavu vravel, že z nej musel zobrať aspoň 0,5mm. Z výfuku nejde žiadna farba dymu. Neviém či je prasknutá hlava alebo si nesadlo tesnenie. Rovinnosť bloku bola ok. Teplota na budíku vyššia, ovšem real zmeraný nemám.
Re: Gergej 21011
Napsal: sob kvě 16, 2026 15:38
od Vašátor
V odvětrání když je deštivo je to ještě celkem normál. Horší když je emulze plné víčko. U 2103 Diany jsme nechavali zaškrabat blok. Byl prosedlý v mistě olejového kanálu.
Re: Gergej 21011
Napsal: sob kvě 16, 2026 16:02
od Marek
Jestli se mu ztratil skoro litr vody, je něco fatálně blbě
Re: Gergej 21011
Napsal: sob kvě 16, 2026 18:49
od Vašátor
Jenže k tomuto by jsi potřeboval více informací. Kdy nalil vodu, těsní spoje, chladič, atp. Nejde říct, zmizela voda, hlava je kaput.
Re: Gergej 21011
Napsal: ned kvě 17, 2026 12:08
od Marek
Já myslím, že je jedno, kdy tam vodu nalil. Chladící kapalina nemá absolutně žádný důvod ke ztrátě. Odpar je prakticky vyloučen, je to v podstatě uzavřený okruh, a zátkou expanzní nádrže se ztratí tak možná panáka za deset tisíc km, což je v tom objemu tak milimetr, možná dva.
Mně emulze v oleji a ztráta vody dávají jasný a prakticky jednoznačný závěr. Buď je problém v těsnění hlavy, nebo v hlavě samotné.
Re: Gergej 21011
Napsal: ned kvě 17, 2026 13:11
od Vašátor
Není jedno kdy tam vodu nalil. Pokud liješ vodu do prázdného systému, velmi často vyjde i přes dobré odvzdušnění bublina a půl litra zmizí jako prd.
Re: Gergej 21011
Napsal: ned kvě 17, 2026 15:44
od Viko
To je pravda, ale posledne som pol litra vody dolial už v čase keď sa muselo odvzdušnenie dokončiť samo, jelikož to už 200km najelo. Ale zase chýba podstatná časť.
Re: Gergej 21011
Napsal: ned kvě 17, 2026 15:46
od Marek
Při plnění chladícího systému je nutné demontovat z hlavy čidlo teploty vody. Pak není třeba na žádné další odvzdušnění čekat, protože v systému prostě žádný vzduch zůstat nemůže.
Re: Gergej 21011
Napsal: ned kvě 17, 2026 15:58
od valda1971
Marek píše: ned kvě 17, 2026 15:46
Při plnění chladícího systému je nutné demontovat z hlavy čidlo teploty vody. Pak není třeba na žádné další odvzdušnění čekat, protože v systému prostě žádný vzduch zůstat nemůže.
Já jsem nikdy čidlo nedemontoval a naprosto v pohodě. Samozřejmě musí být
při plnění otevřené topení 
Re: Gergej 21011
Napsal: ned kvě 17, 2026 17:18
od Luděk Ondrůch
Podle té fotky víčka ti někudy jde voda do oleje.
Re: Gergej 21011
Napsal: ned kvě 17, 2026 19:09
od Vašátor
Podle té fotky víčka je to jasné. Hlava půjde dolů.
Re: Gergej 21011
Napsal: úte kvě 19, 2026 09:28
od Cory
Bolo nutne brat 0,5mm z hlavy? Taky extrem som nezazil, a to pomaly nie je tyzdna, kedy nerobim nejaku hlavu. Je dost mozne, ze chlapik zle vyindikoval hlavu na stole a stiahol ju dokriva. To som uz bohuzial zazil.